Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megkapott a kutyám, mi legyen?

Megkapott a kutyám, mi legyen?

Figyelt kérdés
Tegnap délelőtt a lassan öt hónapos kutyám beleharapott a combomba (volt rá oka: egy törlőrongyot próbáltam elvenni tőle, rácsaptam az orrára egyáltalán nem erősen, és “megharapott”). Melegítőnadrágon keresztül történt, egy felületi sérülésről van szó: a fognyomai látszódnak, nagyon minimálisan belilult, de nem vérzett. Lefertőtlenítettem rögtön, meg azóta háromszor. Nem fáj a seb, nyomásra sem érzékeny. Nincs beoltatva még veszettség ellen. Nem gondolom, hogy lenne ettől bármi bajom, de a biztonság kedvéért megkérdezem: el kellene ezzel mennem orvoshoz?

2018. dec. 10. 20:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Jól van. Jövő héten oltasd be, akkor nincs miért rinyálnod!
2018. dec. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem semmi bajod nem lesz. Attól hogy egy kutya nincs beoltva nem jelenti azt hogy veszet. Az utcánkba van egy faszi sose oltatta a kutyáit nem is veszetek pedig erdő mellett lakunk. Valóban meg kéne lennie ideális esetben az oltásnak. De pl ha 3hónaposan talalták meg és akkor kezdték az oltás programot akkor kitolódhat mivel nem lehet csórinak mingyárt 10 vakcinát beadni. Mikor a kombináltat kapta a kutyám várni kellett (úgy emlékszem mer nem tegnap volt már) 1hónapot hogy kaphassa a veszetségre.
2018. dec. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Viszonylag kicsi a valószínűsége, hogy veszett, úgyhogy ennél jobban izgatna, hogy hogy lehetne a későbbi harapásokat megelőzni.
2018. dec. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Azt hittem, a kérdés arról fog szólni, hogy a kutyával mi legyen. :)

Nem lesz semmi bajod, max kenegesd, hogy gyorsabban gyógyuljon.

A kutyával pedig járjatok iskolába, vagy hívjatok kiképzőt.

2018. dec. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Valóban túlreagálod, semmi bajod nem lesz.
2018. dec. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!