Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan csoport/oldal, ahol...

Van olyan csoport/oldal, ahol valóban ingyen kínálnak kutyát?

Figyelt kérdés
Sok-sok gazdikereső csoportban látok gazdikereső kutyákat, 10-ből 9 menhely. Olyan oldalra gondolok, ahol családi/egészségi okból keresnek új gazdát. Elvétve láttam már ilyen bejegyzést, de azonnal rárontanak az "állatvédők", hogy ivartalanítás, felelőtlen állattartó, az állat nem tárgy, stb. Pedig valóban adódhat olyan élethelyzet, amikor nem tud tovább gondoskodni a kutyáról, ezért keres másik gazdát. Talán ezért van egyre ritkábban ilyen bejegyzés.
2018. nov. 13. 07:39
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

Kedves 26. Mennyivel lesz jobb Fifikének, ha menhelyről fogadják örökbe x ezer forintért, mintha gyepiről vinnék ki annak töredékéért? Bogyónak biztos jobb lenne, mert ő egyből mehetne a menhelyre, nem kéne várnia míg Fifikéért kifizetik az örökbeadási díjat.

Kedves 30. Nem vagyok feljelentgetős típus.

2018. nov. 13. 18:45
 32/39 anonim ***** válasza:
69%

Nem közvetlen a kérdésre válaszolok, de azért ezt megosztom:

Nem rég a városban az úton rohangált egy kis csivava szuka, a sofőr kollégánk megsajnálta és felszedte, behozta a telephelyünkre és a kezembe nyomta mint a "legállatszeretőbb" embernek a munkahelyen, hogy csináljak vele valamit, nézessek chipet. Az utca végén van egy állatorvos, egyből lementem. Egy nagyon barátságos kiskutya volt, meg volt szeppenve de bújt, hám volt rajta, végül kiderült hogy chip viszont nem. Át se gondoltam az egészet, igazából az volt bennem, hogy jó, nincs chip, hazaviszem és keresem a gazdáját. Erre a doki már nyomkodja a telefont, hívja a menhelyt, hogy itt egy sicu jellegű csúnyácska keverék jöjjenek érte! A kutyán is úgy olvasta a chipet, mint egy disznón, a fülecskéjénél fogva szorította le a fejét, mert a kiskutya félt az állatorvostól és próbált oda kapni. Férfi volt, de biztos hogy az ő személyével volt a baja, mert a sofőr aki megfogta is férfi volt, hozzá meg bújt.


Szóval elhajtott engem az állatorvos, hogy ok, innentől kezdve már ő intézi és elviszi a menhely! A kutyusról azóta semmi hírem, se a menhelyen nem találtam meg, se semmi, gazdának meg nem adhatták hivatalosan csak úgy vissza, mert nem volt benne chip, és kérdezősködésre se mondták hogy mi van vele. Úgy gondolom, hogy meglátták a gyönyörű szép teljesen fajta jellegű szuka kutyát, akinek nagyon gyorsan találtak gazdát a befogadási pénzért, sőt, a mi menhelyünkről pont azok a kósza hírek járják, hogy Németországba adják el a fajta jellegű kutyákat, jó pénzért....


A mai napig sajnálom a kiskutyát, mert szerettem volna megtartani ha nincs gazdája (persze ivartalaníttatni ahogy az összes többi állatom), de onnantól kezdve hogy a dokival leolvastam a chipet egyszerűen elvették tőlem! Holott a menhely kinek képzeli magát, nem hatóság hogy lefoglaljanak egy kutyát. Felháborítónak tartom hogy lecsaptak rá és eltüntették, holott én is tudtam volna 2 hétig keresni a gazdáját lehet eredményesebbül, utána meg befogadni. Ja és arról nem is beszélve hogy amikor a dokinak megemlítettem helyben, hogy elvinném a kutyát elzavart, hogy majd mehetek a menhelyre és örökbefogadhatom, a szokásos módon. Tehát most hoztam be a kutyát akit akár most hazavihetnék és kereshetném a gazdáját otthon tartva már a kutyust családi környezetben nem egy rácsban, de nem, elviszi a menhely, rács mögé rakja és a kutyát, akit mi mentettünk ki az autók közül két perc után 20ezer forintért fogadhatom már örökbe. Nevetséges! :D



De hogy a kérdésre is válaszoljak, kérdező, rengeteg teljesen ingyen elvihető kutya van jófogáson is. Nem "félig ingyen" vagy "jelképes áron", hanem ingyen. És ők általában magánszemélyek. Ismertem egy nőt, aki pont az ilyen kutyákat karolta fel akiknek meghalt a gazdájuk, vagy ellehetetlenült a kutya tartása, így ő hirdette őket egységesen és kereste a gazdikat.

2018. nov. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
32%

Menhelyek azért kérnek pénzt,mivel amúgy adományokból tartják fent magukat, és igen vmennyit vissza akarnak kapni a kutyára fordított ktg-ből,hogy majd egy új mentett kutyusra fordítsák!


10-15-20 ezer ft semmi ahhoz képest kapsz egy oltott,chipes,ivartalan kutyát.


5 kg-os kutyám ivartalanítása volt 20 ezer ft.



Ha annyira zavar téged,hogy menhelyek pici adományt szeretnének össze gyűjteni a többi mentettnek akkor fogd meg magad menj ki vmi faluba vagy város határokba, pusztákba,erdős részeken előszeretettel dobnak ki kutyákat. Szedj egyet össze és lesz ingyen kutyád,amit nem menhelyről hoztál, igaz oltások,ivartalanítás,chip ha beteg meggyógyítása bőven több lesz 20 ezer ftnál, de ha már a menhelyektől sajnálod,akkor old meg és ments utcáról!


Egyébként velem is naponta többször szembe jön olyan,hogy költözés és egyéb ilyen olyan okok miatt gazdit keresnek a kutyák,tényleg ingyen csak vigyék...

Nem tudom mikben vagy de naponta látok ilyen posztokat is..


Vmelyik nap egy akit keveréknek kerestek gazdát költözés miatt, vmikor egy német jucinak, de két bichon mixnek is mindegyik költözés miatt...

2018. nov. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
68%

"Mennyivel lesz jobb Fifikének, ha menhelyről fogadják örökbe x ezer forintért, mintha gyepiről vinnék ki annak töredékéért?"


Oké, akkor tisztázzunk valamit. :)

A gyepi nem menhely. A gyepi azért kap pénzt, hogy befogja a kóbor állatokat. Neki van állami támogatása a fenntartásra is, amúgy. A gyepi nem köteles a kutyáknak gazdát keresni, még csak meg sem kell hirdetnie. Sehol! A gyepi kettő hétig, azaz 14 napig köteles megtartani a kutyát, aki hozzájuk kerül. Ennyi idő a karantén, ezidő alatt keresheti meg a gazda őket, ha hiányolja az eltűnt kutyát. A gyepi ezidő után elaltathatja a gazdátlan kutyát. Akkor is, ha nincs semmi baja.


Kegyetlen dolog? Igen, az. De amíg világgá engedjük a macskát, mert szabad állat, és nem ivartalanítjuk a Bogyókákat, mert szegényeket nem szabad megcsonkítani, és amúgy is, az anyaság örömei... addig ez nem fog változni.

Az egyszeri Fifikében meglátnak valamit a menhelyesek, és úgy gondolják, lehet esélye az életre. De ez nem két hét, nem annyi, amennyi időt a gyepin kapna. De nincs hely, nem tudnak az összes Fifin és Bogyón segíteni. Választaniuk kell. Kegyetlen döntés, de nyilván annak fognak segíteni, akinek van esélye gazdához kerülni, mert ez a végső cél. Annyi kutyát megmenteni, amennyit lehet - de nem lehet mindenkit.


És igen, továbbra is tartom, hogy valóban vannak pénzhajhász szervezetek, én is tudok neked olyan "fajtamentőt" mondani, aki adományokért sír, aztán meg egyébként a menhelyekről "mentett" állatokat szaporításra használja, és eladja a kölyköket. És olyan jól eladja magát, hogy még így is sajnálják sokan, hogy az aljas gonosz állatrendőrök el akarják venni az ő babáit.

De szerencsére ez a kisebbség. A többség valóban csak azért kér pénzt, mert szemben a gyepivel, nekik nincs állami támogatásuk. Ők csak az adományokból élnek.


Eredeti kérdésedhez visszakanyarodva, a lehurrogások nem a szervektől mennek, hanem szintúgy magánemberektől. Felelősségteljes gazdáktól. Mert igen, van olyan élethelyzet, amikor nincs más megoldás, mint elajándékozni az állatot. De ez a legritkább eset. 99%-ban arról van szó, hogy az adott "gazda" nem gondolkodott előre. Nem számolt vele, hogy a kutya tizensok évig fog élni, és addig gondoskodnia kell róla. Egy költözés, egy munkahelyváltás, egy családalapítás nem indok arra, hogy lepasszolja valaki a szeretett társát, mert ezek mind az élet velejárói. Aki így gondolkodik, az vajon a gyerekét is lepasszolja vadidegennek, mert útban van? Ha nem, akkor a kutyát miért?

És ez az, amiért mennek a beszólogatások. Mert ha nagyon akarja az ember, meg lehet oldani. Szinte mindig. (Nyilván egy haláleset vagy egy betegség más szitu, bár halálesetnél is azt mondom, hogyha az örökölt lakás/ház/pénz kell, akkor kelljen vele a nagyi Fifikéje is...)

2018. nov. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
34%

Nagybátyám egyik kutyaja úgy került hozzá hogy ingyen hozta el egy srácctól a törzskönyvet is adta a felnőt kutya mellé. A srácc rákos volt, szerető új gazdát akart a kutyajának akire hagyhatja mivel az eset után 2hónappal meghalt és tudta is nincs sok neki hátra.

Az ilyet megértem, jó helye is lett a kutyanak. Az nem értem meg mikor karácsonyra kapta a 4hónapos gyerek aztán már nem játszik vele. A hanyag gazda storryra elhiszem ugranak az állatvédők bár én is láttam olyat hogy alapos háttér infó nélkül szidtak embereket.

2018. nov. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

Nekem is van menhelyes sztorim.

Mi is megmentettünk a fagyhaláltól, egy szerencsétlen kutyát pár éve.Már napok óta feküdt a város főterén, mínusz 15 fok volt. Megnézte állatorvos, nem volt benne chip.Meghirdettük, kerestük a gazdáját.Közben persze etettük, szerettük.

Egyszer csak megjelent egy állatvédő, hogy ez a kutya tőlük szökött el!Érdekes, hogy már több mint egy hete feküdt szegény egy forgalmas helyen, nem is keresték.Meg hogy tud menhelyről megszökni?

Mondtuk, 2 hete befogadtuk, etetjük,féregteleníttettük, megszerettük, gazda nincs, megtartjuk.

Erre azt mondta az állatvédő, ez nem ilyen egyszerű, mert ők beolttatták a kutyát, ha meg akarjuk tartani, 2 oltás 15 ezer Ft volt, fizessük ki.Jó, mondtuk persze.20 ezerrel fizettünk, nem tudott visszaadni, jó, nem is kell.

Mondtuk,az oltási könyvét kérnénk.Jó, elhozza.Többször kértük, sose hozta el, a végén azt mondta, elveszett, meg azt is hogy állatorvos nem adott könyvet.

Nem volt mit tenni,beolttattuk minden ellen.

Ez egy negatív eset, de azért vannak jó állatvédők is.

Kérdező, falun sok kóbor kutya van.Ahol nincsenek állatvédők.Az én kutyáim mind utcáról lettek befogadva, ezzel még többet teszel értük, és hihetetlenül hálás kutyád lesz.

Az enyémek úgy néznek rám és úgy szeretnek, mintha Isten lennék.Én is imádom őket.

Én úgy vagyok vele, amelyik kutya már bekerült menhelyre, az nem éhezik, nem fázik annyira, annak már egyengeti valaki a sorsát.

Ezért én nem fogadok be menhelyről, hanem inkább az utcáról.

2018. dec. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Bocs, de ezzel az örökösös dologgal nem értek egyet, millió egy oka lehet, ha valaki nem akar/tud gondoskodni rokona állatáról.
2018. dec. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
0%
Nincs ezzel gond, csak akkor ne kelljen az örökség meg a ház sem, ahol eddig a kutya élt.
2018. dec. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:

36/38. Köszönöm. Fővárosban élek, kocsim nincs, így vidék nemigen jöhet szóba.

38/38. Látom sok helyen, az örökösökre kiabálnak kígyót/békát. Van valami mondás; "Amíg nem mentél a cipőmben egy mérföldet...." Egyébként bárki kerülhet olyan helyzetbe, hogy meg kell válnia a kutyájától.

Szép lassan leteszek róla, hogy nekem legyen másik. Nem vagyok 20 éves, és teljesen egészséges sem. Van már 2 új közösségi csoport, valóban ingyen kutyák, és házikedvencem elajándékoznám. Mindkét csoport leírásában jelzik, hogy bárki bármi módon, indokkal pénzt kér, azonnal repül. Ugye mondanom sem kell, hogy az "állatvédők", menhelyek, stb. ezekre is rárepültek.

2018. dec. 12. 16:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!