Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok hozzá mikor...

Mit szóltok hozzá mikor közösségi oldalakon olyat láttok hogy valaki a nagytestű kutyáját beengedi?

Figyelt kérdés
Most pl karácsonykor csomó olyan képet láttam hogy pl németjuhászt, huskyt, rottweilert stb a karácsonyfa mellett fényképezték. Sőt egy kaukázusi keveréket pl az ágyban!
2019. jan. 7. 12:26
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
95%

Egyébként ez téged miért zavar?

Valahol pl. a gyerek falat firkál, a macska bútort karmol szét. És az ő problémájuk.


A kutyám családtag, akkor van kint az udvaron, ha nem vagyok otthon, takarítok, vagy vendégek jönnek. Kinti-benti kutya, és semmit sem tett tönkre, pedig 35 kg ;)

2019. jan. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
11%

Nem értek egyet a benti tartással, de most ha pampogok miattuk egy sort, akkor mi változik? Semmi. Az ő kutyája, szerintem nem ideális dolog, de az ő döntése. Fölösleges a feszültséget kelteni. Mondjuk én nem sok ilyet láttam, kutyás ismerőseim sem töltenek fel ilyen képeket.

Nekem a nagytestű kutyám csak tüzijátékkor jöhetett be a lakásba, páromnál a két kutya még akkor sem, hanem megfelelően ki van nekik alakítva a kert, elzárható helyiséggel, ahová ilyenkor bemennek.

2019. jan. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
95%

Mi közöm van nekem ahhoz, hogy más a saját házában, a saját kutyáját beengedi-e vagy sem? Mindenkinek a magánügye eldönteni, hogy egy kaukázusival alszik egy ágyban vagy egy tacskóval.


Egyébként inkább a házban legyen bent (ha a kutyának is van erre igénye), mint az udvaron egy vashordóhoz láncolva.

2019. jan. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
92%

Lakásban tartott felnőtt, mentett kutyám egy hónapon belül megtanulta, hogy ágyra nem mehet fel. Ha az ágyon vagyok, annyit csinál, hogy esetleg feltámaszkodik egy kis simogatásért, de még akkor sem ugrik fel, ha amúgy engedném. Az nem az ő helye, és ezt nagyon jól tudja, eleinte próbálkozott, és volt, hogy rajtakaptam, hogy ott hever, akkor leemeltem, vagy épp a felugrásban akadályoztam meg.

Kinti, benti tartás én úgy gondolom, amíg az állat jól érzi magát, nem szenved, addig magánügy. Viszont ünnepekkor ne legyen már meglepő, hogy beengedik a kutyát, akkor is, ha nagytestű.

2019. jan. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
88%
Nekem 2 amerikai staffordshire terrier és egy óriástestű ír farkaskutya grasszál a házamban (vagy épp kertemben). Egyiket se lehetne kint tartani.
2019. jan. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is van 4 benti, és ebből

3 40 kg felett van. 😱 nem tudom kinek fáj, ha bent van a kutya, vagy hogy épp hol alszik annyira izgatja... de! Akkor a háborgó ne is tartson állatot! ;)

2019. jan. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
92%
Mit szólnék hozzá? Nálunk most egy kistestű és egy közepes van kinti-bentiként, de volt kaukázusink és egy berni pásztorunk együtt és inkább kintiek voltak, de az előszobába és a nappaliba bejöhettek. De ha valaki felengedi az ágyra is hát ez van. Neked mi fáj ezen? Vagy legalább indokold meg, hogy miért nem való lakásba egy nagykutya, míg egy kicsi igen?
2019. jan. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
88%

Mit szólnék? Semmit. Nekem két vizsla méretűm van, kinti-benti kutyák. Csak addig vannak kint, amíg nem vagyok otthon. Addig őrzik a házat helyettem. Utána bejöhetnek. Semmi kárt nem okoztak soha, még egy pisi sem volt bent. Szőrteleníteni kell utánuk a bútorokat, de ennyi.

De még ha nem is volna kutyám, akkor sem érdekelne, hogy ki milyen állatot tart a saját otthonában.

2019. jan. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
82%
De èn mèg mindig nem èrtem mi ezzel a gond hogy bent vannak? Kèrdező??
2019. jan. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
92%
Rottweilerem van, benti kutya. Velem alszik az ágyamban, együtt nézünk TV-t, mindent együtt csinálunk. Akkor mehetne ki amikor akar, de nem szeret kint lenni csak úgy, maximum ha sétálunk vagy valamit sportolunk. Kövezzetek meg, szerintem szörnyű gusztustalan csak kint tartani egy kutyát, mérettől teljesen függetlenül - mondom ezt úgy hogy világéletemben nagytestű kutyák voltak körülöttem, mind kinti-benti vagy lakásban tartott kutyaként. Nyilván ha nem akar bemenni a házba az más, barátnőmnek malamutja van, mindig megpróbálja behozni de 10 percnél többet nem hajlandó bent maradni. Nála és hasonló meleget nem tűrő kutyáknál megértem, de mikor 2 cm szőrhosszúságú kutyákat látok kicseszve a kertbe, a szívem szakad meg. Nem értem minek kell az ilyennek kutya.
2019. jan. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!