Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kóbor kutya befialt hozzánk,...

Kóbor kutya befialt hozzánk, kinek szólhatok?

Figyelt kérdés
Párszor adtunk neki enni, ma reggel egy alom fogadott a fészerben. A menhelyet hívtam, de valami járvány van és nem fogadnak kölyköket. Önkéntes állatbarátokat nem ismerek a környéken.
2018. okt. 19. 08:45
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne facebookra kiírni, képeket csatolni. Hátha tud segíteni valaki. Több szervezetet is fel kell keresni, hátha...

Merre laksz egyébként?

2018. okt. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 Lux morulus ***** válasza:
44%

Kérdező.


Gondoskodj róla, amíg nem találsz befogadóra.

2018. okt. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
0%
2-es : Hogy micsoda egy embertelen sivárlelkű valaki vagy! Szégyellhetnéd magad! De arra sem vagy képes.
2018. okt. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
71%

3-as: Tökéletesen igazad van! Én is a lehető legrosszabbakat kívánom Petrókának! Remélem az élet majd jól megbünteti.

Kérdezőnek:Nem elég hogy 1 menhelyet hívsz.Interneten találsz többet is, hívogasd őket.Amúgy hol laksz?Ha megírnád a várost vagy falut, esetleg ha azt nem, akkor a megyét, hátha valakinek úgy lenne ötlete.Addig is etesd az anyát rendesen, tartsd ott.

2018. okt. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Ami szomorú, hogy az állatorvos is azt mondta mint a kettes :/
2018. okt. 19. 09:47
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Jófogásra fel tudod tenni majd. Addig, magad vagy, menhelyek nem biztos hogy tudnak/akarnak segíteni.
2018. okt. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Szentgotthárd közelében élünk. 10 kicsi van ha jól számoltam. Az anyát tudjuk etetni, de a kicsiket nem tudjuk oltattni, kezelteti. Anyuék attól félnek feljelentenek a szomszédok, hogy nincsennek oltva a kutyák és megbüntetnek :(
2018. okt. 19. 09:52
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Az oltások még nagyon messze vannak, addig bőven találhatsz nekik gazdát.
2018. okt. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
74%
Egy menhely sem fogad szívesen kölyökkutyákat, mert az apró oltatlan kutyusok simám elkapják a parvót! Ezért keresnek a fiatal kutyusoknak a menhelyek is ideiglenes gazdit! Próbálj minél több szervezetet megkeresni, de ne akard rájuk lőcsölni a kölyköket, hanem kérj segítséget a költségekre, illetve a gazdikeresésre vonatkozóan! Itt most sajnos pont ti jártatok rosszul, lehet megköszönni a sok felelőtlen állattartónak, akik csesznek ivartalaníttatni! Mindenesetre nem az a helyes út, hogy mindenáron másokra próbáljátok hárítani a dolgot, mert akkor a civil szervezetek jó eséllyel el fognak küldeni, és magatokra maradtok!
2018. okt. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Azon kívül, hogy végighívod az összes elérhető távolságra lévő menhelyet, szólsz az ismerősöknek és szívhez szóló szöveggel és cuki képekkel terjeszted a neten sok ötletem nincs. Esetleg annyi, hogy a határ közelsége miatt érdemes lehet a "sógorok" térfelén is próbálkozni (német nyelvű hirdetés). Utóbbival probléma, hogy a határon szerintem csak oltva mehetnek át. A menhelynek mondhatjátok azt is, hogy fizikailag nálatok maradhatnak, de hirdessék ők is. Hátha ebbe belemennek.

Élve elásás: most majdnem csúnyát mondtam!

10 kicsi nagyon sok egy kóbor (és ezért valószínűleg gyengébb) anyának, ne lepődjetek meg, ha egyik-másik kölyköt kitúrja az alomból! Oka van ennek, az anya így szelektál, ha nincs elég energiája az összes kölyökre. Az állatorvosnak megvan a tudása és az eszközei is arra, hogy túlaltassa őket. Ha régi motoros, akkor nem is meglepő, ha ilyet mond, feltéve, hogy nem elásást, vízbe fojtást és hasonlót javasolt. Sok helyen még a fajtatiszta kutyáknál is gyakorlat, hogy a gyengébb kölykök khm elalszanak, ha sokat ellett az anya.

2018. okt. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!