Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla lakásba?

Magyar vizsla lakásba?

Figyelt kérdés

Napi 6-7 óra foglalkozással: 1 óra futás, 1-2 óra séta, 3-5 óra kutyás bandázás közben labda, játék és engedelmes-trükktanulás vagy erdő szélen réten nyomkövetés-keresés, közben ugyanúgy labda, játék és tanulás.

Heti 2x 8-10 órás túra vagy kutyás csoportos kirándulás(30-50km), nyáron úszás.

Heti 1x kutyasuli, agility, dog dancing, nyomkövető képzés, flyball, coursing, bármit kipróbálnék vele, amire alkalmas lehet és ha tetszik neki, akkor rendszereznénk.


2019. febr. 2. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem is való máshova:D

Az én kis vizsim már idősebb, bent egész nal alszik, mikor sétálni megyünk kirohangálja magát, aztán megy vissza aludni:) Imádja hogy mindig a közelünkben lehet, örül mindnekinek amikor hazáér. Régebben a szüleim csak azt engedték meg hogy az előszobában legyen, sőt eredetileg kinti kutya lett volna, de elég gyorsan megesett rajta a szívük, így előszoba kutya lett, kb 2 évig. Most ősszel volt egy komolyabb betegsége, azóta bent van velünk, teljesen felépült, és látják hogy mennyivel jobban érzi irt köztünk magát mint lent egyedül:)

Egyébként ennyi foglalkozás mellett nyugodtan ajánlom ezt a fajtát, a legjobb kutyák tényleg! Viszont ami nehézség a tanításukba, hogy nehéz egy felé koncentrálniuk, de nagyon igyekeznek megfelelni mindig a gazdinak. Ami nekünk nehéz volt, az a cicák üldözéséről való leszoktatás

2019. febr. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, véletlenül elküldtem:D

Szóval semmi nem lehetetlen, mert mostmár simán elsétálni hat mellette egy macska, csak nézi de megy tovább.

Az enyémnek (meg úgy általában) érzékenyebb a gyomruk, nem ajánlott amúgy se a gyors tápváltás, de belőle vannak kaják amik könnyen kijönnek:D


Sok sikert:)))

2019. febr. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem is kintre!

Rövid szőrű, ember közelségét igénylő, intelligens kutya.

Kétségtelen, hogy nagy a mozgásigénye, de ha ez ki van elégítve, akkor minden rendben!

2019. febr. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel rövid szőrű, télen mindenképp be kell engedni, akkor is ha kertes háznál lakik. Ha nevelve és mozgatva van, nem lesz probléma.


Nem kötözködni szeretnék, de hogy képes valaki éveken keresztül napi 6-7 óra aktív foglalkozást biztosítani a kutyájának?

2019. febr. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Akkor rendben lesz a blöki.

Kedves utolsó válaszoló úgy, hogy nincs életem. Ami számomra nem baj. Ez alatt azt értem, hogy a munkámon kívül nem csinálok semmit és keveset alszok. Bőven van időm. Ezelőtt menhelyes kutyáim voltak, mindig 10 év fölöttieket megsajnáltam és befogadtam őket, de egyszerűen kikészültem attól, hogy mindig 4-6 év után itt hagytak, eszembe ötlött, hogy most újítanék és egy magyar fajta kutyakölyköt hoznék az életembe. Szép és jó érzés volt megmenteni a legesélytelenebb kutyusokat, de egy idő után sok ez egy olyan embernek, aki bele betegszik a lelki fájdalomba, mert ez a gyengém és túlhajtottam. Ezért döntöttem a vizslánál. Mert panelban élek, a mudi nagyon ugatós és igényli a kinti "házőrzést", bár lehetne bent, de neki sztem jobb kint. A vizsla pici szőrű, vékony sportos alkatú, erre van most szükségem, egy kiváló tenyésztőtől, egészséges sportkutyára, akivel lemozgatjuk egymást, mert ha én nem mozgok ugyanúgy bekattanok(bizonyos értelemben), mintha a vizsla nem mozog.

De azért érdekelt, hogy a fent említett feltételekkel boldog lesz-e e jövendőbeli kiskutyám.

Még egyszer köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2019. febr. 2. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!