Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik-e mini yorki?

Létezik-e mini yorki?

Figyelt kérdés

Annyi a vita ezen, most már szeretném megtudni, hogy létezik-e, még ha nincs is MÉG hivatalosan elismerve, a normál yorkitól annyira eltérő méretű, egészséges yorki, amit külön fajtaként emlegethetünk? Mint például a biewer yorki, ami még nem elismert de mégis egyre "híresebb fajta", és nem betegezik le, pedig az sincs elismerve.

Én még szép, egészséges "mini" yorkit nem láttam, de annyian lovagolnak ezen a témán, hogy kezdek elbizonytalanodni. Lehetséges hogy létre hozzanak egy ilyen ici-pici de egészséges fajtát? A standard szerint már maga az eredeti kutya is 2-3 kiló csupán, akkor ehhez képest mennyi a mini? 1kg vagy kevesebb? és akkor jönn még az extra meg ultra mini, azoknak meg a súlya meg egyenlő egy ceruzáéval? De egy ekkora kis test annyira törékeny és gyenge lehet, mekkora szervei lehetnek, és hogy működhetnének jól? vagy én látom rosszul?


2010. jún. 26. 17:15
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
41%

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:3


Hát az biztos hogy nem az én hibám a sok kóborkutya , mivel én vigyázok arra hogy a kutyám ne csináljon fel másikat....

2010. jún. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%

De pontosan a te hibád is, mindenki hibája, hogy ennyi kobór kutya van. Az én kutyám nem idegen, csavargó kutyákkal lett fedeztetve. És nem 600 kiskutya született hanem csak 2-ő.

Én is vigyázok rá, és az a kettő is olyan gazdik kutyájától született akik nagy tapasztalattal, odafigyeléssel, szeretettel nevelik kutyájukat, nem pedig egy olyan gazdi kutyájával akit csak a pénz érdekel, a siker. Ilyenek is jelentkeztek, de ilyenekkel nem kell szóbállni. Nekem ez nem üzlet, nem kértem érte semmit sem, nem vártam el semmit sem. Azóta is nagy barátságban vagyok a két gazdival és a kiskutyák akik már szinte "nagykutyák" kitűnő egészségnek örvendenek. De szerintem ideje lenne ezt befejezni, mert a kérdés nem ez volt.

2010. jún. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
68%

Hiába próbálod meg áthárítani a felelősségedet a dologban nem fog menni!! Nekem nincs közöm a többi 600 kiskutyához , mert nem az én kutyám miatt születtek , és nem is fog az én kutyámtól születni egy sem , és különben sem érveltél semmit , csak mondogatod hogy mindenkinek a hibája.Te viszont 2 kutyát "hozattál" a világra , szűrés és minden nélkül , amivel csak ártottál a fajtának akármennyire is szépíted a dolgot.

Attól hogy egy kutya "selejtes" természetesen nem kell kidobni , DE nem is kéne vele fedeztetni mivel CSAK ÁRTASZ VELE A FAJTÁNAK , és elősegíted a fajta hanyatlását.(Am meg már válaszoltam a kérdésre is)

2010. jún. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Akiteki ***** válasza:
40%

Egyik szavával üti agyon a másikat.

Csak két kiskutya született, de nagy tapasztalattal rendelkező helyen.

Fordítom magyarra: a szaporító meglátta, hogy jó pici kutyája van, csinált vele egy almot. Pechére nem volt jó biznisz, mert csak két kölyök lett.

2010. jún. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
16%
Ti aztán beleláttok a dolgokba mi? Honnan veszed, hogy nem volt szűrés? És pechére csak 2 kiskutya született hát ne is haragudj de max 2-3 kölyök születik szóval nincs is miről itt beszélni. Olyan okosak vagytok, komolyan else hiszem, hogy ti ennyire beleláttok a dolgok hátterébe ez szuper, le a kalappal előtettek:D
2010. jún. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
88%
A kérdésre visszatérve: NEM, nem létezik mini yorkie még akkor sem ha lepontoztok. Mini yorkie nem egy fajtatiszta, elfogadott kutya, nem jegyzik. de huzzatok csak le nyugodtan.. Vagy szivesen fogadok egy tözskönyv másolatot róla s akkor elhiszem, hogy létező fajta..
2010. jún. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Én láttam már nagyon mini yorkit. Kb.: 20 cm volt, és 5 éves. Amúgy, nem értem, miért kellett belekötni abba, aki írta, hogy született a mini kutyájától 2 kölyök, mikor írta, hogy tk-s.
2011. szept. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!