Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért etetik a kutyákat rossz...

Miért etetik a kutyákat rossz minőségű tápokkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Igazából a kérdésem nem hergelő célzattal lett kitéve. Szimplán tudni szeretném az okokat.

Pl A gazdák miért pedigrevel, chapivel, darlingal etetik a kutyáikat?

Illetve ha nincs pénze jobb tápra akkor miért tart kutyát?


2019. márc. 16. 16:01
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:
mondjuk én tenyésztőtől se vennék kutyát addig amíg a kutya menhelyek belepusztulnak a kutyákba. Persze ez már nagyon utopisztikus gondolkodás mód.
2019. márc. 16. 19:05
 32/46 A kérdező kommentje:

azárt ennyire nem kell túlzásba vinni. Valljuk be a táp nem a kutya természetes étkezési forrása.:D Tökre nem elvárható és főleg nem köteleztethető hogy megegye. Ez olyan pl mint macskáknál a gyógyszer. Ha beledöglesz se fogja megenni, még kajából is képes kikaparni ha megérzi.


Azoknál a kutyáknál akiknél nem jön be a táp azoknál váltani kell barfra.


szerintem. vagy milyen kutatás/ténymegállapitás van arra, hogy nevelési probléma az hogy nem eszik tápot?

2019. márc. 16. 19:34
 33/46 anonim ***** válasza:
67%

"Még mindig nem vagy képes megérteni, hogy egy VÁLOGATÓS kutyáról beszélünk?"

Azért egy kicsit kapj már magadhoz, legyél szíves! Komolyan ennyire nem vagy képes megérteni hogy a kutyák is élőlények, egyéni jellemmel, preferenciákkal, nem pedig valami egyen-robotok.

Igen, sokszor lehet gond a neveléssel is. De abban sincs semmi fura, hogy egyes kutyák egyes dolgokat egyszerűen nem szeretnek, de annyira, hogy ha napokig éhezteted sem fog rászokni. Mellesleg le is lett írva neked hogy az itteni példa esetében is ugyanez a helyzet.

2019. márc. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
64%
pont az egyéni jellem miatt egyénileg viselik az éhezést is, a mi kutyunk szívből örül olcsó kutyakonzerv és maradék házikoszt keverékének is (megkaptam már erre hogy nem disznó:) ) ha meghallja este hogy vacsi? akkor már várja hogy mikor kapja már meg az összeállított tálat, és bizony amit hirtelen felindulásból otthagy, azt az éjjel folyamán felkel és megeszi! reggelre üres a tál. persze napközben otthagyja akár az elédobott szalámidarabaot, pörköltet, kolbászt...úgy csinál mintha nem érdekelné, nem tellik el kis idő eltűnik az élelem. nem akarok semmit belemagyarázni, de főleg ha olyat hall hogy "akkor viszem a cicának!" olyankor képes feneketlen bendővé változni :D
2019. márc. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
55%

Minden kutyánál ki kell tapasztalni, hogy milyen etetés a jó nála, kész. Számtalan fajta táp van. Nem olyanok, mint a papagájok, akiknek ott a magkeverék és mind megeszi ugyanazt az összeállítást (amit amúgy nem is nagyon lehet elrontani). A madaraknál a hozzátáplálás ilyen, mert ők is ehetnek (sőt, javasolt, hogy egyenek) mást is, megvan, hogy mit lehet, mit nem, de náluk is megvan ugyanez, hogy a számukra ehetőből melyik mit szeret jobban és mit kevésbé, és ha beledöglesz, akkor sem diktálod bele azt, amit nem szeret.

A tápoknál ráadásul nem látunk bele, hogy a gyártók hogyan állítják össze pontosan, simán változtathatnak az összetételen úgy, hogy elméletileg az papírforma szerint jó, aztán mégis úgy módosul, hogy a kutyának nem ízlik. Azért a kutya mégiscsak vadászott valaha, és húsra, nem a táp a természetes étrendjük, csak a civilizáció miatt adunk nekik ezt (is), meg ezt egyszerűbb, mert ott van az adagolás, barfnál meg jobban oda kell figyelni, a táp kényelmes, a mi kényelmünk, az embereké, nem feltétlenül jó a kutyának is. Nem vagyok egyébként egyik-másik étrend híve sem, én úgy gondolom, az egyedre kell igazítani ezt.


De nagyon eltértünk a kérdéstől, szerintem már többen megválaszoltuk. Van olyan kutya, amelyik csak a szemetet hajlandó megenni, van olyan gazdi, aki nem tájékozott, van, akinek az a kényelmes, ha egyben lerendezi a kutyatápot a heti bevásárlással, és azt veszi meg, ami az áruházban van, számtalan opció van.


Én kísérleteztem, próbálgattam, először nekem is csak a mindenhol kapható volt kéznél, aztán figyeltem a kutyát, meg a véleményeket, meg az árakat, és találtam egy olyan termékcsaládot, ami ár-érték arányban nekünk jó, de nem csak tápot kap, konzervet is kap, tálcás nedves tápot is kap, húst is kap, zöldséget is kap, amit ehet. Mentett kutya, 3 hónap alatt nagyon kikupálódott, és sokkal szebb, és energikusabb, mint mikor hozzám került. De nem biztos, hogy ez az etetés más kutyáknál ugyanúgy működne, nála működik.

2019. márc. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:

A kutya ami a szemetet eszi azert azt eszi mert izfokozo van benne hogy ne kopje le a tapot a gazdajaval egyutt. :D


Az szerintem nem erv, hogy azt eszi csak. Akkor at kell alni barfra. Nekem nem lenne szivem ilyenekkel etetni. Illetve ha gyerekem lenne akkor se adnek neki parizert meg reggelenkent mezeskenyeret mert o csak azt eszi meg.

2019. márc. 16. 22:15
 37/46 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, már igazából mindenre rámondják egyesek, hogy jó, mások, hogy káros.


Ott van a Royal Canin; minőségi táp, dícsérik, mégis vannak, akik károsnak vélik.


A Barf etetést is van aki szidja, károsnak tartja.


A másik pedig, hogy az ilyen Pedigreknek jó a marketingje.


Ezekből kiindulva mindenki mást lát jónak, ha az etetésről van szó.


Szerintem az, hogy valaki nem milliómos, nem kizáró ok a kutyatartásra.


A kutya legyen

- megetetve

- megitatva

- orvoshoz víve

- sétáltva

- kifárasztva

- szeretve


Szerintem ez a lényeg. Az, hogy mivel eteti egy ember a kutyát, nem egyenlő az állatkínzással (ha csak nem rozsdás szöggel ereti pl).


Amíg a kutya nem rossz körülmények között fetreng étlen-szomjan, nulla sétával, notóriusan megverve, addig nem hinném, hogy Neked, mint kívülállónak ezzel foglalkoznod kéne. Egy Mekibe se mész oda random családokhoz, hogy a szülőket leteremtsd, amiért a gyerek gyorskaját eszik, nem?

2019. márc. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:

persze, hogy nem megyek random családokhoz hogy miért mekis hambit eszik mert feltételezem nem mekis hambi a reggeli ebéd vacsórája a gyereknek.


Én inkább azt tartom zavarónak, hogy folyamatosan csak szeméttel etetik.

Az tök jó ha valaki mindig kifárasztja de az nem, hogy kakival eteti.


Ilyenkor mindig bele kell gondolni abba, hogy mi baja lehet a kutyának hosszútávon. Vitamin és ásványi anyag hiány miatt gyengülő látás, minőségi fehérje hiányában kevés izomzat + kollagén hiányában egyre gyengülő izület. Mivel folyamatosan csak inakkal, patával meg gabonával etetik növekszik a rizikója rákos megbetegedéseknek. A kutyák halálózási rátájának 50%a rákos megbetegedés ami a rossz táplálkozás miatt van.


A royal canin azért egy moslék mert gyorsan felszivodó szénhidrátokat tartalmaa - sok gabona, izfokozót és tartósitószert is. -20-30%os áresés esetén lenne reális az ára.


BARF diéta pedig nincs az a jóisten hogy rossz legyen ha vki változatosan és jó alapanyagokból dolgozik. Messze a barf diéta a legjobb etetési módszer aztán a hidegen sajtolt tápok, majd a tápok.

2019. márc. 16. 22:32
 39/46 anonim ***** válasza:
86%

Pont ez az, kérdező, Te dicsőited a Barfot, lehet, valakit meg most szétvet a düh olvasva a soraidat, hogy mennyire ártasz/ártanál a kedvencednek (hiába vagy nagy rajongója a BARF etetésnek, megvannak a hátrányai, kockázatai, stb annak is).


Ez így működik; van, aki a BARFra esküszik, más a hátrányát látja és mást tart jónak a kutyájának, más azt tartja károsnak és egy különböző dolgot ad inkább... És így nincs a gazdik előtt egy elfogadott, amit követni kell.


Ha én most a két kutyámat egy olyan módszerrel (barfot is beleértve) vagy táppal kéne etetnem amitől NULLA ember támadna le, hogy egy szadista b.rom vagyok, akkor bizony itt állnék tanácstalanul, peregne az agyam, aztán szétrobbanna, mert NINCS olyan módszer, táp, stb. amivel ne lenne baja pár embernek legalább.


***


"mert feltételezem nem mekis hambi a reggeli ebéd vacsórája a gyereknek."


És ha nem? És, ha pont hogy odacipeli folyton, csak Te feltételezed, hogy nem?


Na jó, abbahagytam a mekis kötözködést. :).


***


A kérdést nem nagyon értem miért született meg. Kiírod, hogy miért etetik olcsóbb tápokkal a kutyákat, nem hergelő célzattal; minket nem hergelsz, magadat annál inkább - akárki ír akármit, Te leírod, miért rossz és a barfot dicsőited.


Mindebből nem nagyon látom mi az infó, amire szükséged van. Azt látom, ez, és megbocsáss, csak azért lett kiírva, hogy jól odamond a magadét a nem barf etetőknek.


Írod azt is, hogy leginkább olyan emberek magyarázatát várod, aki Pedigrevel stb eteti, de ha most valaki a leírná, ahogy kéred; "Én Pedigrevel etetem, mert nincs pénzem másra, amúgy járunk dokihoz, kifárasztom sétáltatom, van elegendő vize, imádom.", akkor csak lekorholnád, hogy akkor minek tart kutyát (ahogy írtad, ha valakinek nincs pénze, ne tartson kutyát).


A kommenteknél pedig elkalandozol; önálló hozzászólásban Tőled - honnan érdemes befogadni egy kutyát, mézes kenyér a gyereknek... mi a lótúró köze van ennek a főtémához?


Szóval, nagyon az a gyanum, hogy itt semmi újra nem voltál kíváncsi, csak a megmásíthatatlan nemtetszésed kinyílvánítására és egy kis vitára nyitottál egy "topikot" (ami viszont a GYIK szabályzatával ellenkezik).


Ha ez így van, én ebbe nem nagyon szeretnék belemenni, eten vitatkozni, tégy így, itt zártam le ezt a témát.


Ha tévedek, elnézést, de abban az esetben kérlek írd meg, mi az a valami, amit meg szeretnél tudni? Miben segíthetünk? Milyen információra lenne szükséged?

2019. márc. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
64%

Úgy tapasztaltam, hogy nagyon egyszerű és emberi okai vannak annak, hogy gagyival etetnek a gazdák: lustaság, tudatlanság és nemtörődömség. (A legtöbben pedig nem is ismerik azt a fogalmat, hogy "helytelen táplálás", ezt tisztázzuk le első körben.)

Mikor még érdekelt, mások hogy tartják a kutyájukat, rámutattam munkatársamnak, hogy nem kéne Friskiessel etetnie . Az volt a válasza, hogy "hát így járt a kutya." Nem vágta volna földhöz a 3-400.000-es fizetése mellett, hogy havi 5000-rel többe került volna a táp...szimplán nem érdekelte, ez van!

Másik munkatárs ebje fosott a Darlingtól. Szintén rákérdeztem: ugyanmár nem kéne leváltani azt a vackot? Merthogy az nem tetszik szerencsétlennek...

"Érzékeny a gyomra. Amúgyis mindig kap csontot, az megfogja a székletet."

A pénzkérdést szerintem hagyjuk. Amikor ezzel védekezik valaki, felmegy kétszázra a vérnyomásom. Meg lehet nézni, mennyibe kerül a Susa vagy a Fer-dog, amik már etethető minőségűek. A házikoszt sem feltétlenül drágább, mint a tápos etetés, csak az időráfordítást igényel. Na az meg ugye túl nagy áldozat, így esélytelen.

Itt nem a financiális oldallal van probléma, hanem azzal, hogy az embereket hidegen hagyja a saját állatuk igénye, és/vagy nincsenek tisztában azzal, hogy van egyáltalán olyanja egy kutyának.

A legbosszantóbb az, mikor látod, hogy ugyanezen emberek az égvilágon semmire nem sajnálják a pénzt, rendelik maguknak az ezredik elektronikai cuccot is, de a kutyatáp pont nem fér bele a büdzsébe. Azt letudják a napi bevásárlókörrel minimál költségen. Persze, nem turkálunk más zsebében...azért mégis beszédes a fontossági sorrend.

Ezen felül...

Sajnos túl jó a fentebb említett "márkák" marketingje, ez jut el a laikus közemberig, aki ha tápra gondol, rögtön egy Pedigree vagy egy Chappi ugrik be neki, mert erre lett kondicionálva az agya. Sokan persze nem is tudják, miért és mivel érdemes etetni. "Lehet ezt egyáltalán rosszul csinálni?" A kezdő kutyások mind így járnak, pl. én is így voltam vele. Az a kérdés, valaki akar -e, hajlandó -e fejlődni az állata érdekében, vagy megreked egy szinten.

Szerintem nem gáz nem tudni valamit. Az viszont már az, hogy ha valamiről tudjuk, hogy ártalmas, mégis azzal folytatjuk...

(És igazatok van, ahány gazda, annyiféle elgondolás és vélekedés létezik a helyes etetésről, egy dologban viszont egyetért minden gyakoris: a színezett, kommersz száraztápok ördögtől valók. Aztán ezenfelül az ezer felhasználó ezerfélét gondol.)

2019. márc. 17. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!