Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy 18-20 éves...

Szerintetek egy 18-20 éves gyereknek ha otthon él a szüleivel és még tanul milyen és mennyi házimunkát illik végeznie, vagy csak úgy ki kell szolgálja a szülő?

Figyelt kérdés

2019. márc. 16. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Mosogatas, takaritas ilyesmik ezekben kellenne segiteni. Ha kell akkor begyujtani fat vagni. Es nem kell kiszolgalni senkinek senkit.
2019. márc. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Én 21 vagyok, mosogatok, porszívózok, felmosok, takarítok, mosok, teregetek, lesöpröm a teraszt, járdát, nyáron füvet is nyírok ha kell stb. Igazából mindent csinálok, amit amúgy is kell egy háztartásban, hisz így tanulom meg hogy mit hogyan kell, plusz nyilván nem cseléd sem anyum sem apum, hogy engem szolgáljon ki mindig!

Alapvető dolgok ezek!

Fel van osztva, hogy ki, mit csinál.

Nem egy emberre hárul minden.

Nem fogsz belehalni suli után egy kis rendrakásba vagy hétvégén segíteni kicsit. Hisz ha saját otthonod lesz, azt egyedül kell rendbe tenned. 😉😊


21N

2019. márc. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Illik segítenie.

Hogy mennyit, az döntően attól függ, hogy mennyi szabadideje van neki, ill. a szüleinek. Pl. ha anyuka nem jár dolgozni, nincs kertjük, a gyerek meg egy nehéz egyetemet végez, az egészen más, mintha mindkét szülő késő este ér haza munkából, a gyerek meg valami lájtos szakot végez.

2019. márc. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Már mi a fenéért kellene kiszolgálnia bárkinek egy felnőtt embert?
2019. márc. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Illik elvégezni???

Amióta megszülettél, a szüleid érted IS dolgoznak! Ideje, hogy te is részt vegyél a közös munkából velük együtt.

2019. márc. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
47%

Rutin házimunkákban besegítesz aztán annyi.


Azért pedig nem kell hálásnak lenned, hogy a szüleid felneveltek. Ha vállalták, hogy világra hoznak akkor az a minimum, hogy addig eltartják és gondoskodnak a gyerekükről amíg tanul és nem keres.

2019. márc. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Kiszolgálni???-ne vicceljünk, a 4 éves lányomat nem szolgálom ki. Enged magának vizet,ha szomjas, evéskor segít megteriteni, ha van kedve főzni is segít.

A szobájában elpakol, beágyaz stb.

Nehogy már egy felnőtt embert kiszolgáljak.

2019. márc. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Mennyit illik? Mint a család összes többi tagjának!
2019. márc. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Minden közös nálunk,minden teher nemtől függetlenül,sokan ott toxxák el h még a 13 14 évesnek is kiszedik az ételt,fogyisként kezelik,meg mindent megadnak és nem értik h a 20 30 éves babucinak miért ők fizetik a számláit is..
2019. márc. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
44%
A saját környezetét ,szobáját ,esetleg fürdőszobáját tartsa rendben és tisztán,mossa ki a saját ruháit ,mosogasson el maga után .Ez az alap ,szerintem ,legalábbis nekem ez teljesen természetes volt ennyi idős koromban. A többi az már több dologtól is függ,mekkora a ház,hányan éltek benne,kinek milyen az időbeosztása .
2019. márc. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!