Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik-e mini yorki?

Létezik-e mini yorki?

Figyelt kérdés

Annyi a vita ezen, most már szeretném megtudni, hogy létezik-e, még ha nincs is MÉG hivatalosan elismerve, a normál yorkitól annyira eltérő méretű, egészséges yorki, amit külön fajtaként emlegethetünk? Mint például a biewer yorki, ami még nem elismert de mégis egyre "híresebb fajta", és nem betegezik le, pedig az sincs elismerve.

Én még szép, egészséges "mini" yorkit nem láttam, de annyian lovagolnak ezen a témán, hogy kezdek elbizonytalanodni. Lehetséges hogy létre hozzanak egy ilyen ici-pici de egészséges fajtát? A standard szerint már maga az eredeti kutya is 2-3 kiló csupán, akkor ehhez képest mennyi a mini? 1kg vagy kevesebb? és akkor jönn még az extra meg ultra mini, azoknak meg a súlya meg egyenlő egy ceruzáéval? De egy ekkora kis test annyira törékeny és gyenge lehet, mekkora szervei lehetnek, és hogy működhetnének jól? vagy én látom rosszul?


2010. jún. 26. 17:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%

Látsz itt olyat?

[link]


Azért nincs elismerve, mert a kis méret rendellenesség, hiba, nem kívánatos! Nem is lesz elismerve soha!

2010. jún. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%
Nem , nem látezik olyan hogy mini yorki.Az ún. miniyorki egy beteg , rendelleneséggel született kutya azért ilyen pici.USA-ban meg a fehér dobermann-al próbálkoznak , attól még hogy van 1-2 olyan (amik rengeteg betegségben szenvednek mellesleg) kutya , attól még nem létezik ilyen fajta.
2010. jún. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%
Nem értem, egy kis tesű kutyát, minek még kissebbé tenni? Hogy elférjen a gazdi zsebébe?!
2010. jún. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
85%
Nem létezik! És annyira tudom utálni az olyan embereket akik azzal jönnek hogy nekik ilyen kutyájuk van. MUTASSON MÁR VALAKI EGY MINI YORKI TÖRZSKÖNYVET!
2010. jún. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
9%
Létezik, de nem elfogadott
2010. jún. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Akiteki ***** válasza:
74%
Nem létezik. Amelyik kisebb a standardnél, az simán selejtes.
2010. jún. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
80%
Nem létező fajta, ilyen nincs.
2010. jún. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem nincs...De nem elég kicsi a rendes is???
2010. jún. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
37%

Nincs, de nem értem, hogy miért kell már egy kisebb yorkit betegnek titulálni, nekem van egy pici yorkim tk-s kutya, semmi örökletes betegségben nem szenved, gyönyörű kiskutyák apukája:)))

Pontozzatok le nyugodtan, nem zavar...kérdésedre válaszolva valóban nincs ilyen kategóriákra bontva, hogy normál, mini, extra mini.

2010. jún. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 RészegPocok válasza:
0%
létezik de nem mini csak egy alomba lehetnek nagyobbak és kisebbek is nekem például elég kicsi volt és mayának hivták X)
2010. jún. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!