Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudok falkavezér lenni a...

Nem tudok falkavezér lenni a kutyámnál, és ezért állandóan megharap, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még tanulok, nem tudom elvinni kutyakiképzőhöz, mert anyám sajnálja rá a pénzt... Én meg tanulok, amit megkeresek nem elég rá...

Elég sokszor rálett csapva a popójára mikor rossz volt, gondolom ezért lett agresszív...(nagyon ritkán én is, de inkább anya..) Mostmár ott tartok, hogy ha felemelem megkap... Ha valamit a szájába vesz, amit nem kéne, akkor szintén.. Mert nem köpi ki.

Amúgy egy yorkiról van szó. Amúgy egy kis bújós szeretetbomba... De ilyen téren agresszív... És már kezdek tőle félni.. Nekem a betegségemből adódóan nem igazán szabad tetanuszt kapnom, csak ha nagyon muszáj, de akkor nagyon rosszul leszek. Szeretnék tenni valamit a kutya érdekében. Anya felszoktatta az ágyba, onnan se tudom leszoktatni... Pedig tudtam, hogy nem lesz jó ötlet.. Idegen emberektől fél, idegen kutyáktól fél, próbáltuk kiskorában szocializálni, de nem ment neki.

Kérlek titeket, ne beszóljatok, mert nem tudok kutyakiképzőt felkeresni, mert anya sajnálja rá a pénzt... Egyedül mit tudnék tenni?


2019. jan. 24. 10:47
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Segitsegre van szuksegem, meghallgatom mindenkiet, nem pontozgatok osszevissza, es turom a kritikat.

Nem toroltem. Melyiket irtad?

2019. jan. 24. 12:43
 22/22 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom, hány éves vagy, de diákmunkát 16 éves kortól lehet vállalni hétvégente akár, amiből kigazdálkodhatnád a kutyaiskolát. Gyűjts rá.

Vagy anyukádat nem zavarja, hogy a gyerekét megharapja a kutyája?!


Más: nem ütjük a popóját, mert semmit nem ér.

El kell érned, hogy a kutyád tiszteljen téged. Ettől most rendkívül messze állsz, ha pedig még félni is elkezdesz tőle, az már régen rossz. Azért egy yorkitól ne félj már. Vegyél fel egy vastag munkavédelmi kesztyűt, már írta valaki, jó ötlet.

Olvass kutyanevelésről könyveket, tanulj a kutyák nyelvén, képezd magadat.


" Pl mikor a helyére küldöm nem akar, de pl megsimitom a pofiját, és utána küldöm a helyére akkor oda is megy.." - ez eleve egy rossz hozzáállás. Ha küldöd, és nem megy, erre te megjutalmazod a simogatással?! Nem. Ha küldöd a helyére és nem megy, akkor megfogod, és erélyesen odaviszed és lenyomod a helyére. (Kesztyűben. Ha harap, akkor addig tartod lenyomva a nyakánál fogva, míg nem ereszt és le nem nyugszik!)

Ágyról megfogom, levágom. Ha visszaharap, lenyomom. (Kesztyű).

Bármely parancsszót, amit egyébként ismer a kutya, csak nem hajlandó végrehajtani, csak egyszer mondasz ki. Nem csinálja? Másodjára a parancsszóval együtt fizikai kényszert is alkalmazol.

Nyilván egy yorki esetében oda kell figyelni, hogy sérülés ne érje, de akkor is határozottan, sőt testméretéhez képest durván rendre kell utasítani.

Nem ettől lesz agresszív! Attól agresszív, hogy nincsenek világosan kijelölve a határai, nem tudod magad mögé utasítani, hanem ő irányít téged.

Mondjuk jó lenne, ha anyukád belátná, hogy ez így nagyon nem oké, és partner lenne a kutya nevelésében, ha már kiképzőre nem ad pénzt, akkor legalább kérd, hogy álljon melléd és segítsen rendreutasítani a kutyát.

Szájába vesz valamit, szétfeszíted a száját és kiveszed belőle. Azért egy yorkinál ez nem lehet annyira nehéz.

Ezt másképp nem lehet megoldani, mint hogy:

- először megtanulod a kutyák "működését", tehát pl. nem jutalmazod akaratlanul is simogatással, ha nem fogad szót, hanem ellenkezőleg

- másodszor nem félsz tőle, felveszel megfelelő védőfelszerelést, és akkor is az lesz, amit te akarsz, el kell érned. Így lehet csak tekintélyt szerezni.


Ismertem egy kutyakiképzőt, egyébként nőt, aki kivette a német juhászt a gazdája kezéből, aki nem bírt vele, és meg akarta mutatni a gazdájának, hogy csinálja az adott feladatot a kutyájával. A német juhász ráfogott a kiképző puszta kézfejére, átharapta. Mit csinált erre a kiképző? A másik kezével a fojtónyakörvvel a földre nyomta a kutyát, és lenn tartotta, hogy mozdulni se tudjon a fulladozás veszélye nélkül, míg a kutya nem eresztette el és meg nem adta magát. Ez egy felnőtt német juhász volt.


Másképp nem megy, a kutyának komolyan kell vennie téged, és azt úgy érheted csak el, ha nincs olyan opció, mert nem fogadod el, hogy nem fogad szót. Ha harap, úgymond visszaharapsz (nyilván nem szó szerint), nem elrántod a kezed és meghátrálsz, hanem neki kell meghátrálnia.

2019. jan. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!