Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért etetik a kutyákat rossz...

Miért etetik a kutyákat rossz minőségű tápokkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Igazából a kérdésem nem hergelő célzattal lett kitéve. Szimplán tudni szeretném az okokat.

Pl A gazdák miért pedigrevel, chapivel, darlingal etetik a kutyáikat?

Illetve ha nincs pénze jobb tápra akkor miért tart kutyát?


2019. márc. 16. 16:01
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
81%

A legtöbben nem mennek utána, milyen tápok vannak, hanem abból válogatnak, amik a boltok polcain, ahova amúgy is járnak bevásárolni, kaphatók, ott meg ezek vannak. Egyébként vannak drága tápok között is silány minőségűek, az ár nem garancia arra, hogy az jó is.

Én meg vagyok eléggé árérzékeny, hogy jobban utánajártam, és találtam olyan jó minőségű tápot, amivel olcsóbban jövök ki, mint azokkal, amiknek jó a marketingjük, és a kutyám is szereti.

2019. márc. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
67%
nem kiváltság hogy csak gazdag ember tarthat kutyát. könnyű magas lóról ítélkezni
2019. márc. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:

"nem kiváltság hogy csak gazdag ember tarthat kutyát. könnyű magas lóról ítélkezni"


De azt kellene megérteni, hogy ha valamire nincs lehetőségünk akkor nem tartunk.


Nekem pl nincs kutyám mert csak huskyt akarok. Nagyon akarok egy huskyt de tudom, hogy nem birnék 2-3órákat foglalkozni vele mindennap, hogy értelme is legyen a tartásának. Ezért hát nem veszek.

Ha nem lenne rá pénzem akkor se vennék.


A korábban emlitett: úgy vállal gyereket hogy onnantól kezdve csak parizer jut a családnak gondolkodás mód szerintem nem igazán optimális egyik félnek se.

2019. márc. 16. 18:20
 24/46 anonim ***** válasza:
72%
Teljesen meddo vita... miert nem jar mindenki elektromos autoval h kisebb legyen a kornyezetszennyezes, miert arulnak muanyagvtermekeket, miert van melegviz, a hideg kevesebb energiat igenyel. Miert tartasz kutyat amikor gyermekek hallbak ehen, abbol a pezbol megmenthwtnel vkit...
2019. márc. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
73%
Azért a ló túloldalára sem kellene esni a felelős állattartás címén. Egyáltalán nem biztos, hogy nevelési hiba, ha a kutya finnyáskodik egy tápra. Lehet, hogy olyan széria került a boltba, ami valamiért máshogy készült, mint addig, vagy rossz alapanyag került bele, fene tudja, mi, a kutya érzi. Az enyém egyszer csak olyan tápra kezdett finnyáskodni, amit addig nagyon szeretett, halolajat tettem hozzá, azzal megette. Nincs rosszul utána, így feltételezem, nem olyan probléma volt azzal a csomaggal, ami egészségre káros, inkább másképp készülhetett, mint az előző csomag, amit jóízűen felfalt. Volt dolgom egy konzervvel is, amit nem volt hajlandó megenni, pedig szereti az ilyeneket, beleszagoltam én is, hát nekem sem volt szimpatikus, ment a kukába. Papagájaim is vannak, volt olyan, hogy penészes csemegét sikerült vennem a boltban, dobozán keresztül nem látszott, mert zárt doboz, mikor kibontottam, akkor láttam, természetesen kuka. Aztán a finnyáskodás betegség jele is lehet, de ha mást meg jóízűen megeszik, akkor ennek kicsi az esélye. Oda kell figyelni az állataink jelzéseire, és nem finnyáskodásnak titulálni. Mi, emberek sem eszünk meg bármit, amit elénk tesznek, én például rosszul vagyok a spenótfőzeléktől, és a nagy Popeye kampányt kifejezetten utáltam, aztán amióta olvastam, hogy tévesen kampányoltak mellette, mert csak tizedannyi a vastartalma, mert elírtak egy tizedesvesszőt, és főzelék formájában nem is hasznosul, és hogy a céklában több van, végre van mivel visszavágnom. Az állataink sem hülyék, érezhetnek valamit abban a tápban, amire finnyáskodnak, még ha nekünk nem is tűnik fel. Sokkal jobb a szimatuk, mint nekünk.
2019. márc. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
39%
24-es, akkor az ő nevelését sokkal jobban elrontottátok, a kutya-gazda kapcsolat leggyökerénél van a probléma. Nem létezik olyan kutya, akit nem lehet megnevelni. A megoldás egy kiképző lenne.
2019. márc. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
44%

"honnan a faszbol tudna az emberek h az a pedigree v chappi nem jo"


Elolvassa, drágám, elolvassa. Tudod, pont úgy mint ahogy minden kajának elolvasod a beltartalmát. Nem olyan nehéz...

2019. márc. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
26%

31-es, olvass vissza. Arról volt szó, hogy a kutya nem hajlandó megenni a tápot, erre a gazdi elkezd kétségbeesetten keresni, a kutya pedig egyik fajta tápot sem eszi meg, csak a cukrozott, ízfokozósat. Ez a válogatás.


"Mi, emberek sem eszünk meg bármit, amit elénk tesznek, én például rosszul vagyok a spenótfőzeléktől"


Nahát igen, természetes, hogy valaki elrontja a kutyáját, ha őt is elrontották otthon. Tegyük fel, hogy gyerek vagy és, ahogy mondtad, rosszul vagy a spenótfőzeléktől, de anyukád pont azt főz ebédre. Nyilván megeszed, nem? Nem fogod otthagyni, mert kettőtök közül anyukád a domináns és ő mondja meg, hogy mit eszel, neked pedig csak akkor van beleszólásod, ha megkérdezi, hogy mit főzzön neked.

2019. márc. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
65%

#24

Kedves 24-es, mi pont így jártunk!

A 22ezerFt-os Hills SP tápot ajándékoztuk el, mert a kutya készült mellette éhen halni, de ennek ellenére esetenként undorral otthagyta.

Mi is próbálkoztunk mindennel, végül kikötöttünk a Royal Canin mellett, mert azt még hajlandó úgy-ahogy megenni, de nem a kedvence. Gyakorlatilag a világ összes tápját utálja, legszívesebben azt eszi, amit mi is. De ez ugyebár "nem egészséges" ezért tovább kínozzuk csórikámat a táppal.

2019. márc. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
91%

Szimplán tudatlanságból. Ha megnézzük, sokan szaporítótól vesznek kutyát, mert hát nincs semmi baj a szaporítóval. Sokan nem tudják a szaporító és a tenyésztő közti különbséget. Ez is a tudatlanságból fakad, meg hogy nem néznek utánuk.


Meg vannak azok az emberek, akik tényleg csak azért tartanak kutyát, mert mért ne. De úgy igazán nem törődnek vele. Jó példa erre a mamámék (habár szerencsére most nincs náluk kutya...).


Meg ugye ezek a márkák azok, amik a csapból is folynak, és sokan azt hiszik, hogy attól még, hogy a boltokban, szupermarketekben csak ezek találhatóak meg, ezért ezek biztos jók.

2019. márc. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!