Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kibírná egy kaukázusi a lakásban?

Kibírná egy kaukázusi a lakásban?

Figyelt kérdés
Sajnos válunk a férjemmel és van egy kaukázusink, vagyis hogy pontosabb legyek nekem van, az én kutyám. Miután eladjuk a közös házat nem lesz annyi pénz, hogy abból kertesbe menjek, így muszáj lesz egy nagyon maximum 40-50nm-es lakásba költöznöm. A kutyától semmi pénzért nem válnék meg, imádjuk egymást. Hozzá tudna szokni ez a fajta a lakáshoz? 3 éves, eddig kertben élt, de szabad bejárása volt a házba, bár ritkán jött be.

2018. nov. 22. 09:17
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a többieknek a választ :) Az erkélyt mindenképp figyelembe fogom venni lakásvásárlásnál.
2018. nov. 22. 10:15
 12/61 anonim ***** válasza:
47%

Én is panelban élek, a kertesben volt egy tacsim.

Ma már én is azt mondom: ide, nem hoznék kutyát,


DE: ha már van ő nekem, én pedig őneki, nem tudnék megválni tőle. A kutya is megszenvedné az elválást, ha most új hely, és ráadásul új gazdija lenne.

Vidd magaddal az új helyre, a szomszédok pedig annyi minden más zörejhez hozzá szoktak már, majd megszokják azt is, hogy a kutyusod végig-döngeti a lakást. Csak az ok nélküli ugatásról szoktasd le.

2018. nov. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
73%

Egyébként ha nem Pesten szeretnél lakni, akkor érdemesebb kicsit messzebb szétnézni. Monor, Monorierdő pl. Ott jóval olcsóbbak a kertes házak mint itt egy panel és a bejárás onnan kb ugyanannyi idő, mintha Budáról szeretnél bejutni a XV.kerületbe.

Szóval én a helyedben szétnéznék sokfelé, ki lehet fogni szép házakat.


A kutya meg meg fogja szokni a panelt is, maximum a szomszédok néznek rád furán, ha egy hatalmas macival járkálsz. :D egyébként nekem is nagytestűm van, én is vinném magammal a világ végére is, ha mennem kellene...

2018. nov. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
84%

Ez jó ötlet, hogy kicsit kintebb, kertesben, akár még ha nem is önálló ház, hanem házrész, közös udvar, stb. Ha össze tud barátkozni a házbeliekkel, és azok kutyáival!!


Mielőtt megveszel egy ilyet, beszélj a házbeliekkel, mert semmit nem érsz el, ha ugyanúgy bezárva kellene tartanod, mint egy panelban.

2018. nov. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
28%

#8

- hát ha semmi pénzért nem válna meg tőle és nincs is pénze akkor az egész kérdés butaság ugyanis bármit válaszol bárki akkor is bezárja szerencsétlen ebet aki nem ahhoz van szokva hogy egy pici lakásba bezárják.

Ez egy valamit valamiért kérdés, érdemes közös kerteset ismerőssel nézni vagy kölcsönt felvenni, de ezt had ne én okoskodjam ki. De mint mondtam, ha a kérdező nem tud vagy akar kompromisszumot kötni akkor az egész kérdés felesleges.


- "nem lesz ezzel semmi gond"

ez azért mint mondtam, nagyban függ majd a szomszédságtól, kifog 1-2 idősebb szomszédot vagy rosszabb természetűt aki felnyomja a rendőrnek pl. csendháborításért akkor bírságot sem lesz pénze fizetni, nem mondom hogy így lesz de az ember nem válogathatja meg a szomszédait és csendháborítás sem csak este 10 - reggel 6 között van mint rég hanem egész nap. Ez így nagyon lutri.

--------


u.i.

kitartok amellett hogy 50-60nm -en egy ekkora állatot tartani állatkínzás, mint ha egy embert bezárnának egy közepes méretű tornaterembe és napjában 1-2 alkalommal kimehetne fél órát, nyújtsa fel a kezét aki ezt sokáig bírná ép ésszel.


Ezeknek az állatoknak sokszor nagyobb mozgásigénye van mint a gazdinak...

2018. nov. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 A kérdező kommentje:

Én tudod hány embert fel tudtam volna jelenteni csendháborításért?

A kutyám nem ugat feleslegesen szerencsére, jól nevelt kutya. Egyébként kertes környezetben sokkal többet ugatnak a kutyák mint panelban, társasházban. Még fiatalabb koromban éltem panelban, volt pár kutya de soha nem hallottam őket. A kertvárosban ellenben...

2018. nov. 22. 10:38
 17/61 anonim ***** válasza:
79%
#15 inkább ne válaszolj semmit, mert látszik, hogy nem értesz a kutyákhoz, hiába pontozgatsz le, akkor sincs igazad! Egy nagy testű kutya, okos kutya, kivel foglalkoznak nem ugat a semmiért, ezekre kifejezetten nem jellemző!
2018. nov. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
27%

#16

"Én tudod hány embert fel tudtam volna jelenteni csendháborításért?"


Nekem hiába írod ilyen felháborodottan, én biztosan nem leszek a szomszédod, csak leírtam hogy hiába írják sokan hogy nem lesz gond, tudatában kell lenned hogy lehet nem lesz, de lehet igen és nem érjen meglepetésként ha panelban a szomszédság nem tolerálja a kutyád, ez benne van a pakliban, nem bántani akarlak én csak elmondtam a tapasztalataim amikről nem árt tudnod. Nem írtad a kérdésben hogy csak a "panelkutya-támogató hozzászólások érdekelnek" így gondoltam megemlíthetem a lehetséges negatívumokat is, a kiérkező rendőrt meg messze nem érdekelné te mikor és kit jelenthettél volna fel csendháborításért :)

--------------------------

"Egyébként kertes környezetben sokkal többet ugatnak a kutyák mint panelban, társasházban"


Ez igaz, de kertes környezetben ez kb a mindennapok velejárója, ráadásul közeli szomszédod van egy jobbról meg balról, panelban meg van jobb, bal, fent, lent és némelyik helyen amilyen jók a falak még azon túl is bármit hallani. :)

--------------------------

"Még fiatalabb koromban éltem panelban, volt pár kutya de soha nem hallottam őket. A kertvárosban ellenben..."


Mint mondtam, kertvárosba ez épp tökéletesen beleillik a képbe, falun meg még annál is jobban, de tényleg ne érts félre, te ezt tapasztaltad, jó neked, én meg elmondtam hogy én riadtam fel éjszaka a felső szomszéd kutyájára mikor levágta magát a padlóra :)


tényleg nem kekeckedni vagy bántani akartalak ne érts félre,

csak szerettem volna tisztázni hogy nem feltétlenül lesz minden olyan szép és jó mint ahogy mások írják, ha szerencséd van akkor igen, de mi van ha nem?


--------------------------

na mindegy, nem mondtad tényleg hogy nem fér bele ha valaki nem a te elképzelésed támogatja a hozzászólásoddal szóval inkább megyek is mielőtt virtuálisan meglincselnek itt, de ha valami balul üt ki, azért emlékezz rá hogy csak egy ember volt aki megmondta hogy ez is lehet...


Tényleg nem bántani akartam én senkit...


További jó rabságot a panelban

és persze kevés szenvedést / bezártságot a kutyának,

meg sok türelmes, barátságos szomszédot. :)

2018. nov. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
69%

Kerdezo, eszed agaba ne jusson adni az ilyen buta emberek szavaira,mint az 53%-os valaszado! 20 eve vannak nagytestü kutyak a csaladban, mindegyik panelban es semmi gond nincs veluk, söt, a szomszedok el vannak ájulva a szepseges termetüktöl,es az okosságuktòl is. Ha foglalkozol vele,nem lesz semmi baj. Megértem, hogy nem szeretnél tuladni a kutyádon, ne is tedd meg! Akinek van kutyaja, az pontosan tudja,hogy nem.lehet egy kutyán csakúgy túladni, mert a körülmenyek megvaltoztak.


Sok sikert kivanok!

2018. nov. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
87%

Nem érem minek válaszol olyan, akinek nyilvánvalóan fingja nincs a kutyatartásról.


Kérdező! Az én kutyám világ életében kertesben élt, nagytestű. Fél évig dolgoztam külföldön, vittem magammal nyilván. Simán elvolt egy garzonban. Vittem sétálni, játszottunk stb. A szobatisztasággal sem volt gond. Reggel elvittem meló előtt sétálni, délutánig kibírta. Akkor kelt fel mindig amikor hazaértem. És nem egy lusta fajtáról beszélünk...

2018. nov. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!