Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg lehetett volna menteni a...

Meg lehetett volna menteni a kutyusom?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve... Kutyusom tegnap meghalt. Egyszerűen nem tudom felfogni hogy ment el ilyen hirtelen.

Idős kutyus volt, 13 éves kereverek, de kis testű és mindig egészséges volt, vidám, aktív, sosem volt baja. Egyedül kB 6 éve volt egy epilepsziás rohama, ami azóta se volt.

A hétvégén is és tegnapelőtt is meg teljesen jól volt, este evett is, semmi előjel nem volt. Így vissza gondolva annyi volt, hogy multheten úgy tűnt mintha hirtelen öregedétt volna meg, mint ahogy szokott ez lenni a kutyáknál és kicsit néha bamba volt.de ezenkívül semmi.

Aztán tegnap kora reggel, kiment kakálni, és mikor visszajott kezdett szédelegni. Rá kB egy órára hányt is, először gondoltam a kis gyomra miatt mert érzékeny volt mindig. Aztán újra hányt és már nem tudott fel állni, kissé meredtek lettek a lábai is. Akkor már tudtam hogy gond van, és mentünk is a dokihoz. A doki megvizsgálta, azt mondta nagyon ki van hűlve, le van esve a testhője, és a vernyomasa is le esett és csak hasbol veszi a levegőt. Szívet, tüdejet viszont rendben találta, és fájó pontot se talált rajta. Azt mondta lehet vírus és adott neki 4 injekciót majd egy enyhe koffeines injekciót is a vernyomasara. Kérdeztem tőle nem e szíve vagy az epilepszia, azt mondta nincs erre utaló jel és jöjjunk délután is vissza.

Hazamentunk, továbbra is gyenge volt, nem bírt lábra állni mert azonnal borult el... De aztán úgy tűnt kezd jobban lenni,és el is aludt utána egy kicsit.

Majd nemsokára kezdett folyni a kis szájából a nyál, ami habzani is kezdett és az orrabol is folyt valami vizes, borzasztó hidegek voltak a végtagjai, és fehér a nyelve és foginyje. Mintha eltűnt volna a vér belőle.Aztan rajott a hányinger de nem tudott hányni. Hívtam ismét a dokit hogy rosszabbul van, azt mondta most terepen van de ahogy végez jön.

Hát utána kezdtek kimeredni a lábai, rangatozott, nyögött egyet és 10 perc után meghalt. Hívtam a dokit hogy elmondtam neki és azt mondta ezek alapján akkor valószínű ágyvérzés lehetett, ami lehetett előtte egy enyhébb lefolyású majd egy erősebb ami elvitte.

De most nem tudom mit gondoljak... Gondoltam nem e az epilepszia és akkor menthető lett volna ha a doki arra ad injekciót... Vagy ha nem ad neki koffeines injekciót nem e az rontott rajta... Vagy ha tényleg ágyvérzés vagy infarktus volt és észreveszi a doki akkor is talán menthető lett volna... Egyszerűen nem. Tudom mire gondolják... És teljesen ki vagyok borulva hogy a semmiből, hirtelen elvesztettem a kutyamat és azt sem tudom konkrétan mitől.

Kérlek mondjatok valamit szerintetek mi lehetett. Tudom hogy már ez úgysem vigasz de így nem is tudom elfogadni mert kétségek közt vagyok.. Talán ha másik dokihoz viszem... De mindig ez volt az orvosunk... Már magamat is hibaztatom emiatt... Nem tudom ezt elfogadni.... :((((


2019. márc. 27. 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Szeretted, amíg élt. Orvoshoz vitted, ahogy láttad, valami van. Mellette voltál, amikor elment. Bocsáss meg magadnak, nem tettél semmi rosszat, talán még egy állatkórházban sem tudtak volna segíteni rajta.
2019. márc. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos a 13 év már maga elég ahhoz, hogy egyik pillanatról a másikra ez történjen. Az orvost szerintem ne hibáztasd és magadat sem. Tudom, hogy nehéz ilyenkor elengedni, de sajnos mást nem tudsz tenni. Illetve igen: inkább azokra a szép pillanatokra gondolj, amiket okozott, a kis hülyeségeire, szokásaira.:)
2019. márc. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

13 év egy kistestű keverék kutyusnál szép kor.


Sajnos a miénk is hasonlóan ment el, (minden kötelező oltás után epilepsziás rohamot kapott, évente egyszer-kétszer. Kiszámíthatatlan volt, mikor jelentkezik nála, igyekeztünk mindig mellette lenni, de sajnos az utolsó alkalommal nem sikerült) Mi is hibáztattuk az orvost is, magunkat is, mert mi lett volna ha...


Ez sajnos lassan múlik el, inkább próbálj a szép közös emlékekre gondolni, hogy számára is széppé tettétek ezt az időt, és amit tudtatok, megtettetek érte.

2019. márc. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

13 év kutyáknál szép kor, ha meg agyverzese volt, azon a doki se nagyon tud segíteni nem, hogy te.

Élt 13 szép évet boldogan, egészségesen.

Ez a lényeg. Sajnos az allattartas velejárója az is, hogy elpusztultak.

Te mindent megtettel ami tőled tellt, ne hibaztasd magad.

Idővel enyhulni fog a gyász és ismét szeretnél majd egy kis társat akinek szintén boldog életet fogsz biztosítani

2019. márc. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
Amit tudtatok, megtettetek érte! 13 év szép kor, de akkor sajnos már bármi előfordulhat. Elhiszem, hogy szörnyen érzed magad, nekem még olvasni is rossz volt (13 múlt a kutyám). Hirtelen jött, nem tudtatok rá felkészülni, de legalább nem volt hosszú és fájdalmas a halála.
2019. márc. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én kistestű (tacskó ++) keverékemet 10 évesen vitte el az agyvérzés. Megfürdettük,nagyon szeretett fürödni,meleg is volt..Még nyomta is oda magát,hogy itt is dörzsöljem,meg ott is :)))


Aztán megszáradt szépen a szőre,be akart menni a házába,összeesett és elpusztult. A doki szerint agyvérzést kapott. Sosem volt beteg..

2019. márc. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!