Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek vált be a hám, és...

Kinek vált be a hám, és miért? Nektek jobb, mint a nyakörv?

Figyelt kérdés

Én sosem elleneztem, annak ellenére, hogy mindig nykörvet használtunk. Nemrég azonban kipróbáltuk a hámot, és tragédia volt az eredmény. Minden probléma előjött, ami azelőtt nem is létezett. A kutya összevissza kezdett menni, hátam mögött flangált, majdnem elütötték, abszolút irányíthatatlanná vált. Akármerre húztam, nem mozdult arra, nem tudta mit akarok tőle, mindenkihez odament, befordult elém, és sehogy sem tudtam megakadályozni ezekben. Ha bárhonnan arrébb kell húzni, hámmal nem tudom, ha ő nem partner ebben. Pedig csak 20 kilós. Nyakörvvel elég volt egy pici jelzés és jött.

Nyakörvvel semmi problémánk nem volt, soha nem csinált ilyen hülyeségeket, és a legapróbb póráz mozdulatokból is tudja hogy mit akarok, szóval stabilan és problémamentesen tudunk így sétálni. A hámmal viszont teljesen kaotikussá vált a séta, olyan feszültség lett közöttünk, mivel felhergeltem magam, hogy végül visszavittem a hámot.


Közben meg, szinte mindenki hámmal sétáltat manapság, el nem tudom képzelni, hogy csinálják. Pedig az enyém nem egy problémás kutya, nagyon alkalmazkodó és ügyes, gondolom ennél sok rosszabb kutya van, őket hogy sétáltatják hámmal normálisan, ha pl. húz meg megy összevissza?

Szóval szerintem nem a mi hibánk volt hogy nem vált be, egyszerűen úgy gondolom, hogy hámmal nem lehet irányítani egy kutyát


2019. jan. 12. 19:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

#9 Szerintem annyi történt, hogy nagyon megszoktátok a nyakörvet, te meg türelmetlen vagy. A jelek szerint több idő kellett volna, amíg újra tanultok hámmal közlekedni.


Mentett kutyám van, eleve nem tűrte a nyakörvön a pórázt, így hámmal kezdtünk el sétálni. Amúgy cérnaszálat vagy masnit is köthetnék rá, nincs különbség, a kutya szóra működik.

2019. jan. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
91%

mi is hámosok vagyunk

a kutyáimat szóval irányítom és szintén legtöbbször póráz nélkül sétálunk.

az egyik kutyámnak konkrétan olyan a fejszerkezete, hogy képes mindenféle nyakörvből kibújni az ilyen folytós izéket meg utálja. hámból nem bújik ki és kevésbé korlátozza.

falun lakunk, a járdán nem férünk el egymás mellett sok helyen, ha a hátam mögött jönnek azt nem szeretem, mert ha pl elkezdenek kakilni , azt nem veszem észre és automatikusan rárántok a pórázra. előttem kell jönniük, úgy, hogy a póráz nem lóghat le a földre és csak picit feszülhet, ehhez a hám szerintem tökéletes.

ha rántok egy picit a pórázon hámban még kevesebbnek tűnik, mint nyakörvben és nálunk ez pozitívum, mert a picire is rögtön reagálnak

ha meg kell őket fogni, nem kell keresgetni a karikát

+a hám feltűnőbb, nagyobb felület és van egyfajta esztétikai/divatértéke. bár egy nyakörv is tud nagyon elegáns lenni...

2019. jan. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

#10 nem próbálta meg sose kihúzni belőle magát

Már felnőtt volt mikor befogadtam, és már akkor tudott pórázon sétálni. Eleinte húzott, de már évek óta leszokott róla és szépen megy. Én is inkább szólással irányítom, meg apró mozdulatokkal.

Azért akartam neki Hámot, mert azt hittem, kényelmesebb lenne neki. Eszembe se jutott, hogy ilyen probléma előfordulhat, mert mindig szépen, probléma mentesen sétál. Amúgy zavarta is a hám, nem csak engem.

2019. jan. 13. 13:05
 14/16 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy rettentő módon barátkozós és kíváncsi, mindenkihez odamegy, kutya ember egyaránt, nyakörvben nem szokott, illetve ha próbál is, elég csak finoman visszatartani, elhúzni. És ahogy a feje fordul kicsit, jön az egész teste is. Hámban meg, úgy csinál mint aki nem tudja, mit akarok tőle, ha nem akar elmozdulni, akkor nem is fog, lemarad, és a hátam mögött hirtelen oldalt vált, stb.

Legrosszabb, ha szűk helyen vagyunk (pl keskeny járda, lift), itt hiába húznám hámmal, semmit nem ér, mert attól még a fejét be tudja dugni a másik személy lába közé illetve a bevásárló szatyrába is.

2019. jan. 13. 13:11
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

A nyakörv való a kutya általános nevelésére, kordában tartására, sétáltatására.

A hám eredetileg munkára vagy terepre van kitalálva. Különböző típusú hámok különböző típusú feladatokra vannak kifejlesztve, súlyhúzás, szánhúzás, futás, őrző-védő képzés, nyomkövetés. Ha valaki sokat jár terepre annak is jó lehet főleg ha színes és fényvisszaverős, feltűnő, mert a kutya könnyebben észrevehető a terepen, és a hosszabb póráz hámra csatolása megadja a kutyának a szabadság érzését úgy hogy mégis van egy biztonsági kötél ami megakadályozza hogy hirtelen kiugró vad után rohanjon.

Manapság egyre elterjedtebbek a hámmal sétáló kutyák, de ez összességében szerintem ez nem jó dolog. A kutya kényelmesnek érzi a hámot, visszatartó ereje alig van, még ha feszít vagy húz is akkor sem lehet a kutyát kordában tartani, és a póráz kezelést sem érzékeli az állat.

Hiába használ ma már minden második ember hámot, az attól még nem lesz jó.

2019. jan. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem meg sokkal jobb a hám, mint a nyakörv. Persze, nem mindegy, hogy egy németjuhászról vagy yorkiról van szó, mert előbbi hámban lazán elvontat. Pl az enyém nyakörvből ki tud bújni (utazasnál ha pl megijed ez végzetes lehet), hámból nem. Szóval biztonságosabb. Illetve volt olyan hogy a lépcsőházban megcsúszott a lépcsőn és majdnem leesett. A hámnak köszönhetően megtartottam, ez nyakörvvel fojtogatás lenne. Meg úgy alapból jobb érzés nekem, hogy tudom, hogy nem a nyakán van. Úgy látom ő is nyugodtabban sétál benne. (Enyém kistestű, 5 kilós.)
2019. jan. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!