Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már, hogy előítéletesen...

Volt már, hogy előítéletesen viselkedtek az emberek, mert bull típusú kutyád van?

Figyelt kérdés

Például elhúzták a kutyájukat, átmentek az út túloldalára, megjegyzéseket tettek, stb.

Szívesen meghallgatnék tapasztalatokat.



2019. jan. 14. 22:56
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
67%
7kilós tacskó keverekem van aki agresszív az idegen kutyákkal szemben. Mindíg azt hiszik, hogy azért kerülöm ki őket, mert féltem a kutyámat, de igazából csak nem akarom, hogy nekiessen a kutyám a másik kutyának. Na nem mintha komoly károkat tudna okozni:D
2019. jan. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
68%

Errefelé még a cuki mosolygós golden retimtől is átmegy némelyik a túloldalra, mert úristen nagykutya megeszi fifikét... :D Már csak nevetni tudok.

Bull nincs a környéken, de pl van egy bernáthegyi meg egy (asszem) leonbergi, akiket mindig nagyonhajnalban meg késő este sétáltatnak, konfliktuskerülésből. Pedig utóbbi egy reszkető öreg nénié, nyilván nem sétálna vele, ha olyan félelmetes kutya lenne...

2019. jan. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
67%

Engem igen, de nem foglalkozok velük.


Bár itt több az ilyen kérdés:

- Miért ilyen vékony?

- Éhezteted?

- Harcoltatod?

- Támad?

- Megesz-e?

- Eladnád félkiló rézér?


Mind csillogó szemű egyénektől, akik csak a kutyámra pályáznak.

2019. jan. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
89%

#3 Nagyon jó :)))


Nekem rotim van, és persze, volt ő már gyilkos kutyának titulálva, volt "pitbú" is, meg nézték már borjúnak is kutya helyett. Volt, aki le akarta szúrni mert rávakkantott az eb. Jó környéken élek, nem véletlenül van rotim :) Amúgy a kutyatartókkal nincs gond, szereti a fajtársait a kutya, de kisebb fajtákhoz csak ismerőshöz engedem oda, nem egy súlycsoport. Bár azokkal jobban kijön mint a nagyokkal :)

2019. jan. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
88%

Rotim van a minden napok része amiről beszélsz. A kedvencem: kb 4-5 hónapos volt egy bokrot szaglászot a farka amúgy nincs vágva és kan. Oda toppanik a tipikus ,,nyugdíjas vagyok és nekem mindent lehet,,. Közli hogy többet ne menjek arra a kutyával mer ő fél tőle. Mondom ez egy közterület a kutya nem harapot sőt még rá se nézet szóval... Na a mamika kemény volt mer bejelentette hogy rendőrt hív ugyan is reggel mikor jött haza a buszról a kutyám megugatta az xy utcába. Mondom az ugy király mer én pont a falu másik felén lakok. Mamika: de ez a kutya volt csak nagyobb volt és hiányzott a farka.


Amúgy falu helyen ez úgy megy hogy fekete kutya balszerencsét hoz, láncon kell tartani mer csont nő az agyába, ha az oviból többen hiányoznak akkor a roti ette meg a gyerekeket, stb. Amivel ki is egyeznék ha egy agresszív kezelhetetlen kutya lenne de azon kivül hogy néha húzza a pórázt mer siet a fatövéhez semmi rosszat nem tesz, egy hangja sincs.

2019. jan. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
68%

Persze.

Tipikus, hogy az én staffim laza pórázon, közömbösen sétál mellettem, közben jönnek a neveletlen szobacirkálók (yorkie, fehér pamacsok stb.), akik kontroll nélkül őrjöngve akarnak nekitámadni a kutyámnak, és ilyenkor NEKEM szólnak be, vagy csak néznek csúnyán, Fifikét meg gyorsan ölbe kapják (ahol őrjöng tovább), nehogy kitámadjon rá a "harci kutyám".

Egyébként eszében sincs; esküszöm lesajnálóan nézi ezeket a kutyának csak erős jóindulattal nevezhető ideggörcsöket, mintha azt mondaná "hát ez hülye..."

2019. jan. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
64%
A Fifikés gazdik a borderemtől átmennek az út túl oldalára, úgy, mint ahogy írta fentebb egy másik gazdi.. :D Egyébként rendszeresen látok ilyet, hogy a bulloktól elhúzzák a kutyákat, meg átmennek a túloldalra. Pedig pont azoktól húzzák el, akik keményen vannak nevelve.
2019. jan. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
79%

Nekem nem bull típusú van, viszont két fekete. Vannak helyek, ahol elengedem őket, de így is láb mellett sétálnak, vagy max 3 méterre távolodnak el tőlem. Egy csomó okos gazdi felkapja a kiskutyáját, mert fél, hogy a vérengző fekete 15 kg-os szörnyetegek cafatokra tépik szegény Morzsikát. Egyszer egy hölgy a feje fölé emelve szaladt a kiskutyájával, anélkül, hogy az enyémek akár csak ránéztek volna és futtában odakiabált, hogy kössem meg a "farkaskutyáimat". Két fekete mudiról van szó.

Nekem egyébként volt gondom bull típusú kutyával. Illetve gazdával, mert a kutya soha nem hibás.

Egy ismerősöm kiskutyáját egy pitbull harapta ketté. Kint tartott pit, folyton szökött, már a gyepmester is elvitte egyszer, de visszaadták az alkalmatlan gazdinak. Egy ilyen szökés alkalmával egy nagyobb kutyát megsebesített, egy kicsit megölt. Az emberre nem támadt, a kutyákra ment. Ivaros, nem szocializált kutya.

Másik egy amstaff, akit egy fiatal srác azért "szerzett be", mert gondolta, hogy ettől menőbb lesz. Nem lett. A kutya vonszolja ide-oda a póráz végén a szerencsétlen palit. A kutyának az emberekkel nincs baja, de ha meglát egy kutyát, mindjárt támadna. Őket igyekszem elkerülni, mert félek, hogy egyszer a srác nem tudja megtartani a pórázt.

Amúgy semmi bajom a bull kutyákkal, csak amikor kellő önismeret nélkül tartják őket idióták.

Egy amstaff tenyésztő ismerősöm (már sajnos nem tenyészt) nem is adott kiskutyát olyannak, akin azt látta, hogy divatból venné.

2019. jan. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
75%

Voltak ilyen reakciók, azt is megkaptam már hogy felelőtlen vagyok mert gyerek mellé nem való ilyen fajta.

De nem nagyon érdekelnek a vélemények.

A kutyám jónevelt és akinek nem tetszik kerüljön is ki.

Pozitív jelzők is voltak.

Igaz nem bull típusú...egy KÁJom volt, most egy Cane corsom van.

2019. jan. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
58%
nekem vannak előitéleteim igen. Mivel nem tudom, hogy ki fogja a póráz végét, és valóban átmegyek a kutyámmal a másik oldalra.
2019. jan. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!