Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a kutya baja, és mit...

Mi lehet a kutya baja, és mit tehetek ha nem az enyém?

Figyelt kérdés
Mamám testvérének a kutyája elvileg ma zöldet hányt, végighányta kint a teraszt és remegett. Most így nem láttam vele baj, de este van, kint fekszik, délután értem ide, kapott enni azt megette. Sajnos nem fogja állatorvoshoz vinni, egyszerűen hiába győzködtem, azt mondja nem fizet érte, és nekem se engedi hogy elvigyem, vagy beengedjük a garázsba mert melegebb lenne ott neki, még össze is vesztem vele csúnyán ezért... mivel nem engedi hogy legalább magamhoz vegyem, félek, nem tudok mit csinálni így. Szerintetek ez valami betegség? Elmúlhat vagy komolyabb is lehet?

2018. dec. 1. 19:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Chip van benne? Ha nincs, akkor nyugodtan fogd meg a kutyát és vidd el onnan. Ilyen embernek nem lenne szabad állatot tartania.
2018. dec. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első válaszolóval.

És le merném fogadni, hogy nincs chippelve a kutya. Szóval ha megoldható, vidd el onnan. Persze elvileg chip hiányában is az ő kutyája, tehát tulajdonképpen mi most kutyalopásra buzdítunk. De az ilyen ember tényleg nem érdemel állatot. A másik oldalról meg akár fel is lehetne jelenteni, ha nem megfelelően bánik szegény jószággal, pl. ha nincs jól szigetelt kutyaház, alul rongyok vagy még inkább szalma, vagy ha veri, vagy ha komolyabb baj esetén nem gondoskodik a gyógyításról, hogy a kutya ne szenvedjen. Szóval még mindig jobban jár, ha valaki "ellopja" a kutyát.

De persze csak akkor csináld meg, ha biztonságos helyre tudod vinni, akár haza, hozzátok, akár olyan valakihez, aki jól bánik vele.

2018. dec. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!