Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kibírná egy kaukázusi a lakásban?

Kibírná egy kaukázusi a lakásban?

Figyelt kérdés
Sajnos válunk a férjemmel és van egy kaukázusink, vagyis hogy pontosabb legyek nekem van, az én kutyám. Miután eladjuk a közös házat nem lesz annyi pénz, hogy abból kertesbe menjek, így muszáj lesz egy nagyon maximum 40-50nm-es lakásba költöznöm. A kutyától semmi pénzért nem válnék meg, imádjuk egymást. Hozzá tudna szokni ez a fajta a lakáshoz? 3 éves, eddig kertben élt, de szabad bejárása volt a házba, bár ritkán jött be.

2018. nov. 22. 09:17
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
88%

Miért gondolja mindenki, hogy pesten (vagy városban) csak a panel létezik?? A legtöbb társasház nem panel, vagyis nincsenek papírfalak, és nem fog senki hisztirohamot kapni attól, hogy a kutya végigsétált a padlón és kopog a körme.

Persze, van ilyen is, de attól, hogy egy házban sok lakás van, még nem egyenlő a kettő...

2018. nov. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
42%

emberek, 3 kutyám van, éltem panelban, leírtam a tapasztalataim,

most vidéken élek, megtapasztaltam mindkét esetet

és ez való a kutyának


továbbá nem értem mi ez a háborgás, nem mondtam egy szóval sem hogy adja el a kutyáját, ezt valamelyik okos elkezdte és a többi meg átvette közben semmi ilyesmit nem mondtam


sőt én voltam az a 3 hozzászóló közül az egyik aki azt szorgalmazta hogy találjon lakást ami nem panel és távolabb van a várostól, sőt még 2 javaslatot is tettem hogyan léphetné ezt meg ha nincs pénze csak panelra...


öcsém, komolyan, elmondtam hogy nem ártó a szándékom, elmondtam hogy a saját tapasztalatom és véleményem

erre itt jönnek nagyképű kis senkik akik


le-butázzák azt aki nem azon a véleményen van mint ők


álljunk már meg azért egy szóra, sértegettem én bárkit is, mondtam én bárki álláspontjára hogy az sz@r mert nem ugyanaz mint az enyém?

NEM!


Butázni meg lenézni azt aki más véleményen van az megy, belátni hogy az ember nem válogathatja meg a szomszédait, és elég egy unatkozót kifogni aki feljelenti 3-4 alkalommal aztán bírságoltatnak vagy viszik a kutyát az nem megy.


értem én hogy itt mindenkinek nagyon jó tapasztalatai vannak,

de butának nevezni bárkit aki mást tapasztalt vagy más véleményen van az egy elég ostoba dolog!!!


Senkinek a véleményét nem tiportam sárba, senkit nem aláztam meg vagy neveztem butának, mindenki elmondta a véleményét, álláspontját, tapasztalatát, én tiszteletben tartottam ezeket és én is elmondtam a véleményem, álláspontom és tapasztalataim, nyilvánvalóan van az a réteg akinek fáj ha valaki nem ért egyet, de mint állampolgár megvan adva ez a szabadság nekem is, bármennyire elvennék páran...


végül, inkább az lehet a buta aki képtelen más véleményét tisztában tartani és azzal akarja semmissé tenni a szavait hogy megalázó jelzőket aggat rá... ez már közel a jó hírnév megsértése lenne, ha nem lenne névtelen a fórum!

2018. nov. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
35%
Nekem yorkim van,de még őt is sajnálom néha hogy nem kertesben lakunk.Ha vinném is,akkor amikor nem dolgozok,azokon a napokon egész napos túrákra mennék vele.
2018. nov. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
23%

Ahogy már írtam, míg kertesben laktam, volt egy tacsink. Olyan kinti-benti, leginkább ő határozta meg, mikor hol akar lenni.

Amikor nyár közepén alá ült a vén diófának, és azzal szórakozott, hogy az ágakon gyülekező verebeket ugatta órákon keresztül, és hiába szóltam rá, ő csak folytatta. Hát az biztos, hogy panelban a szomszédok nem tűrnék el.

(Ja, és csak akkor hagyta abba, amikor én is vissza-ugattam neki! Rám nézett, egy lesújtó pillantás, és abbahagyta!) :))

2018. nov. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
35%

Ekkora nagy kutyát, ráadásul hatalmas szőrzettel, plusz eddig kint volt, állatkínzás panelba tartani.

Iszonyat szenvedni fog a melegtől télen is, nyáron is.Szenvedni fog a bezártságtól, a szűk helytől.

Utálom mikor azt kérdezi valaki egy állattal kapcsolatban, hogy "kibírná?".

Biztos nem halna bele, de nem érezné jól magát.

Nem azt kell nézni, kibírja-e az állat, hanem azt, hogy érzi magát.Az már rossz, ha ez a kérdés felmerül.

Az nagyon jó, hogy nem adod oda senkinek.

Nem tudom hol laksz, nézted-e a kertes házak árát, hogy nem jobb lenne-e ha vennél egy kisebb kertest?

Itt nálunk /kisváros/egy panel árából már lehet találni kertes kisebb házat is.

Lányomék panelban laktak, eladták és ugyanannyiért vettek egy 2 szobás kisebb házat.

Felújítgatják.Kutyáik is vannak, ki-bejárhatnak.

Nincs annál jobb, mikor kimehet a kutya amikor akar, fűben hentereg, ugatja a kocsikat, stb.

2018. nov. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 A kérdező kommentje:

Igen az nagyon jó ha ugatja a kocsikat... :D Én ezt hívom felesleges ugatásnak amit jó nevelés mellett nem csinál a kutyám.

Sem azt amit az egyik válaszoló tacskója. Órákon keresztül ugat, te jó ég... az nem normális.

2018. nov. 22. 12:03
 27/61 anonim válasza:
33%

kedves kérdező, ahogy a siránkozásaid olvasom, szerintem te nem válaszra vágysz csak hogy mindenki sajnáljon és egyetértsen veled, miközben minden ész érvre csak kifogásokat gyártasz ahelyett hogy keresnél olyan jobb alternatív megoldást amit a kutyád is jobban elvisel.


Őszintén, én sajnálom a kutyád, mert önző vagy, azért mert neked nem jött össze az élet ő szenvedjen több év szabadság után egy kalitkába bezárva, szerintem nem is szereted eléggé azt a kutyát és elég önző is vagy.


Persze lehet arra fogni hogy nincs pénzed, de ha a kutyának akarnál jót akkor a lehetetlent is meglépve keresnéd azt a megoldást ami neki a legjobb, foggal-körömmel azért harcolnál hogy legalább neki jó legyen, ehelyett a kérdés másról sem szól csak sajnáltatod itt magad, nem törekszel megoldásra,

teszel te magasról a kutya igényeire, csak arra vágysz hogy megnyugtassák a kis lelki-világod hogy nem fog (annyira) szenvedi a bezártságtól...


annak amit csinálsz semmi értelme, ennek a kérdésnek így semmi értelme...

2018. nov. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 A kérdező kommentje:
Nem érzem úgy, hogy bármelyik kommentemben is sajnáltattam volna magam ;)
2018. nov. 22. 12:38
 29/61 anonim ***** válasza:
82%

Az órákon át ugató tacskó tökéletes példa a neveletlen kutyára...

Egyébként vicces, hogy most jöttök a panel kínzás a kutyának szöveggel.

Bezzeg ha az lett volna a kérdés, hogy hol passzolja le a kutyát, mert költözik, és nincs hely a kutyának, akkor azért jönne a savazás, mert "panelben is jobb a kutyának, csak ne szabadulj meg tőle".

2018. nov. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
85%

Nekem havanesem van, még ő is jobban érzi magát kertesben mint lakásban. De megértem a kérdezőt, hogy nem akar megválni a kutyájától.

Kérdező, ha nem tudsz kertesbe menni, akkor válassz olyan lakást, amelynek egyedileg szabályozható a fűtésre. Akkor a kutya aludhat pl az előszobába, ahol letekered a fűtést és nem lesz melege. Az állandó meleget rosszabbul tűrik, mint a bezártságot. Sétálni el tudod vinni, hétvégén kirándulni, de ugyanolyan fontos, hogy tudjon megfelelően pihenni. Márpedig ez a fajta a hideget, hűvöset kedveli, izzadni meg tem tud, mint a kutyák általában. Nyáron meg kelleni fog a légkondi, ha nem akarod, hogy egész nap szenvedjen.

Innentől sokat fogsz sétálni, kirándulni. Sok sikert.

2018. nov. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!