Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért etetik a kutyákat rossz...

Miért etetik a kutyákat rossz minőségű tápokkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Igazából a kérdésem nem hergelő célzattal lett kitéve. Szimplán tudni szeretném az okokat.

Pl A gazdák miért pedigrevel, chapivel, darlingal etetik a kutyáikat?

Illetve ha nincs pénze jobb tápra akkor miért tart kutyát?


2019. márc. 16. 16:01
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
46%

Azoknak, akik pedig legalább a kérdésre válaszoltak kötekedés helyett, de nem voltak képesek értelmezni, üzenem:


1. Igen, a BARF-ot is el lehet rontani, de lehet jól is csinálni, vannak sikersztorik. Ezért nem ítélünk el egy gazdit sem, ha mondja, hogy BARF-ozik a kutyájával. Ellenben a Pedigree-t NEM LEHET jól etetni, megvenni is óriási hiba, tehát ha valaki kijelenti, hogy ilyen ocsmányságot tesz a kutyája elé, nincs olyan, hogy ne ítélnénk el.


10-es, tudod, mi az, hogy "rossz minőség"? Elolvastad a kérdést? Mert az értelmezéssel itt még bajok vannak. A kérdező azt írta, idézem, "Miért etetik a kutyákat rossz minőségű tápokkal?"

ROSSZ MINŐSÉGŰ TÁPOKKAL.

A rossz minőségű táp nem olyan tápot jelent, aminél van jobb! :D A rossz minőségű táp az rossz.

2019. márc. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
86%

Pedigree agyon van reklámozva, gyerekként én is azt hittem, hogy az hű de menő, hű de jó, ha felnőtt leszek csak azt adok a leendő kutyáimnak. Aztán mikor tényleg lett kutyám, elkezdtem utánanézni, de van, aki nem teszi ezt meg.

Szuperprémium tápot kap a kutyusom, pénzügyileg sokat nem befolyásol, ugyanis egy hónapban maximum két kilót eszik belőle. Ha majd hiányzik a kasszából az olcsó és a drága táp közötti árkülönbség, akkor kettővel kevesebb kávét iszok a hónapban, és már meg is spóroltam kb. Egyébként nem eszi meg csak úgy, olcsó (de nem pedigree,friskies!) nedves tápot kell hozzá kevernem, hogy hajlandó legyen hozzányúlni.

Nagyszülőkhöz is szinte velünk együtt került kutya, ők is jó minőségű táppal etették, de egyszer csak úgy döntött a kutya, hogy nem eszi meg. Váltottak más típusra, az se kellett neki. Folyamatosan csak vették és vették a tápokat, mindet vitték el a menhelyre, mert egyiket se ette meg a kutyájuk. Egyszer vendégségben nekiesett az otthon lévő kutya tápjának, ami egy üzlet sajátmárkás tápja volt történetesen. Azóta azt eszi, falja mintha muszáj lenne. Na, ő ezért eszik olcsó tápot. Kap mellé vitamint, zöldséget és húst is, nincs gondja az egészségével.

2019. márc. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
43%
14-es, ha egy kutya elkezd válogatni, az alapvető nevelési hiba. Rájött, hogy ő a főnök, ő hozza a döntéseket és semmi következménye. A megoldás pedig nem össze-vissza kevergetés meg tápváltogatás. Elé kell tenni azt az egy jó minőségű tápot, amit TE élete végéig, vagyis jobban mondva öreg koráig akarsz neki adni, várni 10 percet, ha nem eszi, elvenni, egy napig koplaltatni és másnap odaadni, ezt pedig addig ismételgetni, amíg meg nem eszi (bár általában két nap koplalás után elfogy az egész, mikor helyrekerül a rangsor).
2019. márc. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:

A bolti tapot azert ette meg mert izfokozo van benne ami ehetove teszi. Nalunk mondjuk a kutya minden szart megeszik szoval nem valogatos.


A macska aki finnyas de mivel konzervet is kap a nedvessegtartalna miatt, elkeverve mar megeszi.



Amugy ha a tapot nem eszi a kutya akkor mint irtad fozni kell ra aztan kesz is. Persze az elegge idoigenyes es jol meg kell szervesni hogy ne legyen vitamin hianyos.

2019. márc. 16. 17:47
 15/46 anonim ***** válasza:
77%

Én 67 éves vagyok, 14 éves korom óta vannak kutyáim és mindegyik a kutyaéletkor legvégső határán hagyott el.(Isten bizony!)

Azelőtt 50 éve talán nem is voltak tápok, ha volt is, én nem tudtam róla.

A kutyáim általában megfőzött disznó, birka, marhabelsőségen, csirke far-háton éltek,(mikor mit kaptam a hentesnél) ami össze volt nekik főzve korpával, rizzsel és zöldségekkel, szezonjában apróra vágott csalánlevéllel.

Általában hetente 2x volt nekik főzve nagyobb mennyiség. Kapták még a nekik való kajamaradékot, kivéve a csöves csontokat. Egy héten 2x-3x egy-egy nyers tojást és igazi házi tejet.

Soha nem voltunk gazdag emberek, nem vásároltunk kutyákat, hanem az élet hozta őket elénk egy-egy kóbor kutya személyében, akikkel akkor is, most is családtagként bánunk.

A legkisebb gyanús jelre orvoshoz vittük őket, nem várakoztunk napokig, hetekig, hogy hátha meggyógyulnak.

Nem kellett őket kutyasuliba hurcolni, (vagy verni!), mégis tudtunk velük bánni, a gondolatainkat is ismerték.

Jártunk kirándulni, erdőn-mezőn, voltunk folyóknál tavaknál, boldog, egészséges, fényes szőrű kutyáink voltak egész életünkben, holott tápot nem is láttak.

Én aláírom, hogy a felelős állattartás fontos dolog, de ez - legalábbis itt a Gyakorin - piszkosul túl van lihegve!

2019. márc. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
42%
Nem értem miért lett lepontozva a 15-ös, teljesen igaz amit ír. Suliban is így tanítják.
2019. márc. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:

"Én aláírom, hogy a felelős állattartás fontos dolog, de ez - legalábbis itt a Gyakorin - piszkosul túl van lihegve!"


Csak amit leirtal az pont a felelos allattartas eredmenye. Vittetek kirandulni, kapott a hus melle koretet, zoldseget.


Altalaban ez ugy nez ki hogy a kutya a kenelben van vagy az udvaron, nem foglalkoznak vele es az etetese abbol all, hogy utana dobnak egy csirkefarhatot.

2019. márc. 16. 17:57
 18/46 anonim ***** válasza:
18%

17-es, a kutyái valószínűleg nagyon szívós keverékek voltak. Ezeknek a kutyáknak van egy szuperképességük; bármit megemésztenek, még ha az nem is jó nekik. És, bár lehet, hogy nem feltétlen prémium táp, de az ön által felsorolt dolgok egy viszonylag egészséges, kiegyensúlyozott étrendet eredményezhettek, de legalábbis jobbat, mint egy mai "közép-alsó" kategóriás táp.


Egy dologban viszont egyáltalán nem tudok egyetérteni; a felelős állattartást soha nem lehet túlzásba vinni. Mindenki a legjobbat adja az állatainak, amit még bír anyagilag. Erre egy óriási kivétel van: ha az a bizonyos legjobb kimerül az agyoncukrozott, ízfokozóval teli tolt "tápokban". Akkor inkább várjon az illető néhány hónapot-évet, vagy gondolja át, hogy tényleg akar-e egyáltalán állatot.

2019. márc. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
31%

Mindig elfelejtem rendesen befejezni a mondandómat, és kimarad valami...


Szóval, amiről ön beszámolt, az bőven a felelős állattartás kategóriáján belülre esik, még akkor is, ha az előző válaszomban csak az étrendet elemeztem - nem akarok még jobban eltérni a témától.

2019. márc. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
71%
Kedves 15ös, leraktuk elé a tálat, napi háromszor kb tíz percre, mindig beleszagolt és otthagyta. Ez napokig ment, mikor már savat hányt a kutya az éhségtől. Képes lett volna inkább éhen halni, minthogy megegye. Kapott rá húslevest, pörköltet és még úgy is otthagyta a tápot, konkrétan csak lenyalta a szemekről az éppen hozzákevert kaját. Hiába tanítják, hogy ne hagyjuk, hogy válogasson, azért mikor már fizikai tünetei vannak amiatt, mert nem eszik, akkor muszáj félretenni a könyvben írt módszereket, és elkönyvelni, hogy a ritka kivétel akin nem alkalmazható, az pont a saját kutyánk.
2019. márc. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!