Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanítja valaki a parancsokat...

Tanítja valaki a parancsokat németül?

Figyelt kérdés

A leendő kutyámnak német parancsszavakat szeretnék (bár angolos vagyok), leírnátok a német megfelelőket? Csak az alapszavak (pl. ül, fekszik, marad, gyere, hozzám..)

Köszi:)



#német tanítás #alap engedelmesség
2019. febr. 25. 11:58
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Hogy őszinte legyek, nem akarom, hogy bárki aki jön hozzánk (rokon, barát), vagy találkozik utcán, ne adogasson már neki parancsokat.

Köszi a válaszokat:)

2019. febr. 26. 08:52
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendesen neveled a kutyát, és főleg, ha egygazdás kutyád van, akkor nem fog más csak úgy parancsolgatni neki, mert rád fog hallgatni. Ettől függetlenül azért legalább a családban érdemes mással is összeszoktatni, hogy szót fogadjon, mert szorulhatsz más ember segítségére, és ha csak rád hallgat, akkor ilyen esetben gondban lehetsz.


A más nyelvű parancsokat akkor vállald be, ha neked természetesen jön, és nem csak bemagolod, ha nem áll rá az agyad, akkor könnyen bele is gabalyodhatsz egy éles helyzetben, aztán meg összezavarod a kutyát. Olyan parancsszavakat taníts neki, ami neked természetesen jön, és nem kell gondolkodnod rajta, tökmindegy, milyen nyelven, lehet az magyar, angol, német, kínai, bármi, de a leghasznosabb ezek mellett, ha kézjeleket is tanultok, és azt akkor is tudod használni, ha egy torokgyulladásnál elmegy a hangod, és nem tudsz megszólalni, vagy ha a kutyádnak romlana a hallása. :-)

2019. febr. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm :)
2019. febr. 26. 09:48
 14/15 anonim ***** válasza:
62%
Sport és versenyek alatt én a BH azaz engedelmességi vonalat értettem, ahol a kézjel hibának számít és komoly pontokat vonnak le érte. Az agility megint más tészta, de én nem is azt említettem.
2019. febr. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
47%
Viszont a kérdezőről kiderült, hogy nem ilyen versenyek miatt érdekelte a téma, szóval neki kifejezetten jók lennének a kézjelek. És azt a véleményemet meg tartom, hogy amennyiben nem kötelező bizonyos kifejezések használata ilyen speciális versenyeken, akkor az ember olyat tanuljon a kutyájával, amire az ő agya is rááll, és ne zavarodjon bele, ha épp leblokkol.
2019. febr. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!