Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Írnátok pár biztató szót? Nem...

Írnátok pár biztató szót? Nem akarom, hogy elvigyék tőlünk a kutyámat.

Figyelt kérdés

Májusban kisbabánk lesz, ezért az anyósom azzal nyaggat minket, hogy baba mellé nem való kutya, főleg nem lakásba, és hogy a gyerek fél éves sem lesz, már minden baja lesz a kutya miatt. A kutyám egy toy uszkár, tehát nem nagytestű. A lakás 70 nm, lesz külön babaszoba, oda nem fog bejárni a kutyus. Igazából egy végtelenül kedves, szeretnivaló teremtés, olyan nekem, mint az első gyerekem. Családtag számban megy nálunk, nem úgy, mint egy háziállat, akivel jó néha játszani. Anyósom viszont azt akarja, hogy vigyük el hozzájuk a kutyát, jó helyen lesz ott a többivel. Igenám, viszont amilyen állapotok náluk vannak "kutyatartás" címszó alatt, az nem normális. Pár példa:

-3 kan kutyájuk van, nincsenek ivartalanítva, folyamatosan egymásnak mennek.

-Van hátul egy lezárt udvar rész, oda vannak bezárva, mondván, hogy az nagy és tudnak szaladgálni. De tiszta dzsumbuj az egész, tele lommal, benőtt gazzal, mind a három kutya tiszta bolha meg kullancs.

-Aggresszívek. Mondják, hogy nem harapnak, nem bántják az embert, de egy kutya, ami darabokra tépte a szomszéd macskáját, nem hiszem, hogy nem jönne nekem, ha éppen olyanja van... Ez a legrosszabb, hogy tudják, hogy ilyenek, de senkinek nem szólnak, és ki voltak akadva, mikor a szomszéd fenyegette őket, amikor meglátta az udvaron a halott cicáját. Őszinte leszek, én nem álltam volna meg a fenyegetésnél...

-Anyósomék nem foglalkoznak a kutyákkal, legutóbb este 9-kor ez a párbeszéd volt náluk: "Adtál enni ma a kutyáknak?" "Én nem, te se?" "Nem." "Na akkor ma diétáztak egyet." és mellé jót röhögtek. meg ilyeneket adnak nekik, amik már megromlottak, de nem ennék meg, vagy ami megmaradt előző napról. Én meg még a Tescoban sem veszek a kutyámnak szívesen kaját. Ha valami baja van bármelyiknek, nem viszik állatorvoshoz, hiába van tőlük 5 percre, merthogy "majd meggyógyul".


Ezzel szemben itt vagyok én, aki mindent megtesz azért, hogy a kutyája jól érezze magát, finomakat egyen. Viszem magammal mindig mindenhova kb., szerintem bele is őrülne, ha a további életébe be lenne zárva egy kertbe. Ez a másik, hogy ő nem kinti kutya, sosem volt az.


2019. jan. 22. 09:45
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
A toy uszkár nem is hullajtja a szőrét.Igaz izgágább mint a nagyobb testű uszik, de általában jól kijönnek a gyerekekkel. Elég tanulékonyak, hamar megtanulja, hogy nem szabad oda bemenni. Mond meg nekik, hogy egy toy uszkár az másképpen működik mint amiket ők megszoktak keverékek. Ld. FCI IX. fajtacsoport (társasági kutyák), kinti tartásra teljesen alkalmatlanok. Ne hagyd magad a többit mások már leírták.
2019. jan. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 lugoka ***** válasza:
100%
Szóljál a férjednek, hogy ideje lenne kinövesztenie a tökeit. Nem az anyósodéknál laktok. Akkor mi köze van hozzá?!
2019. jan. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Másnál nincs kutya aztán még is olyan redvába élnek hogy csakna ha van is kutya nem csak az hanem az anya, apa is ápolatlan a gyerekek még is felnőnek.

Amúgy ha kutya mellett nő fel kisebb az esély arra hogy allergiás lesz, erősebb inmunrendszerre lehet számítani. Egy benti kutya és egy kinti kutya teljesen más. Az enyém kint van, ránézésre tiszta viszont ahogy simogatja az ember érezni hogy poros a szőre de nincs értelme fürdetni mer a szalmás ólba fekszik le minden este. Egy benti kutyát nyilván ha megfürdet az ember nem koszolja magát össze két percen belül az udvaron.

Én biztos mondanám az anyósnak hogy tessék erősen megnyugodni porszívóra meg felmosora telik sőt a vízszamlát is befizetem és ha a kutya miatt hetente 2vel többször kell takarítani abba se fog a körmöm letörni. Nem szabad hagyni.magad mer később is bele magyaráz a dolgokba. Az meg milyen dolog hogy a párod fejét dumálja tele? Mér kell egy kapcsolatba a viszályt kelteni főleg hogy család alapításon vagytok? Inkább az kéne hogy a célja legyen hogy szépen meglegyetek aztán ő meg az a nagyi legyen akire szívesen számít az ember ha segítség kell.

2019. jan. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!