Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom megnyalta a számat....

A kutyusom megnyalta a számat. Ettől lehetett herpeszem?

Figyelt kérdés
2010. júl. 7. 09:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem de jól mosakodj meg!
2010. júl. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

nekem nap mint nap szétnyalogatja a számat, volt hogy a szájpadlásomba nyalt.. Fujjj.

szoval ha alszom és nem tudom eltéríteni szájon nyal. Sőt... kb mindenkit aki a közelében van..elég idegesítő de semmi bajom nem lett tőle.

csak ha beleszagol egy kakiba vagy bármibe, lehet, hogy az orráról szájáról féreg petét vagy ilyesmit vihet a te szádba.

2010. júl. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
A herpesz inkább az undortól, stressztől jön ki.
2010. júl. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

utolsó

xD

2010. júl. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Húha! -.- Nekem a görieim a nyelvemet nyalogatják. A kutyáim a fogaimat. És semmi bajom tőlük -.-"
2010. júl. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Maga a kutya herpesz nem terjed emberre, minden fajnak általában megvan a saját herpesze. Ugyanakkor, ha az immunrendszered éppen gyenge, akkor a kutyanyálban lévő kórokozók nem fognak éppen segíteni, és még akkor is tovább gyengíthetnek, ha már milliószor megnyaltak. Szóval igen, elméletileg elképzelhető, hogy hozzájárult a herpesz megjelenéséhez, bár csak ez nem okolható érte.
2010. júl. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó válaszolónak főképp, de akkor nem értem mitől jöhetett ki egy nagyon nagy a szám közepén mikor már vagy 4-5 éve egy sem volt...
2010. júl. 7. 10:27
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kutya nyálától kevesebb bajod lehet mint akár egy másik emberétől ezt vedd figyelembe...Sőt kutyanyál még baktériumölő hatású is.
2010. júl. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__987306-egezse..

Persze... meg a kutya a saját seggét is kinyalja... tényleg egézségesebb, mint egy emberé

2010. júl. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az emberiség 98%-a hordozza magában a herpesz vírusát. Van, akinél egész életében nem jön ki, és van, aki állandóan ezzel küzd.

A herpesz megjelenésének oka lehet stressz, legyengült immunrendszer, rossz táplálkozás (tápanyaghiány), bármilyen betegség.

Biztosan a te szervezetedben is történt valamilyen változás.

A herpesz fajspecifikus, nem a kutyától kaptad el, és nem ő a hibás, hogy megjelent.

Az előfordulhat, hogy bejuttatott 1-2 kórokozót, ami a legyengült szervezetedet elősegítette a herpesz kialakulásához.

De egy pl. metro kapaszkodón sokkal több baci és vírus van, mint egy egészséges, tisztán tartott kutya szájában, úgyhogy ne undorodj attól, ha esetleg újból képen nyal.

(Az egy másik kérdés, hogy nem szereted, és nem engeded. Ez mindenkinek a maga dolga.)

2010. júl. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!