Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » ProMeris spot-on cseppeket...

ProMeris spot-on cseppeket használt már valakí? A tapasztalatok érdekelnének.

Figyelt kérdés

Ez egy viszonylag új szer, de a mi állatorvosunk azt mondta, hogy elég erős.


"hatóanyaga a metaflumizon, egy teljesen új hatóanyag, egy nátrium csatorna blokkoló, amelyik bénítja és elpusztítja a bolhákat, valamint amitráz új, biztonságos „spot-on“ formában. Mindkét összetevő teljes védelmet biztosít a bolhákkal és kullancsokkal szemben."


A yorkimra szeretném majd tenni, mert pár napja bebolhásodott (neostomosannal már átfürdettem egyszer, hétvégén még egyszer lemosom vele) de szeretnék valamit, ami új, és hatásos. A többi spot-on nem nagyon jött be. Scalibor nyakörvet használunk, de az sem túl jó. Csórikámat imádják a kullancsok:(

Egy ismerősömnek van állatfelszererelés boltja, és azt mondja, hogy az utóbbi hetekben mindent elkapkodnak, állítólag a bolhák is nagyon elszaporodtak, nem csak a szúnyogok. Nem tudom, hogy az esőzéseknek mi köze a bolhákhoz, de sajnos én is ezt tapasztalom:(


2010. júl. 2. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi régebb óta használjuk a promeris duo cseppeket.

Erős! Ehhez semmi kétség nem fér.

A labradorjaim miután becseppentettem őket, másnap lassabbak, mintha bebágyasztaná őket egy kicsit.

Ezt jó ha tudod...


Viszont!!!


Mióta ezt használjuk, azóta se bolha, se kullancs nincs a kutyákban, pedig mi rendszeresen járunk olyan helyeken ahol dögivel vannak a kullancsok.


Szerintem próbáld ki nyugodtan, csak ne ess kétségbe, ha másnap picit bágyadtabb a kutyus. Sőt, könnyen lehet nem az egész fiola cseppet tenném rá a kutyusra első alkalommal, csak a 3/4-ét.


Én kb 1.5 éve használom minden hónapban, semmi bajuk az ebeknek tőle.


Remélem tudtam segíteni! :)

2010. júl. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jó, nem mondom, hogy nem, mert nem volt bennük semmi kb. 1 hónapig, de nagyon-nagyon erős! Egyszer használtam, de nem hiszem, hogy fogom még egyszer. Este tettem rá a kutyákra, másnap reggel totál K.O. volt mind az 5 kutyám, ami csak másnap este felé múlt el. Piszok ijesztő volt, mintha valami extra erős nyugtatót kaptak volna.....
2010. júl. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tegnap délután rátettem a yorkimra a ProMerist, és szerencsére semmi baja:) Pedig egy kicsit aggódtam, de minden ok. Az állatorvosunk azt mondta, hogy a bradycardia előfordul ilyenkor, de 100-ból egy állatnál van, hogy túlságosan kiüti.

Most már csak az kell, hogy működjön is:)

2010. júl. 11. 08:48
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja igen, köszönöm mindkét választ:)
2010. júl. 11. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!