Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan csoport/oldal, ahol...

Van olyan csoport/oldal, ahol valóban ingyen kínálnak kutyát?

Figyelt kérdés
Sok-sok gazdikereső csoportban látok gazdikereső kutyákat, 10-ből 9 menhely. Olyan oldalra gondolok, ahol családi/egészségi okból keresnek új gazdát. Elvétve láttam már ilyen bejegyzést, de azonnal rárontanak az "állatvédők", hogy ivartalanítás, felelőtlen állattartó, az állat nem tárgy, stb. Pedig valóban adódhat olyan élethelyzet, amikor nem tud tovább gondoskodni a kutyáról, ezért keres másik gazdát. Talán ezért van egyre ritkábban ilyen bejegyzés.
2018. nov. 13. 07:39
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
82%
Most megnéztem, egy csomó kutyi van a jófogáson, ilyen-olyan indokokkal, akik gazdát keresnek és nem menhelyesek.
2018. nov. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
28%

#7-es válaszoló válasza: "Ha 10-20 ezred sincs kutyára akkor hogyan miből fogod oltatni, mivel eteted ha netan beteg lesz miből fizetsz a dokinak?"


Ebben a kérdésben maximum 60 ezerért vettek volna cicát:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__9601925-aut..

Amire jött a válasz, hogy:

"Ha ragdollra nincs 200 ezretek, akkor mit csinálsz, ha előjön vAlami fajtabrtegsége, aminek a kezelése több lesz?"


Szóval ne aggódj kérdező ezt minden kérdésnél eljátszák valakivel. Csak az árakat írják át a válaszban és nyomják is a küldés gombot.

2018. nov. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
67%

Menhelyen is ingyen hozod el a kutyát. Kifizetik az oltásait, az orvosi kezeléseit, a chipjét, az ivartalanítását. Ha máshonnan hoznál kutyát, ezeket mind neked kéne kifizetni, és valószínűleg drágábban, mert ők kedvezményesen saját orvossal vannak szerződve. :)

De amit felsoroltam, az nem 10-20ezer Ft, hanem jóval több.


Kiskapu itt is van: olyat kell keresni, ahol nem fix összeget kérnek, hanem adományt fogadnak el. Az kvázi nem kötelező dolog.

Mikor mi fogadtunk örökbe, hirtelen baromi sokat fizettünk ki (minden felszerelésből újat vettünk), akkor mi is azt mondtuk, hogy nem tudunk még 20-30ezret adni, amit "illene". Helyette bevásároltunk olcsóbb tápokból, kiegészítőkből, és egy hatalmas csomagot adományoztunk - töredék áron. Ők pedig örültek. :)

2018. nov. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
Kedves 23. Mindjárt elkészül a CtrlC/CtrlV kombináció. Menhely nem érdekel, többször leírtam etikátlannak tartom, hogy csak a biztosan továbbadhatót veszik be. Arcátlannak tartom pl. hogy közvetített gazdikereső bejegyzést írnak egy gyepin lévő 7 évesről. Őt miért nem viszik ki? Ja, hogy nem jön be belőle gyorsan a min. 20.000 Ft? Nem egy menhely/fajtamentő oldalán látom. A hab a tortán, amikor a gyepi mellett van a menhely. Ki és mi alapján dönti el, hogy Fifike menhelyre begy, Bogyóka marad a gyepin? Ugyan milyen költsége van egy valamilyen okból családtól befogadott kutyára vonatkozóan?
2018. nov. 13. 13:02
 25/39 anonim ***** válasza:
86%

Én a facebookon találtam meg az "ingyenkutyám". Igaz, csak megsajnáltam, de egy állatvédő úriember 3 hetesen akarta hozzámvágni. Elmentem, megnéztem a körülményeket (még egyszer mondom, állatot ment az illető) és teljesen kiakadtam. Mondta, hogy akár màr most el is vihetem. Mondtam, hogy azért még egy darabig maradhatna az anyjával. Hazafelé végig lelkiismeret furdalásom volt amiért otthagytam. Aztán 1 hét múlva visszamentem érte és elhoztam 4 hetesen. Életem legjobb döntése volt, mert a testvérei a parvo miatt nem élték meg a 6 hetes kort. Sajnálom, hogy nem hoztam el az egyik testvérét is, még hezitáltam, hogy 1 legyen-e vagy 2. De úgy voltam vele, hogy maximum visszamegyek érte. De már nem tudtam.

Az enyémnek szerencsére nem lett baja, időben elhoztam.


Ha várok, akkor lehet, hogy ő sem lett volna ilyen szerencsés. Én ezért mondom, hogy inkább odaadok 20 ezer forintot egy "ingyenkutyáért", de az legyen oltva és lássa állatorvos, mert nagyon szar az, amikor van egy ingyenkutyám, de a gatyámat is rákölthetem és lehet meg sem marad.


Egyébként a Jófogáson valóban rengeteg gazdikereső van, érdemes megnézni.

2018. nov. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
75%

#24 Menhely és menhely között is van különbség. Természetesen olyanok is vannak, amikről te beszélsz (sajnos), éppen ezért kell utánanézni, hogy honnan is fogad örökbe az ember. Egy ilyen helyről, amiről te beszélsz, hogy haszon miatt tartják a kutyákat, én se fogadnék örökbe.

De hidd el, a valódi állatvédő szervezetek foggal-körömmel harcolnak az ilyenek ellen. Csak nagyon nehéz sajnos, nagyon sok esetben van támogatásuk és segítségük némi kenőpénz ellenében magasabb helyekről...

A valódi, komoly menhelyek forintra pontosan el tudnak számolni az adományként kapott pénzekkel, és akár kérés nélkül is közzéteszik ezt. Láttam ilyet nem egyszer, nem ördögtől való. És hidd el, mind az állataikra költik. :)


És hogy neked milyen költséged lesz egy háztól befogadott kutyánál? Nos, el kell vinned orvoshoz egy kivizsgálásra, mert nem tudhatod, teljesen egészséges-e. Be is kell oltanod, mert az esetek 99%-ában ezzel is gond van a lepasszolt kutyáknál. Tisztelet a kivételnek, természetesen az is akad. :) Féregtelenítened kell, átíratnod a chipet, ennek is van költsége. Ha netán ivaros a kutya, akkor annak a költségét is neked kell állnod.

Vagyis pontosan ugyanazokat meg kell tenned, amit normális esetben a menhely megtesz helyetted hivatalból.


És hogy a kérdésed másik felére is válaszoljak: tekintsünk el a pénzhajhász szervezetektől kérlek, erről fentebb írtam. Maradjunk a normálisaknál. Hogy miért Fifikét viszik ki, és nem Bogyót? Lehet véletlen, ráböktek, de lehet puszta állatmentői tapasztalat is. Ha Fifike mondjuk cukker édes kutya, akire nagy eséllyel hamar jelentkeznek, akkor azért Fifikét választják először, hogy hamar "túladjanak rajta". És így Fifike helyére költözhet majd Bogyó is. Ez egyszerű matek. Fifi egy hónap alatt kel el, Bogyó három hónap alatt. Ha mondjuk két hónapos időben gondolkodunk (mert mondjuk addig vállalja őket a gyepi - random számok), akkor ennyi idő alatt két kutyát tudnak kihozni. Fifit, aki gazdis lesz, és Bogyót, aki az idinél várhat a gazdira tovább. Ha Bogyóval kezdtek volna? Akkor ennyi idő alatt neki se lenne még gazdija, és Fifit is elaltatnák, mert lejárt az ideje.

A menhelyeknek az a célja, hogy a lehető legtöbb állat kerüljön szerető gazdihoz. Ha a cuki kutyákkal kezdik, több helyük marad a "nemcukiknak". Így őket sem kell elaltani. Ennyi a titok.

(Persze az állatvédők sem tökéletesek. Láttam én már cukker Fifikét ideiglenes gazdinál felnőni, mert azt hitték, hamar gazdis lesz, és mégsem kellett senkinek. Ez sajnos benne van a pakliban.)

2018. nov. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
37%
Akkor hogy lehet az, hogy lépten-nyomon olyan kutyákat látok menhelyeken, akik után még csak nem is érdeklődtek évekig? Komolyan valami összeesküvést kell gondolnod?
2018. nov. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
68%

Azért kíváncsi lennék,hogy hány menhelyen járt már személyesen a kérdező, mert annyira tipikus kanapéhuszár bullshiteket írkál...


Mikor kutyust fogadtunk örökbe 6 menhelyet jártunk végig ,mert sok kritériumunk volt. (A kutyus lépcsőzhesen a 3-ra, gyerekbarát és cicabarát legyen, max 1 éves, max 15 kg, első gazdis családba)

Egy hely volt ,ami 15ezret kért,4 10-et, ahonnan huztuk ott 5-öt. Tehát nekem eleve kamunak tűnik ez a mindenhol 20ezret kértek szöveg.

Minden egyes hely fogadott be olyan kutyát, aminek kicsi vagy méginkább 0 esélye volt gazdisodni. Öreg kutyák ( akár 10+ osak), betegek, félszeműek, 3 lábúak, neveletlenek, agresszívek, pánikolósak, csúnyák, feketék..

Minden helyen volt több olyan kutya is ,amiről évek óta gondoskodtak és olyanok is akik az egész életüket náluk élik le.


(Itt kis kitérő ,arra hogy zaklat téged,hogy milyen jogon válogatnak. Nos én a helyükben még szigorúbban válogatnék. Állami pénzt semmit nem kapnak. Adományokból tartják fent magukat. Tehát van egy szűk keret ,amiből dolgoznak. Ebből a keretből meg tudnak menteni 100kutyát, ha jól válogatnak és 20at ha rosszul. És még így is hajlandóak, a kevésbé kapósakkal is törődni.)


Azt sem értem,úgy álltalánosságban,hogy miért nem akarsz fizetni.

Ha volt már kutyád és hordtad állatorvoshoz, akkor tudnod kell,hogy ez mennyibe kerül. Egy kölyök oltási programja + ivartalanítása +chip+ féreghajtás. Több mint 100ezer ft. Ha meg lesz vmi egyéb baja, a határ a csillagos ég. Ehhez képes még a 20ezer ft kifizetése is vicc. Ha az utcaról fognak be kutyát, akkor is kell kombinált+ veszettség+ivartalanítás+chip+féreghajtás+ bolha/kullancs irtás, ami ha kicsi(15kg alatti) a kutya akkor "csak" 50ezer.


Azt se hiszem el,hogy magadtól nem találsz ingyenes hirdetéseket. Facebookon van ,hogy napi 3 is szembejön velem. Gyakran a menhelyek facebookján osztják meg őket,mivel helyük nincs már befogadni,de segítenek a hirdetésben. Jófogáson is sok ténylegesen gazdától származó kutya hirdetése fent van.

2018. nov. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Na még egyszer, utoljára. Nem az a kérdés, hogy akarok- e fizetni, vagy sem. A fő kérdés, hogy elvétve van fb csoportokban olyan bejegyzés, ahol a jelenlegi gazda, vagy az ő segítője kér segítséget új gazdát találni a kutyának. Keményen leoltják, ezért szép csendben elkullog, törli a bejegyzést, mert unja a fröcsögést. Kedves 28. Nem voltam menhelyen. Fajtamentőknek írtam, mivel nekik nincs menhelyük, ideiglenesnél vannak az ebek. A választott kutyához kellett bemutatkozó levelet írni, többszörös levélváltás után közölték az örökbefogadási díjat, ami "természetesen" sem a honlapjukon, sem az fb oldalukon nem szerepel. Nincs lehetőségem menhelyeket látogatni, mert a zöme tömegközlekedéssel nem elérhető. Ja, és a gondos gazdaválogatás, nem egy kutyát láttam már ismét gazdikereső státuszban, mert visszavitték. A leglényegesebb kérdés szintén még egyszer és utoljára: miért ingyen elvihetőként hirdeti x menhely, nem lenne egyenesebb legalább apróbetűvel jelezni, hogy minimális térítés fejében?
2018. nov. 13. 16:57
 30/39 bollocks ***** válasza:
78%
Ha nagyon zavar, hogy az ingyenesen hirdetett kutyáért fizetni kell, és meguntad a fotelhuszárkodást, akkor jelentsd fel őket, utána pedig hozz létre egy facebook-csoportot "Tényleg ingyenesen elvihető kutyák" névvel. Ez így megfelel?
2018. nov. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!