Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan mondjam el neki, hogy...

Hogyan mondjam el neki, hogy így nem lehet kutyát tartani?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrégen,kb. olyan 1,másfél hete szereztem egy kölyökkutyát a legjobb barátnőmnek. Nem meglepetés volt,ő kérte,hogy segítsek. Nem nála van,egy rokonánál,aki kertes házban lakik. A kiskutya kb 9 hetes,de még semmilyen oltást,gyógyszert nem kapott. A féreghajtót kedden odaadtam a barátnőmnek,hogy adja be neki,de azóta sem tette. Nem ment el hozzá,csak halasztgatja. Tehát 9-10 hetesen a kutyának még se féreghajtója,a 6 hetes oltása sincs meg,állatorvos még nem látta. Igazából lenne ideje lemenni egy órára,mert viszonylag közel van a hozzá a rokon. Hogyan mondjam el neki,hogy így el fog pusztulni a kutya,mert nem foglalkoznak az egészségével? Nekem van kutyám,és igen,én sem viszem mindig napra pontosan félévenként állatorvoshoz,de a féreghajtót rendszeresen megkapja. Nem akarom megbántani a barátnőm,és tudom,hogy igazából egyáltalán nem az én dolgom,és semmi közöm nem lenne hozzá,de mivel én vittem neki a kutyát,így úgy érzem az én hibám lenne,ha elpusztul.
2019. jan. 27. 15:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
35%

Most már megnyugodtál, hogy kaptál olyan választ is amit vártál? Hogyan cselekedj a hibáid után?


Ha kiírsz egy ilyen kérdést természetes, hogy előzményét is boncolgatni fogják.

Meggondolatlan, naiv és felelőtlen voltál. Ezen nincs mit szépíteni.


Helyre hozni már csak kellemetlenségek árán tudod. De ha senki nem írja le mit rontottál el, legközelebb is ugyanilyen naiv leszel.

2019. jan. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Félreértesz 12-es,nem az volt a bajom amit írtak,hanem ahogy írták és hogy még csak véletlenül sem a kérdést válaszolták meg,hanem mindenki mást minősítettek le,akinek csak köze van a kutyához. A tenyésztőt,a barátnőm,engem. Mintha minimum azt írtam volna a kérdésbe,hogy bántalmazzák. Tisztában bagyok a helyzet komolyságával,ők túlozták el kissé,és szétszedtek,merthogy én is milyen felelőtlen vagyok,mert egy szerintem üegbízható eübernek kutyát adtam. Bocs,honnan tudhattam volna? Most kissé ellent fogok mondani magamnak,hogy megvédem a barátnőm,de: sosem volt még kutyája,nem tudja mi van.


És a válaszodban 12-es az a legviccesebb,hogy te is ugyanazt csinálod,mert nem érted a problémám,csak rosszindulatból válaszoltál ide (és kérlek senki ne mondja,hogy nem,lásd: hangvétel,újbólcsak én vagyok szidva,és hibásnak kitéve),miután egyébként konkrétan lezártam a kérdést. Köszmár,ez segítség volt a javából.

2019. jan. 27. 20:14
 13/17 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy az a kutyus nem a barátnőd kutyája: a kutya azt fogja gazdájának tekinteni, akivel él, tehát azt a rokont, ahol most él.

Nem kell bunkón, viszont egyenesen és határozottan kell megmondanod a barátnődnek, hogy hogyan kell kutyát tartani. Elmondod, hogy szüksége van a féreghajtásokra, oltásokra, vagy linkelsz neki egy oldalt erről, és együtt elolvassátok. Ha ezen is megsértődik, akkor nem való neki állat sajnos, félreismerted e téren. De remélhetőleg belátja, hogy felelősséggel tartozik érte.


A hibát ott követted el, hogy eleve nem hozunk olyan helyről kutyát, ahol oltatlanul, férgesen odaadják... Alap, hogy ha fajtatisztának vetted, akkor törzskönyvvel, és oltási könyvvel, 2 db oltással, chippel és többszöri féreghajtással kellett volna megkapnod.

Ha pedig keverék kutya, akkor is ugyanezekkel (2 oltás, féreghajtás, oltási könyv, chip), a törzskönyv kivételével.

Ha ezek nincsenek, olyan helyről nem hozunk kutyát, tehát te sem tájékozódtál megfelelően.

2019. jan. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
47%
Kérdező te tutira fogyatékos vagy.:D
2019. jan. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ne finomkodj vele!!! Majd szépen elkap a kutya egy parvo vírust az oltások hiánya miatt, vagy bélgyulladást, amik sajnos nagyon nagy %-ban halálosak!!! Arról nem beszélve, hogy parvóval fertőzött kutya után évekig nem tarthat másik kölyök kutyát, mert addig él a vírus. Túlzott bélféreg miatt is kialakulhat bél ès hasnyálmirigy gyulladás, lépmegnagyobbodásal, ebből kifolyólag súlyos vérszegénység, hasmenés, hányás, majd vègül a kutya elhullása bekövetkezik. De ez idő alatt 1-2 hétig a kínok kínjàt éli meg! Ha egy féreghajtót nem ad be neki, meg az alapvető oltásokat nem adatja be, akkor az ilyen hol költene rá, ha bármi baja lenne??? Egy kiskutya nagyon sok dolgot összeszedhet, ami miatt napokig haldokolhat... Ha azt végig nézik orvosi segítségnyújtás nélkül, állatkínzást követnek el, ami bűncselekmény!!! 1. vagy Te beoltatod. 2. Szólsz neki és nem attól tartasz elveszíted... mert egy élőlény élete a tèt 3. Fogod és elhozod a kutyàt azonnal!!! Én az utolsót tennèm minden gondolkodás nélkül, mert egy lelketlen a drága barátnőd! És ezzel nem Téged bántalak, de míg nem rendeződik a dolog, magadat okolod úgyis, mivel Te szerezted neki!!! Ha meg elpusztulna bármi miatt, mégjobban magadat okolnád, nem hiszem azt szeretnéd! Sajnos változni nem fog a baratnőd és a legjobb az lenne, ha elhoznàd akinél van, aztán oda adnád olyannak, akinek az első dolga lenne az oltások, féreghajtó és egy rutin vizsgàlat!
2019. jan. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ott csúszott félre a dolog, hogy a gondoskodónak megismert barátnőd nem magának akart kutyát szerezni hanem a rokonának. A kuyta megvan, ott van a gazdájánál ahova barátnőd szánta. Nem az ő kutyája, minek foglalkozzon vele? A mór megtette a kötelességét, a mór mehet.

Feltehetően a barátnőd válasza az lesz, hogy nem az ő kutyája, soha nem is volt szó rólla, nem az problémája a kutya. És sajnos igaza is lesz, hiszen az elmondottak alapján az történt amiről szó volt, a rokonnak kellett egy kutya a barátnőd meg szerzett neki a te közreműködéseddel.

2019. jan. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha igazán rá akarsz ijeszteni a barátnődre, hogy észhez térjen, mondd meg neki, hogy a férgességet ő is elkaphatja a kutyától, mert az állatról emberre is terjed, esetleg mutass neki képeket erről, illetve hozzáteheted még, hogy a veszettség oltást kötelező beadatni, és ha nincs, akkor súlyos pénzekkel megbírságolhatják, ami a többszöröse az oltás költségének, sőt, ha a kutyája elkapja a veszettséget, akkor az gyógyíthatatlan, és szintén emberre is terjed.
2019. febr. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!