Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky vagy malamut? Melyiket...

Husky vagy malamut? Melyiket vegyem meg a gyereknek?

Figyelt kérdés

3 éves a kisfiam és bolondul a kutyákért én meg ezt a két fajtát szeretem! Melyik a szelídebb a gyerekekkel?

Sok ismerősömnek Golden retrivierje vagy labradorja van azok tudom hogy nagyon szelídek a gyerekekkel!



2019. márc. 23. 15:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl a goldennel meg a labradorral szinte csak olyan élményem van mikor harapni próbált és nem vagyok a kerítésen éjjel bemászós típus. Ezeket a fajtákat is nevelni kell a gyerekhez.

3éves gyereknek mindkét fajta plüss változatát megveheted és el is tud majd velük játszani.

Kutyát magadnak veszel és csak úgy tudhatod a gyereket biztosnágba mellette illetve jó példát is csak úgy tudsz mutatni hogy ha azt a kutyát jól tudod tartani, nevelni. A kutyáknál fajtától függetlenül nagyon fontos a mozgás. Ha felesleges energia marad bennük agresszíó formájában is kijöhet, de a viselkedési problémák se kellemesek főleg nem egy grizli méretű állatnál. Ezek a kutyák nagy mozgás igényűek. Ha abból indulok ki hogy németben kitenyésztett kutyám van rövid fekete szőrrel és nyáron vakarom a fejem hogy hogyan és mikor fáraszam le anélkül hogy rosszul lenne a melegtől nem tudom mit kezdenék egy -20fokra gyártott kutyával. A kisgyerekesek meg mondhatnak akármit TÉNY hogy nincs annyi idejük és energiájuk mint a gyerek előtt volt. Leviszem a gyereket meg a kutyát a játszó térre (össz 1,5km) a gyerek elfárad a kutya be se melegedett. Utána elviszem a kutyát futni mer van segítség a gyerek mellett de akinek nincs?

Szerintem gondold át a dolgot. Ha fajta leírás alapján nem tudod eldönteni melyik kutyát tudod kordába tartani akkor gondold át, többször.

2019. márc. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
3 éves volt a fiam mikor magamhoz vettem egy keverék kiskutyát.( ugy amúgy első 2 napba volt rajongás fiamnak..aztán elmúlt..) telt múlt az idő és a napokban 5!!évesen kezdte el emlegetni fiam, hogy szeretne saját kutyát. Szépen eljátszanak a befogadott kutyussal DE! mondtam neki ha már szépen gondozza, eteti, majd akkor kaphat addig közös kutyus a befogadott kutyus, rajta lehet gyakorolni. :D Megértette felfogta, és elég szépen belekezdett a kutyus fésülésbe is,friss vizet is hord, de még azér tnem kapkodom el :D
2019. márc. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyereknek semmilyet sem. Mi 3, 4 és 7 évesek voltunk amikor kaptunk egy malamutot a szüleinktől. Gyönyörű, csodálatos kutya, baromi okos és hihetetlen mennyire szeretett minket, de gyerekek voltunk, semmit sem tudtunk a kutyákról, játszottunk vele, simiztük, labdáztunk de ennyi. Sétáltatni nem tudtuk mert elhúzott minket, nevelni meg pláne nem.


Nagyobbik baj, hogy a szüleink sem értettek a kutyákhoz, szerencsétlen a kertben élte le az életét, kínjában pedig rendszeresen szökött, annyira nem volt levezetve az energiája semmilyen szinten.


Te ezt ne csináld, gyereknek soha ne vegyél kutyát, magadnak vegyél és csak akkor, ha van elég időd rá.

2019. ápr. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!