Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan csoport/oldal, ahol...

Van olyan csoport/oldal, ahol valóban ingyen kínálnak kutyát?

Figyelt kérdés
Sok-sok gazdikereső csoportban látok gazdikereső kutyákat, 10-ből 9 menhely. Olyan oldalra gondolok, ahol családi/egészségi okból keresnek új gazdát. Elvétve láttam már ilyen bejegyzést, de azonnal rárontanak az "állatvédők", hogy ivartalanítás, felelőtlen állattartó, az állat nem tárgy, stb. Pedig valóban adódhat olyan élethelyzet, amikor nem tud tovább gondoskodni a kutyáról, ezért keres másik gazdát. Talán ezért van egyre ritkábban ilyen bejegyzés.
2018. nov. 13. 07:39
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
52%
Gyeptelepen keress, ne menhelyen.
2018. nov. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
79%

Én értem, mit szeretnél.

A XVII. kerületi állatos csoportban például van egy németjuhász jellegű kutyus, aki gazdát keres, mert a gazdija meghalt, az örökösöknek meg nem kell a kutya. Az nyilvános csoport, keress rá (XVII. kerületi talált-elveszett állatok). Én lépten-nyomon ilyen kutyákba botlok, akiken konkrét személyek akarnak ilyen módon segíteni. Ebben az esetben pl. biztos, hogy ingyen magadhoz tudnád venni az ilyen helyzetbe került kutyust.

2018. nov. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
74%
"Egyébként az a 10-20.000 ft sok neked? Vagy sajnálod a kutyára?" Most komolyan? Inkább örülnétek, hogy esetleg van reménye egy senkinek nem kellő kutyának...
2018. nov. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
12. és 13. Köszönöm.
2018. nov. 13. 10:47
 15/39 anonim ***** válasza:
68%
Azért nemtalálsz ingyen elvihető kutyát, mert az ilyet beadják gyepire, menhelyre. Sokkal egyszerűbb mint hónapokig, esetleg évekig keresni neki egy új gazdát. A besikerült kölyköt meg senkisem adja már oda ingyen, ha egyszer pénzért is elviszik.
2018. nov. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
78%
Én anno a jofogáson találtam rá a kutyámra. Nem tudták a gondját viselni, mert egész nap dolgoztak, a kutya meg be volt zárva a lakásba egyedül. Kerestek neki másik gazdit. 2 éves volt akkor. Nem kértek érte pénzt.
2018. nov. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
52%
2018. nov. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
27%

Teljesen igaza van a kérdezőnek, ha INGYEN hirdetik, akkor hogy mernek érte pénzt kérni.

Egy gyakorlatilag megtévesztés, csalás.

2018. nov. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
53%
Akkor meg azt mondd, hogy menhelyről nem akarsz örökbefogadni, ne azt, hogy nem akarsz fizetni. Aprós oldalakon nézz körbe, biztos van olyan, aki gazdát keres a kutyájanak.
2018. nov. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy nem akarok fizetni. Azt kérdeztem, hol találok olyan gazdát, aki jó helyet keres a kutyájának, mert valamilyen oknál fogva nem tud róla gondoskodni. Bárki kerülhet ilyen helyzetbe. Őket szokták keményen leoltani, kivéve, ha fiatal fajtatiszta, vagy erősen fajtajellegű az eb. Ebben az esetben azonnal rárepülnek a menhelyek, ha éppen nem vagy az oldalon esélyed sincs közvetlenül a gazdától elhozni. Változatlanul nem értem azt sem, hogy a gyepiről is csak azokat viszik a menhelyek, akiket tuti gyorsan tovább tudnak adni.
2018. nov. 13. 12:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!