Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legyen kutyànk vagy inkàbb...

Legyen kutyànk vagy inkàbb ne? Véleményem?

Figyelt kérdés
Segítsetek dönteni légyszives. Van egy hàrom éves kislànyunk és jelenleg terhes vagyok. A kislànyunk nagyon szereti az àllatokat és biztos nagyon örülne egy kiskutyànak. Most lenne lehetőségünk egy kis agarat hozni. Viszont van pàr dolog amiert nem vagyunk biztosak: sokat megyünk erre arra, szeretünk nyaralni menni (repülni, szeretem a tisztasàgot.Lenne hol hagynunk de ők sokat dolgoznak.

2019. márc. 20. 14:36
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon jó dolog az, ha a gyerek közelében van kutya. Megtanulja az állatokkal való bánásmódot, hogy milyen felelősséget vállalni egy élőlényért, milyen gondozni és azt is, hogy sajnos az állatok sem örök életűek. Jó az is, hogyha hamar megtapasztalja az ember és a kutya közötti kapcsolatot.

Itt az a kérdés, hogy ti felnőttek hogyan tudjátok nevelni azt a kutyát. Mennyi időtök van rá? Kölyköt nem is javasolnék, mert napi rendszeres foglalkozást igényel, hogy normális kutya legyen. Illetve agarat sem javasolnék még kisgyerek mellé, pláne, hogy valószínűleg nem fogjátok tudni rendesen lemozgatni.

2019. márc. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
89%

Az agár csak benti kutya lehet, így sokat kell utána takarítani. Nekem kinti-benti kutyáim vannak és tisztaságmániás vagyok, így elég sok a plusz takarítás ahhoz képest, mint amikor még nem volt kutyánk. Nem bánom, én választottam, imádom őket, de a napi szintű takarítást nem nagyon lehet elkerülni. Nem biztos, hogy két pici gyerek mellett biztosan lenne most erre energiád. Ráadásul soha nem hagyunk gyereket egyedül egy kutyával. Ezt az első időszakban hogy tudnád kivitelezni? Egy kiskutya annyi törődést igényel eleinte, mint egy csecsemő. Rágnak, bepisilnek, fertőtleníteni kell és nem hibáztathazod akkor sem, ha fáradt vagy, mert egy kiskutya ilyen.

Az előző válaszolóval egyet értek a cica kivételével. Nekem van macskám is. Pici kora óta velünk van. Hatalmas egyéniség, de ha egy macskának valami nem oké, akkor karmol és harap. Egy kicsi gyereknek pedig nehéz megmagyarázni, hogy nem dögönyözheti a cuki cicát, mert a cica nincs abban a szeretgetős hangulatban.

Nem akarlak lebeszélni az állattartásról, csak nekem kicsit soknak tűnik, amit egyszerre be akarsz vállalni.

2019. márc. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
65%
Már gyakorlatilag van két kutyád de mindegy...ha meg szeretnél egy harmadikat is, miért pont egy vadászkutyát, aki a legmozgásigényesebb fajták közé tartozik? Ki fogja levinni? A a csecsemő meg a hároméves addig hol lesz míg te napi 3-4 órát futtatod a kutyát?
2019. márc. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Levinni senki mivel kertes hàzban lakunk hatalmas telekkel. És a legközelebbi szomszed kb egy km-re lakik. Ùgy hogy a gyerekek kint tudnak lenni velünk.És NEM nincs kèt kutyàm! Ők gyerekek akiket én szülök/szültem! Nem ugyaz!!
2019. márc. 20. 21:18
 15/32 anonim ***** válasza:
29%
Sokan azt írták, hogy "gyerek mellé nem való kutya". Hát nekem nem ez a véleményem. Nekem 3 gyerekem és 3 kutyám van. A labradorunkon simán "lovagol" a 2 évesünk. És ezt a kutya még élvezi is. Az teljesen igaz, hogy még kell tanítani a kutyát és a gyereket is hogyan bánjanak egymással, viszont megéri. Szerintem lehet kutya, de valami nyugisabb, semmiképpen ne agár! Én első kutyának vagy gyerek mellé golden retrievert vagy labradort ajánlok nagytestűként. De menhelyen is nézzetek szét ha tényleg szeretnétek kutyát. Ott is van fajtiszta, ha azt szeretnétek. Mi mindig vagy legtöbb esetben magunkkal visszük a kutyát. Ha nem tudjuk magunkkal vinni akkor a szomszéd nénit kérjük meg hogy etesse a kutyát. 😉
2019. márc. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem másik fajtába gondolkozz, nem biztos hogy az agár mozgás igényét kitudjátok elégíteni két kis gyerekkel. Úgye ha az embernek gyereke van már néhány dolog máskép alakul. Pl egy 3éves gyerek nem tud veled 5kmet sétálni mer a kutyának arra van igénye, sétáltol csak felet vagy egyet amibe a gyerek kifárad a kutya még csak be se melegszik. A másik ha az ember kutyát vesz azt magának veszi a gyerek meg akkor a ,,gazdája,, ha kedve van vele játszani, meghát egy gyerek nem tud ellátni egy másik élőlényt.

Mi pl úgy nyaralunk hogy viszük a kutyát is. Ha valahova pl egy mesterséges fürdőre nem viszük már a gyerek is mondja hogy legközelebb a balcsira menjünk mer oda jöhet a kutya is.

2019. márc. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
57%

Egyértelműen ne. Majd ha meglesz mindkét gyerek rendben (vagy ahányat akartok) és idősebbek lesznek, akik már felfogják, hogy érző lény, akit nem lehet nonstop nyúzni.

Jó lenne ha nem megint az menne a híradóban, hogy a családi kutya megharapta/megtépte/megölte a gyereket, mert senkinek nem volt kapacitása normálisan nevelni, lefárasztani szerencsétlen ebet, a gyerekre meg figyelni, hogy közelítsen hozzá.

Ez egy 3 éves meg egy csecsemő mellett kivitelezhetetlen.

(Amúgy a szülő mindig magának veszi a kutyát.)

2019. márc. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Nyugi nem a hàrom éves gyerek gondoskodott volna a kutyàról.Aki ilyet feltételez az nem teljesen normàlis már bocs
2019. márc. 21. 12:58
 19/32 anonim ***** válasza:
53%

"Nyugi nem a hàrom éves gyerek gondoskodott volna a kutyàról.Aki ilyet feltételez az nem teljesen normàlis már bocs"


Az előző kommented alapján senki nem foglalkozna a kutyával. Az előzőek finoman próbáltak lebeszélni az agárról, hogy legyen inkább egy nyugis családi kutyátok, erre te kijelented, hogy gyakorlatilag tök mindegy, hogy milyen a kutya, nem lesz foglalkozva vele, nem lesz lefárasztva, nem lesznek kielégítve az igényei. Egy agarat (ahogy előttem már említették) napi 3-4 órán át futtatni kell. Nulla foglalkozással pedig nemhogy egy szeszélyes, mozgásigényes vadászkutyát, még egy Mopszot se tarthatnátok. Teljesen mindegy, hogy mekkora kertetek van, egy kutya sem képes saját magát lemozgatni, vagy saját magával foglalkozni.

2019. márc. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
68%

"Nyugi nem a hàrom éves gyerek gondoskodott volna a kutyàról.Aki ilyet feltételez az nem teljesen normàlis már bocs"


Te vagy hülye, és nagyon szánalmas hogy lassan 2 gyerekes anyaként nulla a szövegértésed.

2019. márc. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!