Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mennyire van joga...

Szerintetek mennyire van joga a gyereknek vendéget fogadni a szülők házában?

Figyelt kérdés
Néha olvasok itt olyan véleményeket tizenévesektől, mintha legalább a szobájukat megvették volna x millióért, annyira jogokat követelnek maguknak minden téren. Joguk van kérdezés nélkül áthívni bárkit, joguk van egy éjjeli bulin összeszedett idegent hazavinni, joguk van az otthoni nemi élethez, és ahhoz hogy a "párjuk" ott aludjon minden hétvégén. Sőt sokan azzal érvelnek, hogy a szülők is kérdezés nélkül áthívják a szomszédot meg a barátaikat. Szép dolog az elnyomás mentes, liberális nevelés, de azért ez már mégis csak túlmegy egy határon. A gyerek igenis egy átmeneti szívességi lakáshasználó, aki nem dönthet abban, hogy milyen csempe lesz a fürdőben, vagy milyen legyen, az új konyhabútor. Így abban sincs döntési joga, hogy kit hív át, és kit fogad éjszakára. Kicsit durvának tartom ezt, hogy 16 évesek felnőttesdit játszanak a szülői házban, anélkül hogy legalább a rezsiköltségbe beszállnának.
2019. febr. 3. 19:11
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
82%
Mindennek van határa, de nehogy már a szülő tegyen szívességet a gyerekének, hogy ott lakhat, mert az is a vicc kategória. Az ilyenek nem tudom minek csinálnak gyereket. Kultúrált vendégekkel szerintem nem szabadna, hogy gond legyen, mert az a szülőt minősíti.
2019. febr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
82%
Elég nagy bajok vannak a fejedben.
2019. febr. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
83%
Aki szart főzött az egye meg! Értem ezt a szülőkre.
2019. febr. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
85%
Úristen de nem lennék a gyereked...
2019. febr. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
89%

Ugyan sok helyen a felnőtt több éves párját völehgényét se látják szivesen,meg felnőtt nőt nem engednek a párjánál aludni,aztán csodálkozunk h teli van hazugsággal egy család,utána meg sirnak h a menyük vejük tojik odaMENNIA ÉS az uncsit se engedi.. Nálunk senkit se vittem haza,se pár hónapost se több évest,senkit,még egy barátnőt se,az nem volt az otthonom kiskoromban is utáltam ott lenni 10 évdes koromtol tudtam h amint lehet lelépek, a szobábon ajto se volt,ágyam se volt,mert minek ott a matrac,sampon luxus volt mert minek ott a viz,az övékhez hozzá se érjek az nem nekem van,nekem kajábol is az alja jutott,vécére is gyomorgörccsel mentem,inkább suliba oldottam meg,vagy uszodába a zuhanzást,Mondjuk engem soha nem akartak,meg is mondták minden nap h csak eltürnek 18 éves koromig,onnantol huzhatok és majd törlesztek,igaz h 16 évesen már meloztam mert rezsit kértek mintha albérlő lennék,mondjuk sose éreztem h családtag vagyok.. Nem részletezném a részegen veréseket és a molesztálást,mert az is biztos h szerinted tök normális egy szivességi lakáshasználó felé.... Kaptam két zsákot stb.. És a semmit nem törlesztettem. Beintettem. Mondjuk dolgoztam,éds hamisitottam a bér papirt volt osztályfőnököm segitett és hgyujtetötte a pénzem amit nem valottam be ,igy jo kis összeg összejött,és volt hová mennem. A férjemet sem ismerik,szrerencsére már nincs semmi kapcsolat,tőlem egy koszos zsepit nem kapnak,leköpném őket maximum.. Lehet trógernak tűnök,de remélem h már meghaltak..


36N

2019. febr. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem meg normális családban az óvodás is elhívhatja a kis barátját délután játszani egyet.

Iskolás koromban nem egyszer, nem kétszer mentem föl osztálytársamhoz beszélgetni vagy valamit együtt csinálni, vagy elkérni valamit. Ill. hozzám is jöttek hasonló okból osztálytársak.

Ja, és kamaszkoromban, a mi szobánkban mi döntöttük el, milyen tapéta legyen. A szüleim meg a magukéban.

A konyhabútor meg a fürdőszoba csempe nem izgatott, de ha ott akartam volna lenni, nyilván engedték volna és meghallgatták volna, nekem melyik tetszik.

Nálunk valahogy mindig közös kupaktanács döntött a közös, hosszú távú, vagy lényegesebb dolgokban. Pl. a nyaralást is együtt beszéltük meg.

Nyilván mindig a szüleim mondták ki a végső szót, de figyelembe vették, hogy mi (gyerekek, kamaszok) mit akarunk.


És nem most voltam gyerek ill. kamasz: 46 éves vagyok!

2019. febr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Megbeszélés szerint fogadhat vendéget. De nem úgy hogy a szülők dolgoznak, vagy alszanak a gyerek meg bárkit, akár idegent, szó nélkül áthív, mert az az ő szobája. Vagy hogy a félévente változó "párjait" kell kerülgetni hétvégente.
2019. febr. 3. 19:32
 8/45 anonim ***** válasza:
81%

Nyugi rád se fognak ajtot nyitni..

36N

2019. febr. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
85%

Valamiféle belső hiány kompenzálásának tartom ezt a mindenáron való kihegyezését az anyagi és orosztályossággi függelemnek.


AZ A SZÜLŐ, AKI MENTÁLISAN ÉS ÖNMAGÁVAL RENDBEN VAN, NEM LOVAGOL ILYEN DOLGOKON!


Az én olvasatomban egy család az család és a gyerek nem az ellensége a szülőnek. Az csak egy helyzeti és múlandó dolog, hogy ha tanul, nincs keresete. De attól még nem kell hatalmi drámákat csinálni és kiszariknagyobbataszobaközepére-t játszani. Elég hülye dolog.


Úgy korrekt, hogy a szülő nem hatalmaskodik, ám megköveteli a tájékoztatást és az előre egyeztetést.

Tehát ha a gyerek vendéget akar hívni, beszélje meg előre a szülőkkel. A szülők pedig hiteles döntést hozzanak, tehát nem ilyen "azért nem mert én azt mondtam" meg nem is ilyen "mittettélleazasztalra" tekintély, hanem ha mondjuk egy lopós, tisztátalan a vendégjelölt, akkor nyilván nem vagy köteles vendégül látni még úgy sem, hogy a gyereked akarja. De ha nem gáz, akkor puszta erőfitotgatásból nem kell a gyerek orra alá borsot törni

2019. febr. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
81%
Sokat olvasok én itt a gyakorni,de max. ha egyszer láttam volna hogy egy TININEK (20 év alatt fogjuk rá) hasonló bajai lettek volna. Te úgy beszélsz az egészről mintha a gyerekeknek fizetniük kellene azért,hogy ott élhessenek. És elárulok egy titkot: senki se,egy gyerek se önakaratából született meg,szóval a szülő ha bevállalja jönnek vele a következmények. Én a hozzád hasonlóktól mászok fel a falra. Tipikus : a taknyos adjon tiszteletet,de semmit nem fog cserébe kapni,mert ő a taknyos. Elég sok baj lehet amúgy a fejedben. Bogárka,mi felnőttek se vagyunk szentek és sérthetetlenek és nekünk se lehet mindig igazunk. Miért ne lehetne meg engedi egy gyereknek,hogy valamelyik barátja át jöjjön? Csak mert nem tetszik a pofája? Igen,az ilyen gyerekek,akiket eltiltanak ettől attól,haza viszik a szart majd mikor nem lesz otthon senki. A tiltott gyümölcs a legvonzóbb és a hasonló történetek nem csak a gyerekektől függenek.
2019. febr. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!