Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kóbor kutya befialt hozzánk,...

Kóbor kutya befialt hozzánk, kinek szólhatok?

Figyelt kérdés
Párszor adtunk neki enni, ma reggel egy alom fogadott a fészerben. A menhelyet hívtam, de valami járvány van és nem fogadnak kölyköket. Önkéntes állatbarátokat nem ismerek a környéken.
2018. okt. 19. 08:45
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Nálunk nem maradhatnak sajnos. 1 meg is fagynak

2 a szüleim nem engedik

2018. okt. 19. 10:31
 12/30 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg csak az marad, hogy beadni valahová. Ha tényleg nem a tietek a kutya, akkor illene fogadnia egy erre szakosodott szervezetnek, rátok sem kényszerítheti senki, hogy maradjanak. A szuka gazdája ismert?
2018. okt. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Nem tudjuk kié :/
2018. okt. 19. 11:07
 14/30 anonim ***** válasza:
76%
Gyepmesteri telepre kell őket bevinni, vagy ki kell őket hívni. Mivel ez állami intézmény, nem utasíthatják vissza őket, mindenképp be kell őket fogadják (csak sajnos ha teltház van akkor emiatt altatni kell) Amíg nem érik el a 8hetes kort, addig együtt maradnak az anyjukkal, utána a fiatalokat hamar el szokták vinni. Ott meg is kapnak minden oltást, az anyát pedig ivartalanítják. Nem tudom, hogy helyileg merre vagy, de Budapesten a Illatos út viszonylag normalisnak mondható, de ide csak budapesten talált kutyakat lehet bevinni. Ha a településeteken lévő gyepmesteri telep teli van vagy nagyon rossz "minőségű", akkor én simán elvinnem őket az Illatos útra és bekamuznám, hogy Budapesten talátam őket egy elhagyatott helyen.
2018. okt. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
61%
Akkor gondolom a szüleid úgyis elássák őket... :) Minek etettétek egyáltalán? A nyomorult emiatt azt gondolta, hogy náltaok biztonságban van.
2018. okt. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Nagyon messze van Pest :(
2018. okt. 19. 11:21
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a saját településteken lévő gyapmesteri telepet hívjátok fel. Neten 2perc alatt megtalálod a szamot. Ha nem történik semmi, akkor soban fognak elpusztulni a kölykök
2018. okt. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 Lux morulus ***** válasza:
76%

Csak idő kell, hogy rendeződjenek a dolgok.


Idővel, mindnek lesz helye. Már amelyik megmarad.


Nem egy elefánt csordát kell etetni, és elhelyezni, ezeknek egy hónapig csak hely kell. Addig meg, keress helyet nekik.


Azt nem értem, hogy a szülők meg miért gondolják azt, hogy pár mázsa fa mellett, nem fér el egy doboz, kb. fél négyzetméteren. Egy ideig. Amig meg nem tettél minden tőled telhetőt.


Egyébként nem irígyellek, ez elég macerás is lehet. Ahogy tanácsolták írogass mindenkinek.


Sok sikert hozzá.

2018. okt. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Gyepmesteri telepet felhívjuk, köszi
2018. okt. 19. 12:10
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Igazából már előttem többen leírták:


Fotózol, facebookra feltöltöd és hirdeted. Az összes, létező szervezettel felveszed a kapcsolatot. A távolság nem akadály, fuvart lehet szervezni nekik ha van hova vinni. Én a minap juttattam le egy szapis westie-t Pestről Békésre. Mindent meg lehet oldani, sokan segítenek.


A gyepin ekkora kiskutyaknak semmi esélye. Az oltások még messze vannak, van rá kb 6-8 heted. Addih tudsz segítséget kérni.

2018. okt. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!