Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek állatkínzás a...

Szerintetek állatkínzás a fülvágás hobbikutyán?

Figyelt kérdés
Teljesen elméleti kérdés, sosem volt még vágott fülű kutyám és nem is tervezem, csak kiváncsi vagyok minél több véleményre mert ez egy elég megosztó téma. Sokan azt mondják hogy munkakutyáknál megérthető a fül és farokvágás, mert a kutya útjába kerülhet, de mások szerint mindenhogy álltakínzás és felesleges. Szerintetek?

2019. jan. 4. 13:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem Magyarországon, ahol a törvény is vagyontárgyként kezel élő, érző lényeket, milliószámra vannak kóbor kutyák, hetente buknak le több száz kutyás horror szaporító telepek, élve kerülnek a vágóhídon forrázásra állatok, lovakat olyan hosszú ideig tartanak az állásban kikötve, hogy belenő a fejükbe a kötőfék, szórakozásból sünöket gyújtanak fel és kutyákat vágnak ketté... nos, képmutatás pont a kiskutyák fül- vagy farokvágásán rugózni, ahelyett, hogy a VALÓDI állat- és környezetvédelmi problémákkal foglalkoznánk...
2019. jan. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
86%

már újra lehet fület-farkat vágatni itthon, nézzetek utána :)


Amúgy meg nem tartom állatkínzásnak.

2019. jan. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
92%

A 11-es megragadta a lényeget.

A valós problémák ellen alig tesznek valamit, egy ilyen apró és kölyökkorban fájdalommentes beavatkozádon meg mindenki pattog.


Az állatkínzás nem itt kezdődik.

2019. jan. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
18%
Nem lehet újra vágatni. De addig nincs értelme a törvénynek, amíg kiálításon nem tiltják ki a csonkított kutyákat. Azt nem tudom, hogy miből gondoljátok, hogy nem fáj nekik fiatal korban. Már miért ne fájna. Szerintem (és a törvény szerint) minden olyan beavatkozás ami kizárólag esztétikai jelentősséggel bír, az állatkínzás. Ez egy olyan téma, amin sokat lehet vitatkozni de ennél sokkal súlyosabb dolgok vannak. Amíg a szaprító telepeket sem sikerűl felszámolni, a tenyésztők is trükköznek a kutyákkal, teli vannak a menhelyek és a kutyatartási kultúra a béka segge alatt van, addig szerintem ez egy elenyésző probléma.
2019. jan. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
43%
Nem kínzás. Cane corsomnak is vágva volt anno, amstaffomnak is vágva van most.
2019. jan. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

15-ös, és mondták neked, hogy nem fájt?

Vagy miből következtettél arra, hogy ha ilyen kutyád van, akkor ez nem kínzás???

2019. jan. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
89%
Igen, "mondják", hogy nem fáj. Pontosabban nem mutatnak semmi jelet a fájdalomra. Ha jól csinálják, akkor ahogy felébrednek a kutyák az altatásból, játszanak, rohannak, semmi bajuk nincs. De aki amellett kardoskodik, hogy ez mennyire kínzás a kutyának, látott már frissen kupírozott kutyát? Vagy csak kitalálja ezeket a szövegeket, hogy ő lehessen a top állatvédő?
2019. jan. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
64%
Sosem említették hogy hiányolják :) És sosem panaszkodtak arra hogy fájna (#15)
2019. jan. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

Mindenképpen állat kínzás. Fájdalmas és hosszú a gyógyulás. Igen sajnos itt Amerikában még csinálják de attól még rossz.

Az altatás alatt végzett fül vágás természetesen nem fáj de utána elég fájdalmas az utó kezelés mivel ha a seb hegesedésekor a fül zsugorodik, akkor a zsugor kitépésével "segítenek" a bajon. Szóval én ellene vagyok.

Nekem mint ember volt esztétikai fül műtétem nagyon elálló füllel és nálam csak egy kis kimetszést csináltak nem úgy mint egy kutyánál ahol nagy felületet érint a beavatkozás. És fájdalmas volt a gyógyulás pedig embereknél nem kell zsugort kitépni ! De én magamnak döntöttem emellett. Szegény kutya nem tud tiltakozni.

2019. jan. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
72%
Nem állatkínzás, hosszú folyamat. Nem okozol fájdalmat az állatnak. Az a kutya, amelyet hobbitartásra tenyésztettek, nincs más értelme a létezésének, csak az hogy örömödet leld benne, így felesleges azon gondolkodni, hogy etikus-e. PERSZE A NAGY ÁLLATVÉDŐK KIÁLLNAK AZ IGAZUKÉRT... DE HA EGY SZERENCSÉTLEN HAJLÉKTALANT LÀTNAK, SAJNÁLJÁK A 300 FORINTOT... SZÁNALMAS... Ezen inkább megérné gondolkodni...
2019. jan. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!