Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan buszozzak agreszív...

Hogyan buszozzak agreszív kutyával?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden összefoglalni mi is a helyzet.


Van egy 4 éves ivartalan szuka kutyám.Kistestű keverék kb 8 kg.

Amióta él nagyon félénk.A hely ahonnan megkaptam elég rossz már ott is nagyon félénk volt,testvérei elnyomták őt.Kb 5 hetes lehetett mikor hozzám került.Megbeszéltem az anya kutya gazdájával,hogy akkor egy kisfiú kutyust szeretnék majd 8 hetes korukban.Erre aznap délután el is hozott egy szuka kiskutyát akinek még farka sem volt(így született).Nem utasítottam vissza természetesen tudták,hogy nem fogom ezért is hozták el az alom leggyengébb tagját.Szóval mindenkitől fél és mindentől.Kiskorába próbáltam szocializálni,de annyira félt.Akit kicsinek megismert azzal jobba van most is.Már elértük azt,hogy szépen elmegy az emberek mellett,de ha közelebb jön az ember bepánikol és összehúzza magát,vicsorít vagy épp elakar szaladni.


Az agressziója félénkségből ered.


Néhány hónapja csúnyán begyulladt a füle.Elvittem még akkor az állatorvsohoz kapott cseppet meg gyulladás csökkentő injekciót.A cseppet az állatorvos utasítása szerint használtam,de nem segített.Vissza vittem kapott újabb cseppet meg injekciót,de ez sem használt.Ezt megismételtük párszor,de még semmi.

Nagyon fáj a füle és semmilyen csepp nem használ.

Már több cseppet és fültisztitó folyadékot kipróbáltunk,használtunk.


Most elvinném a városi dokihoz aki ivartalanította is.Csak az a gond 20 km-re van és csak busszal tudunk menni.Vonat nem jár arra.Kocsi nem lehet szüleim nem visznek el mindig azt mondják itt a helyi doki vigyem hozzá.


Minden költséget én álltam és én is fogok szóval nem értem mért nem visznek el,de ez mellékes.


A busz maradt csak.A délutáni buszon talán nincsenek olyan sokan odafelé.Hazafele majd kérek az állatorvostól valami nyugtatót.


Hogyan szálljunk fel a buszra?

Mert félő,hogy ahogy felvezettem már nem fog jönni és emelnem kell aztán ha lerakom míg jegyet veszek akkor is félni fog és elakar majd szaladni.

Ha ezen túl vagyunk hova ültessem le?

Mert ha lesz szabad 2-es hely akkor terítek a székre egy pokrócot és leültettem rá,de ha nem lesz idegen mellé nem fogom leültetni.

A leszállás annyira nem baj,mert végállomáson szállunk le,megvárjuk m3g mindenki leszáll aztán mi.

Gondolkoztam a macskaszállítón,de nem biztos,hogy belefér és nekem is nehéz lenne egy kézzel.

Még talán jobb lenne ha el kisérne a tesóm akkor ő venné a jegyet is.


Valakinek valami ötlet,hogyan oldjuk meg?


Bocsi kissé hosszú és zavaros lett.


2019. febr. 17. 13:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
40%

Tegyük fel, 12.00kor indul a busz. Azon a napon ne kapjon enni. Olyan 9kor elviszed sétálni, de nem csak ballagni, futtasd, ugrass vele, vidd fel padokra, ülőkékre, kerüljetek fákat, stb tehát mindent ami útba esik használj fel. Ha ügyes, természetesen dícsérd, de semmi kaja. 11.30ra érjetek haza leghamarabb. Busz előtt is kicsit sétálj vele. Készítsd elő a pénzt fixre. Felszálláskor te légy az utolsó. Amíg jegyet kérsz, lépcsőn állj meg, bal kezedbe a hátad mögött a kutya, ne engedd magad mellé vagy elé. Jobb kezedben pénz, adod a sofőrnek. Ha kész, röviden tartod, keresel egy 2es ülést vagy beálló helyet. Viszel valami szagos kedvenc kaját, virsli tepertő, sajt, amit szeret, és azzal eltereled a figyelmét az utasokról, mutatod neki, hívod vele, amíg le nem ülsz. Rövid pórázon legyen, ne tudjon kiugorni senkire. A kutya a belső ülés elé ül, semmiképpen sem az ülésre, nincs szüksége rá, csak árt. Nem gyerek, hanem kutya. Amíg nem szálltok le, így utaztok. Leszálláskor megvárod amíg jelez valaki, ha senki nem akar leszállni, felállsz, kajával viszed, majd magad mellé teszed. Leszálláskor mögötted legyen, ha vannak felszállók.

Szájkosár mindenképp legyen, de ne a szövet amiben nem kap levegőt!

2019. febr. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó egy a baj.


Stressz helyzetben egy kutya sem eszik.

Kutyás szakmában dolgozok,tapasztalat, sajátjaim sem ettek soha stressz helyzetben.

2019. febr. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Akkor ki kell zökkenteni, hogy a kajára figyeljen, ha meg nem, akkor anélkül végig csinálni. De ritka az, amikor nem lehet kajával motiválni.

De kaja nélkül is ok lesz, kifáradva kevésbé fog feszülni.

Amúgy ez csak egy vészmegoldás, a kutyát szocizni kéne, buszhoz és minden máshoz.

2019. febr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Kaja felejtős, a fület bódításban mossák ki, előtte a kutya nem ehet.


Én a szüleidre tennék egy kis nyomást, mert amit csinálnak az most netto bunkóság.

2019. febr. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Készülj fel arra is, hogy pár gyereket (azaz a szüleiket inkább) el kell küldened meleg éghajlatra, és közben megőrizni a higgadtságodat.


Kistestűek gyakran előidézik a "NézzodaPetike-kiskutya-simogasdmeg" effektust, amikor a gyökér szülő konkrétan "utasítja" a kisgyereket hogy gyömöszölje meg a kutyát, anélkül hogy egyáltalán egy szót váltana a gazdival, nemhogy engedélyt is kérjen.

2019. febr. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek

Az a baj,hogy kajával amúgy sem lehet motiválni inkább a labdát szereti.Van egy kedvenc labádja majd azt visszem.Azért bármit meg tesz.

2019. febr. 18. 17:57
 17/19 anonim ***** válasza:

Egy zárt szállítóeszköz jó megoldás lehetne, de nem a nagy nehéz műanyagra gondolok, mert abban elég fárasztó cipelni, hanem gyártanak táskákat is. Ilyenekre gondolok:

[link]

[link]

[link]

2019. febr. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az utolsóra nehogy hallgass. Ha ezt ráteszed egy amúgy is rettegő kutyára biztos hogy őrjöngeni fog és egy életre megutálja azt is aki rátette. Nem elég hogy fèl még fájdalmat is okoznál neki amitől még agresszívebb lenne. Amelyik kutyán ilyen van nem azért viselkedik mert jólnevelt hanem retteg a fájdalomtól. A gyenge,lusta idióta gazda vesz ilyet hogy kerülőúton érje el az engedelmessèget.
2019. febr. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Aki ezeket ajánlgatja arra tenném rá,aztán lássuk mennyire élvezi hogy meg se szólalhat.
2019. febr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!