Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfázás elkerülése költözés...

Megfázás elkerülése költözés után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Költözni fogunk 1 hónap múlva nagyjából. Eddig panelban laktunk, de végre irány a kertes ház. Panelban ráadásul a 10.-en lakunk jelenleg, szóval ha kell ha nem a legmelegebb nálunk van mindig. Főleg, hogy délután süt ide a nap.

Két kutyánk van. Az egyik kistestű, ő rövid szőrű, és télen kabát nélkül el sem tudnám képzelni. A másik közepes testű, neki sűrű téli bundája van, és imádja a havat. Ő egyáltalán nem fázós.

Természetesen a kertes házba sem lesznek kirakva a kertbe, csak szabad kijárásuk lesz. Napi 4 séta helyett óhajuk sóhajuk szerint lehet a kertben szaladgálni.

Most, hogy jön a tél, jönnek a hidegek, én nagyon félek, hogy megfáznak, hisz eddig panel kutyák voltak, ehhez az időhöz vannak szokva. A kisebbik 7 éves, a nagyobbik 3 éves.

Többször voltak már kint, aludtak is kint felújítás alatt velünk. Imádták, csak akkor még jó idő volt, vagyis inkább túl meleg is.

Biztos vagyok benne, hogy sokszor akarnak majd kimenni, de nem fognak megfázni? Esetleg a kisebbet a kabátjában engedjem csak ki? Nem tudom mennyire lesz hideg 1 hónap múlva, de a kérdésem inkább a mínuszokra szólna.

A fázós kutya sem mini kutya, 17 kilós, csak alacsony, és súrolja a hó alját, ha nagyobb a hó. Csak ő még nyáron is képes volt a bundás ágyában aludni teljesen kényelmesen, amíg a másik kutya nem győzte keresni a lakás leghidegebb pontját, és ott aludt a kövön.


Nem szeretném túl aggódni, de nem szeretnék orvossal indítani sem, hogy beteg lett valamelyik. Hála a jó égnek a kisebbik 3 éve nem volt beteg. A nagyobbik meg sosem fázott meg.


2018. okt. 19. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha szabadon tud ki és be járni a kert és ház között, akkor szerintem felesleges aggódnod, ha fázik, egyszerűen bemegy. Környékünkön dobit tartanak így, annak aztán nem sok melegítő szőre van, de évek óta remekül elvan így.

Ha ráadod a kabátját, akkor kérdés, hogy az nem ázhat át? Mert ha igen, akkor sokkal rosszabb, ha egész nap a nedves, átázott kabátjában van.

2018. okt. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vizes kabáttal tényleg rossz, egyetértek az előzővel.

Mi lenne, ha beszereznél egy fűthető kutyaházat, hogyha napközben kint vannak és te dolgozol és nem tudod őket beengedni, akkor oda is be tudjanak bújnak, ha fáznak?

2018. okt. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Duenna ***** válasza:
Nem fognak megfázni, ha már kint a kertben fáznak, akkor be fognak kérezkedni a lakásba.
2018. okt. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha fáznak, bejönnek majd. Így majd megvastagodik a bundájuk, fokozatosan egyre több időt tudnak majd kint tölteni. Viszont. Olyan nem létezik, hogy "séta helyett kert". Minden kutyának minimum a napi egy séta.
2018. okt. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem mondtam, hogy séta helyett lesz a kert :D séta ugyanúgy lesz napi 1 nagy séta, a többi a kerti rohangálás.

2018. okt. 19. 22:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem arra gondoltál, de igen, pontosan azt írtad. :D
2018. okt. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!