Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kibírná egy kaukázusi a lakásban?

Kibírná egy kaukázusi a lakásban?

Figyelt kérdés
Sajnos válunk a férjemmel és van egy kaukázusink, vagyis hogy pontosabb legyek nekem van, az én kutyám. Miután eladjuk a közös házat nem lesz annyi pénz, hogy abból kertesbe menjek, így muszáj lesz egy nagyon maximum 40-50nm-es lakásba költöznöm. A kutyától semmi pénzért nem válnék meg, imádjuk egymást. Hozzá tudna szokni ez a fajta a lakáshoz? 3 éves, eddig kertben élt, de szabad bejárása volt a házba, bár ritkán jött be.

2018. nov. 22. 09:17
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
Milyen elméletem?
2018. nov. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
2018. nov. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
29%

Kibírná egy ember a lakásban?

(napi 1-2 15-30 perces séta + kaja,

semmi más szórakozás, ingerszegény környezet)


Kibírná, fizikailag, egy darabig biztosan, de a lelki világára igen hamar járna egy pszichiáter...


NE erőltesd a kutyád olyan helyzetbe amit magadnak sem kívánnál...

2018. nov. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó


"(napi 1-2 15-30 perces séta + kaja,


semmi más szórakozás, ingerszegény környezet)"


Írta,hogy rendesen sétáltatná,szóval nem napi 1-2 alkalommal lenne lent 15 -30 percre.


És ha elviszi naponta kutyaközösségbe (szórakozás),kirándul vele,játszik vele (szórakozás,testmozgás)


Akkor miről beszélünk?


Egyébként aki napi 1-2x viszi le a kutyáját 15 percre annak kutya sem való, ez az én 4kg-os kutyámnak sem lenne elég.


Egyébként abban a 15 percben is több inger ér a kutyát naponta,mint azt aki kertes házban tengeti le életét.


Kertes házban mitől lenne több ingere a kutyának???


Hiszen annyival,hogy ott a kert és??

Magát nem fárasztja le?


ja ugatja a postást habzó szájjal az nagy inger :D


Az feszültség,stressz rossz inger.


Ha egy kertes házban élő kutyát nem visznek sétáltatni az ugyan úgy ingerszegény környezet.


Te mit csinálsz egy kertben pl?

Ha nem mehetsz onnan ki,milyen inger ér téged? azon kivül,hogy látsz madarakat,meg elmegy néha autó,meg ember a ház előtt. Ezt te ingernek nevezed??


Egy idő után a kutyák mindent megszoknak.


Jó példa erre az is,hogy munkahelyemmel szemben,új lakók költöztek, első egy hétben megugattak minden egyes nap reggel és délután. Egy hét után nem ugattak. Miért?

Megszokták,hogy én arra járkálok. A kutyák mindent megszoknak idővel.

Ezért kell ÚJ INGER ami csak és kizárólag a sétával érhető el.

2018. nov. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
63%
Ne ajándékozd el, Igenis tud alkalmazkodni egy kutya!
2018. nov. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
52%

# 54


csak a kérdésemre nem kaptam választ, a gazdi önmagát bele merné e helyezni egy ilyen szituációba, és vajon meddig is bírná?


Szerintem egy hetet sem, de egy hónapba bele is őrülne, akkor ugyan miért tenné ki ilyesminek a kutyáját? Önző dolog lenne.


Már alapból ha a "kibírná" kérdés felmerül, akkor ő sem hisz benne igazán hogy ez jó ötlet,

de őszintén, ha igazán szereti a kutyáját akkor nem erőlteti bele egy "kibírná" kategóriába,

hanem megoldaná hogy olyan környezetbe kerüljön amit "élvez" vagy "szeret" esetleg még talán "boldoggá teszi" is.


ha a "kibírja" elég a gazdi szemében akkor már most sajnálom azt a kutyát hogy ilyen önző gazdája van, aki nem gondoskodik megfelelően a rábízott életről, hanem elég neki ha nem döglik bele és elvan valamennyire, mit neki az állat boldogsága...

2018. nov. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim válasza:
40%

na igen, nincs is boldogabb látvány mint amikor egy kutya be van zárva 50nm -re a nap 23 órájában (ebből minimum 10 egyedül) és kussolva kell lennie ha jót akar magának, ne nyúljon semmihez, ne tegyen tönkre semmit csak hallgassa a csendet, egyedül, magányosan, gondolkodjon az életén és nézze a kalitka rácsait... gondolom ez minden kutya álma,


ez a leírás bármely BÖRTÖNre is épp úgy ráilleszthető, és mint tudjuk minden ember egy ilyen helyre vágyik, ja nem,

hát gondolom a kutyák sem.

2018. nov. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 A kérdező kommentje:
Találtunk egy kis házat, bár messzebb mint terveztem :) Minden megoldódott.
2019. jan. 2. 20:51
 59/61 A kérdező kommentje:
Találtam egy kisebb kertes házat, messzebb a munkahelytől, mint terveztem, de legalább megoldódott.
2019. jan. 3. 10:35
 60/61 anonim ***** válasza:
helyes-helyes ;)
2019. jan. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!