Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy viseli a kutyátok a...

Hogy viseli a kutyátok a szilvesztert?

Figyelt kérdés

Félős, vagy nem zavarja a durrogtatás?

Félős kutyának szoktatok adni valami nyugtatót?

Az enyém bent jól elvan, de tavaly hiába kísértem ki pisilni. Annyira rettegett, hogy nem pisilt vagy 16 órán keresztül, mert menekült vissza a házba. Érdemes volna valami nyugtatót adni neki?



2018. dec. 28. 09:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Az egyik kutyám hangérzékeny, vele rengeteget dolgoztam ezen, így most már sem viharban, sem ilyenkor nincs igazán gondja. A többiek pedig jó idegrendszerűek is, erre figyelve is neveltem őket, így ők ilyenkor is alszanak.
2018. dec. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
77%

Tavaly óta fél bár nem is csodálom mer amit a szomszédok műveltek nekem is sok volt. Konkrétan a család fele beteg volt úgy riadt fel a gyerek is meg én is a petárdákra, az ablak is majdnem kitört. Be is kellett hozni a lakásba pedig soha nem zavarta a tűzijáték stb. Idén a szüleimmel lesz lakásba mer nekünk programunk lesz. Ha bent van semmi gond, anyámmal meg nagyon nagy egyetértésben tudnak a kanapén (ahova amúgy nem mehet fel) feküdni.

Nyugtatót nem adok neki, ha velünk van biztonságba érzi magát, mivel nem szeret sokáig bent lenni mer melege van ezért ilyenkor az előtérbe vagy a lépcsőházba (ahol hűvösebb van) csinálunk fekhelyet neki.

Kinti kutya és a szüleim nem is szeretik lakásba az állatot (azért van olyam kutyánk akit kint lehet egészévben tartani) de ilyen esetekben természetes hogy bent van velünk (na aztán ilyenkor van hogy amit nem lehet neki azt mindent megengednek és agyon kényesztetik).

2018. dec. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem szívesen adnék nyugtatót a kutyának, csak az aggaszt, hogy pisilni sem hajlandó, amíg megy a durrogtatás. Amúgy bent teljesen nyugodtan elvan, csak ki ne kelljen menni. A másik kutyánkat nem igazán érdekli az égszakadás, őt inkább bent tartani kihívás, mert ki szeretne menni ugatni a tűzijátékot.

Reméljük, hogy gond nélkül átvészeljük :)

2018. dec. 28. 19:22
 14/19 anonim ***** válasza:
Az egyiket nem érdekli, végigalussza, a másikk pedig támadja, de ha rászólok, akkor ő is nyugton marad már :)
2018. dec. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nekem egy idős keverékem van, kiskorában fogadtam örökbe. Valamiért mindig ugatja a tűzijátékot. Kinti-benti kutya, aludni bent alszik, de szilveszterkor mindig kikéreckedik és ugatja a tűzijátékot. Nem tudom miért jó neki, de örülök hogy nem fél, nagyon nagy stressz lehet azoknak a kutyáknak (és a gazdiknak is) akik félnek a petárdáktól vagy a tűzijátékoktól.
2018. dec. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Két kutyám van, kintiek. Az egyikőjüket sosem érdekelte ez az egész, kiskorától kezdve végig alussza az egészet.


A másik kutyám már más eset. Amikor estefele elkezdődik a gyakoribb durrogtatás, akkor először sír, nyöszörög, befut a kutyaházába. De ez az egész pár percig tart, mert utána felbátorodik, azt inkább megy ugatni. :D Majd pár perc múlva abbahagyja, és ő is megy vissza csinálni a dolgát. :)

2018. dec. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Abszolút nem zavarja őket.

Mivel előrelátóak vagyunk és nem félős kutyát akartunk már z első perctől sem, hozzászoktattuk őket. Petárdát, tűzijátékot, puskát sütöttünk el a közelükben.

Két kaukázusi juhász kan, 2 évesek.

2018. dec. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
A mi kutyánk nagyon harcias de ilyenkor mindig oda búj valakihez, elég rosszul viseli.
2018. dec. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az én 5 kutyámból 4 már tegnap bepánikolt, mert durrogtak a környéken.A legnagyobb, legharciasabb félt legjobban,a másik 3 meg utánozta.A legöregebb, aki 14 éves egyáltalán nem félt, csak nézte mit művel a többi.
2018. dec. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!