Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti visztek magatokkal a...

Ti visztek magatokkal a sétáltatásnál?

Figyelt kérdés
Van egy rottweilerem,akit sétáltatok általában naponta,de van amikor kétnaponta.Most magasabb a tétje,vagyis azt akarom,hogy nagyobb távra akarom vinni sétáltatni.Vigyek neki magammal vizet,és ételt vagy nem?Ti,hogy szoktátok?

2018. okt. 24. 19:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nyáron, ha 4-5 km-nél hosszabb távra mentünk, akkor vittem magammal vizet, ételből csak jutalomfalat van nálam. Ha van közkifolyó (kék kút), tisztább patak vagy más víznyerőhely út közben, akkor elég csak egy itatós tálkát elrakni. Most hétvégén egy 25 km-es túra alatt háromszor akart inni (többször kínáltam).
2018. okt. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Már nem azért, hogy cseszegesselek, de eddig mekkora távolságokat tettetek meg, ha a 3 km soknak számít...?

Mi sem megyünk sokat, általában egy órás a sétánk, az 4-5 km off-road, homokos-kavicsos talajon. Szerintem ez ilyen alap hossz, pláne egy rotinak.

Én nem vinnék semmit, mint ahogy nem is szoktam. Jutalomfalat jó, ha van, különösen ismeretlen helyen, de ennyi elég is.

Persze, ha kölyök, vedd semmisnek az általam leírtakat, abban az esetben valóban hasznos, ha viszel vizet is.

2018. okt. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Vigyél vizet és ha gondolod jutalomfalatot is!


Ne érdekeljen más mit csinál, a kutyádnak ez a 3 km - oda-vissza 6 km - nem a napi séta része, nincs hozzászokva!


Vigyél neki vizet, tálat, falatot nyugodtan!

2018. okt. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én mindig vittem magammal egy kisebb palackban vizet amikor nagyobb sétára mentünk (10 km+). Sokszor már a táv felénél láttam, hogy nagyon igényli. Viszont tálat soha nem vittem magammal, mert tökéletes volt neki az, hogy öntöttem a kezembe és ő onnan ivott. Próbáld ki az udvaron, hogy nálatok ez működik-e és máris megspóroltad a tálat :)
2018. okt. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
#12 De az a 3 km,az olyan,hogy a kutyám állandóan húz meg,akar mindent szagolni.És ezek után a kutyám úgy liheg mintha egy maratont futott volna le,mert kifárasztja magát.És amúgy is a kérdésemet kell elolvasni,nem azt.....3 km, pedig sokkal nagyobb távra szoktam vinni (néha),de mondod mindig húz a kutyám
2018. okt. 25. 13:20
 16/19 anonim ***** válasza:
55%

Azért liheg,mert a húzástól fárad ki,nem az út domborzatától és a 3 km-től :D felspanolja magát,húz ebben fárad el.


3 km-et a 4,5 kg-os kutyámmal vígan lesétálok minden gond nélkül és víz sem kell.


3 km az durván 40-45 perc lehet.


Mamámék laknak 2 km-re tőlünk,dombon az kb 25 perc laza tempojú séta. plusz 1 km, max 15 perc..


Ez nem sok egy nagytestűnek.


Én is azt kérdezem ha 3 km sok,akkor te mennyit szoktál alapjáraton vele sétálni? Bár ha húz akkor gondolom nem sokat.


Elég gáz ha egy roti rángat végig.


Én nyáron sem vittem magammal vizet sem,míg felértünk mamáékhoz 25 perc alatt nem fog szomjan halni.



Ha oda 3 km és vissza 3 km az úgy 6km, az már több vmivel. Bár hozzáteszem pl ilyen időben ennyit is ki kell bírnia víz nélkül,de persze azt vihetsz magaddal, de ha oda vissza 3 km csak,arra felesleges.

2018. okt. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Szia nekem is rotim van bár én ebbe a hideg időbe egy 5kmes sétára nem viszek vizet mer tudom hogy nem kell neki. Melegbe mindig volt nálam. A legegyszerűbb ha hátizsákba, szatyorba, táskába elraksz egy üveg vizet meg a tálkát (nekem összecsukhatós van) aztán viszed magaddal és megláttod kér e inni vagy sem. Ezt így látatlanba nehéz megmondani, egyedfüggő. Ha nehezebb a terep érdemes szerintem, inkább cileld potyára mint hogy szomjazon.
2018. okt. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

én mindig magamhoz viszonyítok, ha csak 1-2 órás a séta, nem viszek vizet.

Ha komolyabb túrára megyünk, az 10 km+, oda viszek vizet is, de kaját teljesen felesleges és a bélcsavarodás elkerülése érdekében nem is ajánlott... a jutifali az persze más...

2018. okt. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Az a bizonyos 3 km,az akkor van amikor alig van időm,6 km is szoktam vele sétálni,ami oda vissza 12km,vagy még többet,de ez az időm kérdése
2018. okt. 25. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!