Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyereknek penzgyüjtés, mondaná...

Gyereknek penzgyüjtés, mondanátok véleményt?

Figyelt kérdés

Lányunknak szúletésétől fogva félre tettük a családi pótlékot és minden pénzt amit bárkitől ajándékba kapott hogy vegyünk belőle neki valamit (igy is megveszünk mindent mindig,csak nem abból).Plussz mi is teszünk rá rendszeresen és lakástakarékot is van a nevén. Ezekről nem igazán tud,sosem volt téma. Mikor mondanátok el neki hogy nagy betűs életkezdéshez számolhat egy szép kis összeggel? (kb 15millio) És mikor adnátok oda?

Még most biztos nem,csak 17,egyetemre készül, ahova itthonról fog bejárni.Diákmunkázik amikor akar de kap fix zsebpénzt is,egyetem alatt sem lesz muszáj dolgoznia.


2019. jan. 28. 08:26
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
88%
Végzés előtt kb. fél évvel mondanám el, és diploma körül adnám oda.
2019. jan. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
22%
Ebből a csp max két milla, majdnem évi egy misit összedobott mellé a család? Ja.
2019. jan. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
98%

Amikor aktuális lesz... Pl. Lakásvásárláskor. Semmiképpen nem előbb!

Ekkora összeg (már a tudat is, hogy számíthat rá!) jelentősen megváltoztatná az éppen kialakulóban lévő személyiségét.

Most még hagyjátok fejlődni, tanulni, kapcsolatokat alakítani, stb. Ha majd határozott, erős személyisége lesz, gond nélkül oda adhatjátok neki.

Sajnos a környezetemben láttam rossz példát arra, hogy félresiklott egy ígéretes tehetség a korán kapott sok pénz miatt.

2019. jan. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
97%
Végzés körül szerintem is, valamint ha azt is látjátok, hogy keresetét felelősségteljesen beosztja, megbecsüli, nem költi el feleslegesen. Ismertem olyat, aki még meg se kapta fizetését, de már megvolt, milyen státusz-szimbólumot jelentő órára, fejlett műszaki cikkekre fogja elkölteni. Hónap vége felé egy zsömlét nem tudott magának venni, hogy egyen bármit...
2019. jan. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
65%

Én lehet el sem mondanám. Mármint így szószerint, hogy az ŐVÉ. Elmondanám neki, hogy MI, mint szülők pénzt gyűjtöttünk, hogy meg tudjuk alapozni a jövőjét, felajánlanám, hogy ebből kifizetjük a jogosítványt, veszünk egy kisebb autót, amivel be tud járni, majd ha már tudja, hogy egyetem elvégzését követően kb hol szeretne letelepedni, kapna egy lakást (legalábbis egy elég komoly önerőt) innentől kezdve nem lehet gondja.


Én, ha középiskola után kaptam volna kézbe 15milliót, hogy tessék, ez az enyém, tuti, hogy már a világot bejártam volna:D nem biztos, hogy ti hasonló célra gyűjtögettétek a pénzt, ezért gondolom, hogy nem kéne totál rábízni. De ha màr van egy diplomája, egy kocsija, egy lakása és max egy kevéske hitele, nem lehet gondja :)

2019. jan. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
87%
Én is várnék, addig, amíg nem végez az egyetemmel. Addig még rengeteget fog változni a személyisége, életszemlélete, pont az egyetem miatt. Megnézném, hogy milyen a személyisége akkor. Hogyan éli az életét, a mindennapjait, mennyire tesz félre stb. Ha látnám, hogy érett felnőtt módjára viselkedik, akkor minden további nélkül segíteném. Lehet, hogy kérném tőle, hogy X összeget gyűjtsön össze és mi kipótoljuk, hogy lakása legyen. Nem kell nagy összegre gondolni, csak, hogy érezze ő is tett érte.
2019. jan. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
97%
Én megvárnám, amíg lakást/házat szeretne venni és akkor adnám oda. Vagyis fordítva, én 25 vagyok, ha ilyennel állna elém anyum, akkor lakásba szeretném fektetni. Ha pár évvel ezelőtt lett volna ilyen, tuti elköltöttem volna erre-arra, nem voltam elég érett.
2019. jan. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
23%

Inkább csak a lakás-kulcsot adnám neki oda.

Az egy másik dolog, hogy többé-kevésbé ő lenne, aki kiválasztja, hogy melyik lakást, és az maradna a köztudatban, hogy lakást kapott, és nem pénzt!

2019. jan. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonymousreview60 ***** válasza:
94%

Ha már tényleg életkezdési alapnak szántátok, akkor a diplomázáskor, hogy vegyen belőle lakást, lásson világot, indtson vállalkozást. Ti. a 18 éves az csak nagykorú, de még évekig nem felnőtt. Ki tudja, mit tenne a pénzzel.

Ha ezen múlna valamiféle külföldi képzés/részképzés, akkor adnék neki belőle arra a diplomázád előtt is.

Mindezek mellett ösztönözném, hogy a saját terveit (külföldi nyaralás stb.) igyekezzen saját maga fedezni. Ha nagyon-nagyon menni akarna külföldi útra a szerelmével vagy a barátjával, és ki kelleme egészíteni, azt is még megtenném.

2019. jan. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
86%

Kedves 2. válaszoló!

A mi családunkban úgy néz ki a babakötvény : anyós após havi 10 ezret utal. Az én szüleim elváltak, így havi 10-10 ezret utalnak. A férjem is 10 és én is tíz ezret utalok a baba számlájára minden egyes hónapban. Számold ki : az havi 50 ezer, évi 600 ezer. 18 év alatt 10 millió 800 ezer. És még nincs benne az állam által adott pénz, plusz az alkalmakkor kapott pénz pl karácsony. Ugyanis nálunk az ajándékok nem játszanak fontos szerepet, úgy neveljük a lányunkat, hogy egyáltalán nem számít. Mindent megkap, mindene megvan. Apróságokat kap alkalmakkor. Aki többet szeretne áldozni, ő utalhatja az összeget a számlájára. És akkor csak havi tíz ezerrel számoltam. Vannak családok, ahol havonta többet tudnak félrerakni.

2019. jan. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!