Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernáthegyi kutya panelba?

Bernáthegyi kutya panelba?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy ilyen kutyát, de nincs kertünk. Azt olvastam róla, hogy nyugodt fajta, szóval nem lenne gáz bent tartani? Mármint neki. A következő lenne a szitu:

Reggel 1-2 óra séta, este 2-3 óra, ilyenkor el is engedném. A reggeli séta 5-6 óra fele lenne, az esti 8-9 fele, munkahelyemről ebédidőben elengednek, ami 1-2 óra között van, így akkor lenne egy eü séta.

Mindennap megfésülném és saját kanapéja lenne(vagyis van egy szabad kanapém a számára, de azért az ágyamra is feljöhetne). Esténként együtt fociznánk. A platinum tápot néztem ki neki. Kétszer etetném egy nap(felnőttként), hogy ne fájduljon meg a hasa az egyszeri nagy adag eledeltől. Heti egy nap nem dolgozom, ilyenkor elmennénk kirándulni vagy kutyasuliba másik kutyusokkal barátkozni, vagy úszni nyáron. Légkondi van és a telet szeretem, így télen is minimálisra van kapcsolva a fűtés és sokat van nyitva az ablak.

Na, szerintetek jó élet lenne ez egy bernáthegyinek?


2019. jan. 2. 02:24
1 2
 11/19 senior10 ***** válasza:
83%

csak gratulálni tudok annak a válaszlónak aki szerint ez a fajta egy "tökéletes lakáskutya".

az egyik legnyagobb termetű kutyafajtáról beszélünk....

2019. jan. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
77%
Sose tartanék panelban ekkora kutyát, de tényleg érdekelne, mekkora panelről van szó, ahova ilyen kutyát gondolt a kérdező. :-D
2019. jan. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%
Kettőt vegyél, így lefárasztják egymást, ráadásul nem lesz egyedül amíg nem vagy odahaza.
2019. jan. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
62%
Különben van egy gyanúm, hogy csak provokatív a kérdés, mert a kérdező nagyon nem reagál.
2019. jan. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
15%

Mi köze van ehhez az egészhez a kutya súlyának? Lehúzza a földre a gravitáció, vagy mi?

Én 120 kg vagyok és panelban lakok...

És mi az, hogy nem fér be a liftbe?! A kutyának meg kell tanítani, hogy normálisan behívható legyen és "lifteztethető", fajtától függetlenül.


A generációk óta Magyarországon tenyésztett nem munka vérvonalak már rég megszokták az éghajlatot, nem csak ebből a fajtából, de még huskyból is.


Különben a lakásban a hőmérséklet sokkal jobban befolyásólható, mint az udvaron.

Az udvaron nyáron sokkal primitívebb hűtési lehetőségek vannak csak.


Ez a fajta amúgy otthon főleg alszik és fekszik, már ha tényleg ki vannak elégítve az igényei, de ez esetben az udvaron is ugyanezt teszi.


Amelyik kutyának nincs olyanfokú területörzői ösztöne mint egy kuvasznak vagy komondornak, az igenis tarható lakásban.


Az állatorvosok és tenyésztők is ezen az állásponton vannak.

Csak azok nincsenek ezek az állásponton, akik szerint az előbbiek mindent a pénzért csinálnak, a kutya meg a kertbe való, ott rohangálhat, stb.

2019. jan. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
2019. jan. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A link szerint 3/5 csillagot kap a "Lakásban tartható" szempontra.


Szóval e szerint is tartható...

De még mindig orvosokat, tenyésztőket és érveket ajánlok a döntéshez, nem ilyesmi oldalakat, mivel rengeteg oldal van és a csillagok eltérnek.

2019. jan. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 senior10 ***** válasza:

nem kötözködésből de a linkelt oldal önmagának is ellentmond, mivel ha lejjebb görget az ember ez van írva:


Tartás, életkörülmények:

Mozgásigénye átlagos, napi egyszeri séta viszont elengedhetetlen számára és leginkább nagy udvarban érzi jól magát. Lakásban nem tartható.

2019. jan. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Vannak rajta hasznos infók, amikből azért ki lehet indulni. A bernáthegyinek lehet, hogy nem nagy a mozgásigénye, de nem panelbe való szerintem, inkább kertes házba, még ha be is engedik a lakásba is. Szerettem a Beethoven filmet, de ott is házban volt (még ha csak díszlet is), ahol szabad kijárása volt, nem egy kis panelben. Ez egy nagy kutya.
2019. jan. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!