Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a schnauzerekről...

Mit gondoltok a schnauzerekről? Mármint mi jut eszetekbe róluk, ha megláttok egy schnauzert valahol?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdezem.

(Mint közép schnauzet gazdi)

És tegyük fel, hogy egy SZÉPEN megkozmetikázott schnauzerről van szó.


2018. dec. 7. 20:07
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

10-es, volt már schnauzered?

Nekem nem úgy tűnik :D .

2018. dec. 7. 22:17
 12/16 anonim ***** válasza:
82%

Szia kedves kérdező! :)


Az eddigi kommentekre reagálván, itt is, a környékünkön is sok közép snauczer van. Mivel én is kutyás vagyok, ezért majdnem mindegyik gazdát ismerem, és kapásból 5 snauczert tudnék neked mutatni. Én elhiszem neked, hogy csak 1 aktív tenyésztő van az országban, akkor lehet ők szapis snauczerek, nem tudom. De 2 ebből biztos hogy nem az, ebben biztos vagyok. Nekik a gazdájuk nagyon odafigyel erre, és említette is hogy fajtatiszták.


Másodszor pedig nekem küllemre nem tetszenek.

Belsőleg nagyon, mert nagyon hűségesek, figyelnek a gazdájukra és könnyen taníthatóak. Ez tetszik.:)

Viszont nekem az is fontos, hogy hogyan néz ki egy kutya (biztos sokaknak ez nem szimpi...) és nekem nem tetszik a külseje egyik snauczer fajtának se. Ettől függetlenül nem lenne unszimpatikus ha látnám, nem hiszem hogy komolyabban megnézném, de biztos nagyon okos és jó kutya lehet.


Én inkább a skót juhászkutyákat, sheltieket kedvelem.

Nekem sheltiem van :)


Remélem nem sértettelek meg.

2018. dec. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nem, nem sértettél meg, kinek a pap, kinek a papné.

Nem tetszhet mindenkinek ugyanaz :) .


Ez elég fura, mert én meg pár régi tenyésztő ismerősömtől hallom, hogy annyira nincs állomány, hogy ma már csak úgy lehetne rendesen tenyészteni, ha importálnának be egyedeket.

Ezek szerint csak én élek ilyen közép schnauzer szegény helyen :D

2018. dec. 7. 22:51
 14/16 anonim ***** válasza:

12.es vagyok:


Nem lehet hogy az ismerőseim is külföldről hozták haza a kutyusokat? Vagyis az a legbiztosabb, ha majd megkérdezem tőlük.

De ha a tenyésztő ezt mondta, akkor lehetséges. :)


Egyébként a férjem imádja a snauczereket, ő mindenképpen snauczert akart volna, de közben egy sheltie elvitte az ő szívét is. :)


A Sheltie tenyésztő is mondta nekünk, hogy alig van az országban sheltie. Ahhoz képest én is találkoztam már 3 sheltivel, igaz hogy nem mindel itt Budapesten.

A mi környékünk akkor ilyen kutya különlegesség imádó környék, mert itt pl Cotton De Tulear is van, én meg a cotonokról hallottam azt, hogy ritka. :)


További szép napot kívánok neked!

2018. dec. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Elképzelhető, hogy ők is külföldről hozták, de mindegy is, az sem lenne jó, ha tényleg nagyon ritka lenne a fajta, mert akkor meg ellehetetlenítené a normális temyésztésüket, ha nem lenne egy rendes számú állomány.


Én egyébként vizslát akartam, attán ez a kis szakállas pokolfajzat elrabolta a szívem két éve. Azóta boldogítjuk egymást :D .


Neked is további szép napot és jó kutyázást :) !

2018. dec. 8. 13:48
 16/16 anonim ***** válasza:
A szépen kozmetikázott közép snaci tetszik külsőre. De ingyen sem kellene egyik méretben sem a természetük miatt.
2018. dec. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!