Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legyen kutyànk vagy inkàbb...

Legyen kutyànk vagy inkàbb ne? Véleményem?

Figyelt kérdés
Segítsetek dönteni légyszives. Van egy hàrom éves kislànyunk és jelenleg terhes vagyok. A kislànyunk nagyon szereti az àllatokat és biztos nagyon örülne egy kiskutyànak. Most lenne lehetőségünk egy kis agarat hozni. Viszont van pàr dolog amiert nem vagyunk biztosak: sokat megyünk erre arra, szeretünk nyaralni menni (repülni, szeretem a tisztasàgot.Lenne hol hagynunk de ők sokat dolgoznak.

2019. márc. 20. 14:36
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

"erre te kijelented, hogy gyakorlatilag tök mindegy, hogy milyen a kutya, nem lesz foglalkozva vele, nem lesz lefárasztva, nem lesznek kielégítve az igényei. "


Ezt hol jelentettem ki?

2019. márc. 21. 16:45
 22/32 anonim ***** válasza:
66%
"Levinni senki mivel kertes hàzban lakunk hatalmas telekkel."
2019. márc. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
89%

Lassan 5 éves kisfiam szeretne kutyát. Annyi a kikötése, hogy fehér legyen.

Nekem van egy 2 éves keverék kutyusom, akivel rendszeresen jókat játszanak, viszont még az etetés, itatás, gondozás nem megy neki. Én azt mondtam a fiamnak később ha ő is segít a kutyusnál akkor beszélhetünk róla, hogy saját kutyusa legyen. Addig közös kutyus az én kutyusom :)


Szerintem várjatok még egy kicsit a kutyus dologgal.

Magatok miatt is jobb lenne.


Nem lebeszélni akarlak. De jön a második baba, plusz ott a 3 évesed, plusz lesz egy kölyök kutyus akivel ugyan úgy törödni kell mint egy babával... másképp nem lesz jól szocializálódott kutya és csak gondotok lesz. :/


Hidd el érdemesebb várni, és a kislányod is jobban örűlni ha később lesz kutyus.

2019. márc. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
39%
Nem muszáj kölyökkel kezdeni, rengeteg menhelyi kutya vár gazdira. A kert meg tényleg nagy segítség annak, akinek van, mert technikailag "levinni", mint egy panelnél, valóban nem kell, sétálni nyilván így is kell vele, nem elég a kert, csak kerttel azért rugalmasabban meg lehet oldani, ha a kutyának el kell végeznie a dolgát. :-)
2019. márc. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
64%

Ne legyen kutyátok!


A kutyát (kindegy milyen fajta) naponta sétáltani KELL!


Saját példám: tacskó + menhelyi keverék - kertes ház - minden nap 2 séta, az egyik általában futás. (Ma pl 5 km). Holnap reggel 8kor a tacsoval már az agility pályán lesuünk a suliban 2 órás edzésen.


Kerti disznek ne legyen kutya! Nézegessedba gyerekedet, ha annyira unatkozol!

2019. márc. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
60%

A kutya saját magát nem fárassza le, pár héten belül ki ismeri a nagy területet és nem lesz más mint egy nagy kennel. Kertes ház oké nagy telek oké. De hetente 4x minimum bekéne iktatni egy 2 órás sétát. Mivel a séta azért fontos,hogy ingerek érjék a kutyát,szocializálódjon,megtanuljon pórázon közlekedni,ne féljen semmitől,lehessen közösségbe vinni. Ha pl mentek nyaralni és vinnétek a kutyát is, akkor egy antiszoc,pórázhoz nem hozzá szokott kutyával hogy akartok majd sétálni? Vagy ha nyaraltok akkor is lepasszoljátok a kutyát?


Nem akarlak megbántani,de vannak családok ahová nem való kutya.

Nekem innen úgy tűnik a gyerek akar kutyát és ezért gondolkoztok el rajta, de hogy egy kutyával mennyi felelősség jár azt nem kalkulálod bele.

Ha sokat lenne egyedül,nyaraláskor is állandóan lepasszoljátok,sétáltatni nem akarjátok,mert hát ott a kert. Akkor még is minek??? Csak mert a 3 éves gyerek kiejtette a száján és naponta 2x megsimogassa azért?


Ugyan is szépen az lesz,hogy a kutya unja magát, rombolni fog,ásni fog,kárt tesz,esetleg szökik, majd a sok energiától amit nem vezet le majd a gyereken fogja levezetni kergetni fogja,esetleg megharapni. Ugyanis a kutyák sok sok energiát általában egy felfokozott állapotban harapással oldja meg.


Szóval én ezt nem tartom jó ötletnek.


Később mikor a gyerekek nagyobbak akkor lehetne venni egy kutyust amikor eltudjátok vinni sétálni,foglalkozni vele stb.


Jó dolog a kutya gyerek mellé,de csak akkor ha a kutyával is kellően foglalkoznak. Te terhesen vagy majd egy pici babával és egy 3-4 éves gyerekkel nem fogsz tudni a kutyával is foglalkozni,gondolom a férjed dolgozik,nem fog ő sem pluszban foglalkozni a kutyával.


Hidd el idővel nyűg lesz a kutya nektek. 3 éves gyereket meg pár óránál max pár napnál tovább nem fogja érdekelni a kutya.

2019. márc. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Ha valaki esetleg ugyanebben a helyzetben lenne, vettünk annò egy agarat es a legjobb döntésünk volt. Imàdja a gyerekeket es a gyerekek is őt. Nagyon sok baromsàgot ìrtatok anno...
2021. júl. 8. 17:28
 28/32 anonim ***** válasza:
56%
Azért én az agarat is megkérdezném egyrészt, másrészt fajtajellegű keverék (nincs papirja gondolom :) )
2021. júl. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Látni hogy szereti a gyerekeket nem nehéz.ha értenél kicsit is a kutyàkhoz ezt tudhatnád..de nem baj, segìtek szivesen😉 van papirja de elmagyaraznad mi a különbség két agàr között akinek van es akinek nincs papìrja? Ha nincs akkor màr nem is agàr? 🤦‍♀️
2021. júl. 9. 09:17
 30/32 anonim ***** válasza:

Egészen pontosan, ahogy írod. Csak a tk-s kutyák minősülnek az adott fajta egyedének. Ergo a tiéd csak fajtajellegű keverék (a kis zöld könyvecske nem törzskönyv :) ).


Te nekem nem nagyon mondod meg ám, hogy értek-e a kutyákhoz, Babus ;) csóri kutyàt sajnálom csak, hogy bektek adta el a szapi, 4 oldalon át magyaráztuk, hogy nektek kutya nem való (többen is), és csak azért is “köllött a puylàknak”… pfff

2021. júl. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!