Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik-e mini yorki?

Létezik-e mini yorki?

Figyelt kérdés

Annyi a vita ezen, most már szeretném megtudni, hogy létezik-e, még ha nincs is MÉG hivatalosan elismerve, a normál yorkitól annyira eltérő méretű, egészséges yorki, amit külön fajtaként emlegethetünk? Mint például a biewer yorki, ami még nem elismert de mégis egyre "híresebb fajta", és nem betegezik le, pedig az sincs elismerve.

Én még szép, egészséges "mini" yorkit nem láttam, de annyian lovagolnak ezen a témán, hogy kezdek elbizonytalanodni. Lehetséges hogy létre hozzanak egy ilyen ici-pici de egészséges fajtát? A standard szerint már maga az eredeti kutya is 2-3 kiló csupán, akkor ehhez képest mennyi a mini? 1kg vagy kevesebb? és akkor jönn még az extra meg ultra mini, azoknak meg a súlya meg egyenlő egy ceruzáéval? De egy ekkora kis test annyira törékeny és gyenge lehet, mekkora szervei lehetnek, és hogy működhetnének jól? vagy én látom rosszul?


2010. jún. 26. 17:15
1 2 3
 11/27 Akiteki ***** válasza:
63%

Gratulálok a válaszoló szaporítónak!

A selejt kutya csinált még egy rakat selejtet.

2010. jún. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
0%

:DDD Én is gratulálok azt hiszed most megbántottál, hogy leselejtezted a kutyám, hát csak szeretted volna. Össz-vissz 2 kiskutya született, szóval nem nevezném ezt szaporulatnak.

És mind2 kitűnő egészségnek örvend;)

2010. jún. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Akiteki ***** válasza:
74%

Ennyit sem értesz. Bánt az élet eléggé, nem kellek én hozzá.

Ez simán tényközlés.

Pont kettővel több kutya született, mint kellett volna.

Tisztességes tenyésztők mindent megtesznek, hogy minél jobb kutyák szülessenek, aztán jönnek ilyenek és gyártják a hibás kutyákat. Igen, selejt. Amelyik nem felel meg a standardnek, az kizáró hiba, ivartalanítás a sorsa, nem a további szaporulat.

Nincs yorkim, de ez minden más fajtára is vonatkozik.

2010. jún. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
36%

Nem felel meg a standardnek? Tudod egyáltalán mit jelent a standard?;)

[link]

minden más yorki aki a fenti leírásban eltér na az a selejt. De akkor is szerethető, barátságos, kedves kutyus:) És szerintem ez a legfontosabb.

2010. jún. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Akiteki ***** válasza:
74%

Én tudom, mit jelent a standard.

Kedves aranyos kutyus meg van elég a menhelyen, nem szorulnak rá, hogy még többen legyenek.

2010. jún. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%

na igen, nem az a fajta ember vagyok akinek a kutyája selejtes és kidobom, mert nem elég jó. Félreértés ne essék...

elég sok ember van akiknek a kutyája nem felel meg és kidobják őket, menhelyek stb...

még mielőtt bárki ilyennek titulálna azért, mert 2 kiskutya született a kis kanomtól szerintem ebbe senkise fog belehalni. Az, hogy annyi kóbor kutya van a világon az mindenki hibája. Nem egy emberré, nem kettőé...MINDENKIÉ!!!

2010. jún. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Akiteki ***** válasza:
74%

Mindenki úgy gondolja, hogy jaj, csak ennyi volt, nem miattam vannak a kóbor kutyák.

De igen! Mindenki hozzájárul, akinél felesleges szaporulat van.

Senki nem mondta, hogy dobd ki a kutyádat, de ne szaporítsd. Pont ez a lényeg benne.

2010. jún. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%
Olvasd el az előzőt amit írtam...szerinted a MINDENKI szóba én nem tartozok bele?
2010. jún. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
56%
Nem! Hülyeség
2010. jún. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%
Hát...jellegzetes nincs olyan hogy mini yorki csak yorki de van mini,extra mini yorki is.de nem ajánlom a yorkit
2010. jún. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!