Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félős a kutyám mit kezdjek vele?

Attila222 kérdése:

Félős a kutyám mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
Be van tanitva meg minden de fél már próbáltam sok mindent vele mondjuk ki vittem itet este szóltam haveroknak hogy kiabaljanak meg stb. És a kutyám nem hogy ugatot volna hanem le feküdt és nyüszitet.... Rottweiler, szuka, 16 hónapos...kerlek segítsetek mit tegyek vele....elore is köszönöm a válaszokat <3

2019. márc. 15. 15:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Sötétben próbálj meg vele rövideket játszani. Menni vele kint eleinte csak egy-két háznyit sétálni.

De lehet, ilyen marad. Ne foglalkozzál vele, ha félelmet mutat. Főleg ne bátorítgasd, vagy nyugtatgasd.

2019. márc. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Van még egy úgy volt hogy kint voltam és mondom meg nézem fel e és el mentél feléjük szóval be mentem ahol vannak mert van egy nagyobb öregem rotim is és akkor ahogy be mentem el szaladt igaz messzebb volt még ugatot meg minden de el szaladt lehet érezte hogy én vagyok az de fel voltam öltözve szóval nem latto meg sötét is volt...es sétálni rendesen megy de ha hal valamit vagy hirtelen hangok éjjel akkor meg ilyed... Nem lehet az a oka hogy még kicsi? Vagy aszt hiszi hogy a öregebb roti meg védi ha valami lenne?
2019. márc. 15. 18:17
 13/15 A kérdező kommentje:
És köszönöm szépen a segítséget és a válaszokat
2019. márc. 15. 18:27
 14/15 anonim ***** válasza:

A kutyád már felnőtt.

Vagy gyenge az idegrendszere, vagy valami trauma érte, amit a sötéttel köt össze. De nem kellene még jobban ijesztgetni pl. kiabálással és hasonlókkal, ezzel csak rontasz a helyzeten.

Ha fél, te maradj nyugodt, higgadt. Sem nyugtatással, sem további ijesztéssel ne erősítsd a félelmét.

Fogadd el, hogy nem minden kutya alkalmas ún. házőrzésre, ő ilyen.

2019. márc. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Hát akkor nem lehet semmit vele csinálni gondolom 😅
2019. márc. 15. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!