Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időre hagyod egyedül a...

Mennyi időre hagyod egyedül a kutyádat a családi ház nagy udvarán?

Figyelt kérdés
Órákban mérve kérdezem és maga az egyedüllét gyakorisága is érdekel, pl heti hány alkalommal. Kérlek ne írj, ha nincsen nagy udvaros házad, mert abban az esetben nem Rád vonatkozik a kérdés.
2019. márc. 26. 15:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Ameddig dolgozok, 8-10 óra. Nem csak az vállal kutyát, aki nem dolgozik, vagy csak 6 órában. :D
2019. márc. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
62%

Heti 5-ször és úgy 10 órára kb. Néha hétvégén is több órára. De két kutya van, így kvázi nincsenek egyedül, de a házban nincs ember sem.

Ennél hosszabb időnél megkérünk valakit, hogy jöjjön át.

2019. márc. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
60%
Napi átlag 10 - 12 órát amíg melóban vagyok és utazom, ez heti 4 nap, meg egész éjjel, heti 7 napban.
2019. márc. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
64%
Az első kutyám teljesen kinti kutya volt, ő annyi ideig volt egyedül amíg suliban voltam. A második kutyánk valamiért félős, ezért ő csak olyankor van kint ha itthon van valaki. Amikor dolgozik mindenki akkor ő a házban van. Régebben napi 8-9 órát volt egyedül.
2019. márc. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%
Az, hogy egy kutya mennyi időre hagyható egyedül, nagyban függ a fajtájától, a feladatától és a jellemétől is. A Roti jellegű házőrző ösztönnel rendelkező keverékemet volt, hogy napi 10 órára is egyedül hagytam, de ugyanezt nem csinálnám meg a mostani nagytestű, hosszú szőrű, kinti, de egyértelműen családi kutya jellemű kutyámmal. (Most már rugalmasabb a munkaidőnk, így szinte sosincs teljesen egyedül.)
2019. márc. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
78%
Hozzátenném, hogy - bár nem ez volt a kérdés, de - a legkevésbé sem számít, hogy mekkora, vagy hogy egyáltalán van-e udvar. Az egyedül hagyott kutya így is-úgy is csak fekszik és legfeljebb nézegeti a szép nagy udvart, nem mozgatja le magát.
2019. márc. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
45%
A mieink sokat mozognak - maguktól. Ha meglát valami más állatot a kert végében, akkor odaszalad, vagy csak trappolnak végig a kerítés mellett. Nyilván ez nem lemozgatás, de közel sem csak fekszenek órákon keresztül. Meg szerintem egyáltalán nem mindegy, hogy van egy 60x30 méteres területük, amin belül bárhová mehetnek (nem mellesleg az ürítést sem kell tartogatniuk), mintha be lennének zárva 50m2-re egész nap...
2019. márc. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
53%

Rugalmas munkaidőm van, így pontosat nem tudok mondani. Van, hogy 2-3 óra, van olyan, hogy akár 12 órát is egyedül vannak. Nekik feladatuk van, ha egyedül vannak, mert haszonállataink vannak. Ők vigyáznak rájuk, ha nem vagyunk otthon.

Akik lepontozták azokat, akik előttem írtak (azokat, akik a munkaidejükben magukra hagyják a kutyájukat) csak annyit mondanék, hogy nyugodtan lepontozhatnak engem is. Mondok szörnyűbbet is. A gyerekemet meg az óvodában hagyom.

2019. márc. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

Átlagosan 8-12 órát van kint főleg ha jó idő van. Simán elvan kint egyedül. Az udvar nagy, kaját, vizet mindig teszünk ki neki, van számára egy kis fészer ami mindig nyitva van oda betud húzódni ha erre van igénye. Nem félős kutya a viharoktól sem fél szóval emiatt nem szoktunk aggódni. Amikor egész nap esős, meg hideg idő van főleg télen amikor nappal is mínuszok vannak akkor nem hagyjuk kint semmiféleképpen sem. Néha ha hazatudok szaladni munkaidőben akkor kiszoktam engedni egy gyors pisilésre és ennyi. Hétvégén meg csak akkor van egyedül ha elmegyünk valahova, de akkor sincs többet egyedül kint 10 óránál. Amikor ennél hosszabb időre megyünk el akkor visszük magunkkal ha olyan helyre megyünk, ha nem tudjuk vinni akkor átvisszük a tesómhoz ahol szintén nagy udvaron lehet, ott is jól tudja érezni magát.

Mivel nekünk nagyon nem tesz kárt semmiben, így nyugodtan kint merjük hagyni mert a növényeket nem piszkálja, a veteményesbe nem szokott rohangálni, szóval emiatt sincs félni valónk.

2019. márc. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
36%

Eddig egész nap egyedül volt kb., mivel én másik városban tanulok, nem tudok hazajárni csak hétvégente, és akkor is tanulok.

Szüleim meg reggel 6:30-kor elmennek, jó esetben este 22:15-re hazaérnek, viszont nekik sincsen idejük szinte semmi foglalkozni vele.

Most, hogy másik kutyánk is lett, egy öreg kutya mellé, így kb. felváltva vannak kint az udvaron, de maximum 1-2 órát foglalkozun velük, éjszaka pedig be vannak csukva a kenneljükbe.

2019. márc. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!