Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időre hagyod egyedül a...

Mennyi időre hagyod egyedül a kutyádat a családi ház nagy udvarán?

Figyelt kérdés
Órákban mérve kérdezem és maga az egyedüllét gyakorisága is érdekel, pl heti hány alkalommal. Kérlek ne írj, ha nincsen nagy udvaros házad, mert abban az esetben nem Rád vonatkozik a kérdés.
2019. márc. 26. 15:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó: ne haragudj nem piszkálódni akarok, de ha nincs rá időtök minek a kutya? Szegénnyel foglalkozni is kell nem elég csak magára hagyni az udvaron.
2019. márc. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
39%
Eddig (munkahely miatt) heti kb 3napot töltött úgy az udvaron hogy 12órát távol voltam. Ezeken a napokon nem volt séta viszont a család többi tagja előbb haza szokott érni és udvaron játék volt. Remélhetőleg jővő hónaptól 8órás melom lesz tehát minden nap lesz séta nem csak minden másnap.
2019. márc. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Szükség esetén 12 órát, vagy akár többet is elvan, ha sokallja az időt és unatkozik, legfeljebb elkezd kertészkedni ;). Szerencsére ritkán van olyan, hogy a házból ilyen sokáig senki sincs otthon, de rajtam kívül a többiek inkább csak simogatják, szólnak hozzá. Aktívan leginkább csak én foglalkozom vele, reggel fél óra játék és tanulás, utána simán van, hogy 10 órát nem vagyok otthon, este pedig séta, tanulás, simogatás, egyebek.

Szerintem ha mielőtt elmész, foglalkozol vele, fizikailag és szellemileg is fárasztod, akkor viszonylag sokat kibír egy nem hiperaktív kutya.

2019. márc. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
7-es, teljesen mindegy, hogy mekkora helyen van, mert, ahogy én, és utánam te is mondtad, nem fárasztják le magukat. Egy négyzetméteres kennelbe bezárva ugyanúgy nem, mint ahogy egy négyzetkilométeres területen sem.
2019. márc. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Aki lepontoz, az mondja már meg, hogy miért.

Egyéni eseteket kért a kérdező, nem azt, hogy mi van a nagykönyvben leírva...

2019. márc. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
#14: A sajátomon látom, hogy azért nem teljesen mindegy, hogy mekkora helyen vannak nap közben. Abban igazad van, hogy séta, tanítás, simogatás minden esetben kell, de a kutyám 6000 m2-en nagyon él, 500-on napi legalább másfél óra foglalkozással elvan, lakásba bezárva ennél jóval többel sem bírja sokáig. Ez alól kivétel, ha előtte egész nap kirándultunk, mert akkor egy estét elvan bent.
2019. márc. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

15-ös, akkor megmondom. Volt egy unatkozó, magányos kutyád, akire senkinek nem volt ideje, senki nem foglalkozott vele és így tengette az életét. Erre kerítettetek még egyet, így most lett két magányos, unatkozó kutyátok, akikkel még mindig nem foglalkozik senki. Mondhatsz akármit, állattartásnak igenis csak az nevezhető, ami a nagykönyvben meg van írva. Egy állatbarát fórumon pedig úgy szokás, hogy a rossz állattartókat lehúzzuk, ez van.


Utolsó, mind a három általad felsorolt esetben ugyanannyi foglalkozásra van szüksége egy kutyának, és ebbe a mozgatás is beletartozik.

2019. márc. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

# 17: Akkor ezt légyszi mondd meg a kutyámnak is! :) 6000 m2-en rendszeresen őrjáratozik, figyel, ellenőriz, látszik rajta, hogy elemében érzi magát (igaz, erre is tenyésztették ki a fajtát). Kisebb területen is elvan, látszólag sokat alszik, valójában viszont figyel a környezetére és egy pillanat alatt akcióba lendül, ha kell, bár szerencsére nem az a kerítésnél őrjöngő típus. Lakásban teljesen más: nyüszít, ha kimegyek, alig lehet lenyugtatni, ha visszajövök és ha van rá lehetősége, már megy is ki, pedig ilyen helyzetben még a szokásosnál is többet próbálunk vele foglalkozni.

Szóval azzal a véleménnyel teljesen egyetértek, hogy egy kertben tartott kutyának is szüksége van foglalkozásra (sétára és tanításra is), de azt vitatom, hogy minden kutyának mindegy az, hogy lakásban vagy egy nagy telken tölti-e az idejét a fennmaradó időben. Egy lakás még a kertnél is ingerszegényebb.

2019. márc. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én nem pontozgatok, főleg lefelé nem.. Nem tudom mire jó ez embereknek.

Mindenki válasza segít nekem.

2019. márc. 29. 07:44
 20/22 anonim ***** válasza:

"(igaz, erre is tenyésztették ki a fajtát)"


Na ugye! Akkor miről is beszélünk? :)

2019. márc. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!