Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatnám meg a...

Hogyan taníthatnám meg a kutyámat arra, hogy póráz nélkül jöjjön mellettem?

Figyelt kérdés
8 hónapos spániel keverék kan kutya.
2010. jún. 26. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ahhoz nagyon kell, hogy hallgasson rád. És elsősorban 100%-osan meg kell tanulnia pórázzal sétálni, a póráz nélküli séta csak ezután jöhet szóba.


Amúgy itt leírták részletesen:)

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__740757-mennyi..

2010. jún. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
68%

Az én kutyám most két éves és már gond nélkül jön velem. Én úgy csináltam, hogy amióta velem van, szinte mindig póráz nélkül sétálok vele. Persze póráz van nálam és szerintem nálad is legyen, mert a kutya (főleg a fiatal) kiváncsi és van mikor szükség van a pórázra. Tehát ha sétáltok és biztonságos, akkor engedd el és indulj el. Mivel fiatal, nem mer egyedül maradni és követni fog. Mondd neki, hogy Gyere! (megtoldhatod a nevével is). Ha magától nem jön, akkor érd el, hogy felkeltsd az érdeklődését. Ha érdekli a kutyát hova mész, akkor menni fog ő is. Lassan menni fog majd kérés nélkül is.

Azonabn van egy bökkenő. Az én kutyám szuka, így hűségesebb is. A kan kutya viszont se lát, se hall, mikor a szukák tüzelnek. Ezért van, hogy sokszor a legokosabb kan is elszalad, mert érzi a lányokat...

2010. jún. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Akiteki ***** válasza:
Kutyaiskolában.
2010. jún. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igazából ha nem versenyezteted, meg nem foglalkozolvele így komojabban, nem kell megtanítanod, hogy póráz nélkül menjen melletted, mert közterületre, akármijen kutyád van, póráz nélkül nem viheted ki.
2010. júl. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!