Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki szereti a kutyáját az ezt...

Aki szereti a kutyáját az ezt megteszi vele?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, nem kötözködni akarok, de nagyon sajnálom a húgom kutyáját.

Nagytestü állat. A húgom akart mindenáron kutyát magának. Apámmal együtt laknak. A húgom hétköznapokon sétáltatja, de épp csak 5-15 percekre viszi le. Hétvégére elmegy anyámhoz és a kutyát apámra hagyja, aki legalább napi 1-1,5 órát sétál vele. A húgom mielőtt elmegy az anyánkhoz csak filmet néz le nem menne a kutyájával egy hosszabb sétára.

Többször volt olyan, hogy apánk beteg lett, lázas, ágyban fekvő. Húgom olyankor is elhúzott napokra.

A kutyájával egyáltalán nem foglalkozik.

Én ritkán vagyok otthon, sokat dolgozom. A kutyát nem én akartam, az elején szóltam én nem fogok tudni segíteni az ellátásában.

Most csak sajnálom szerencsétlen állatot, mert nem hiszem, hogy a húgom szereti.

Akinek van kutyája aszerint ez normális kutyatartói viselkedés?


2019. márc. 30. 22:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális, nyilván. Én is lakásban tartok két kutyát, és viszem őket rendszeresen labdázni, hosszabbakat sétálni, kutyák közé bandázni, engelmes feladatokat csinálok velük. Persze, megesik az emberrel, hogy egy nap csak a gyors eü séták férnek bele, de azért ebből nem csinálunk rendszert. De amikor kutyát vettem magamhoz, akkor tudtam, hogy ez ezzel jár, nem lesz már 24 órás sorozat maratonok, meg délig alvás, meg stb.


Úgyhogy a húgod lusta, és csak babusgatni kellett neki egy kutya. Igazából annak örüljetek, hogy a kutya unalmában nem rombolja le a lakást. Kérdezd meg a húgodtól, hogy vajon neki jó lenne-e egésznap egy üres lakásban feküdni, és naponta 3X5 perc alatt elvégezni a dolgát. Milyen fajtáról van egyébként szó?

2019. márc. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem lenne szabad gyerekeknek és kamaszoknak kutyát venni. Keressetek egy normális gazdát szerencsétlen állatnak!
2019. márc. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát én 15 évesen sokkal többet foglalkoztam a kutyámmal. Most 18 vagyok, elköltöztem és közös megegyezéssel a szüleimnél hagytam a kutyámat ideiglenesen, de nem telik el nap hogy ne gondolnék rá, és ne vágynék némi vele töltött időre. Szerencsére 1-2 hetente haza tudok menni, na meg szünetekben. Szerintem keressetek új gazdát szegény kutyának és legközelebb akkor legyen állata ha vesz magának, és nem sózza más nyakába.
2019. márc. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nagytestu, keverek kutya. Nemet juhasz termetu es alkatu.

Kerdeztuk tole o hogy erezne magat, de arra csak megsertodik. Erdemi valtozas nincs. Uj gazdarol hallani se akar. Sajnos apam se...

2019. márc. 31. 18:44
 15/18 anonim válasza:
43%
Három belga malink van. Egy kan (3 év), és két szuka(2 év; 10 hét). A két éves szuka az enyém. Sajnos nekem sem mindennap van időm levinni sétálni, de két naponta mindig ki mennek, ha nem is velem, a szüleimmel. Fél órákat vagyunk csupán kint, azonban mivel a határhoz közel vagyunk, így oda megyünk ki, és dobáljuk nekik a labdát, labdadobóval, amivel elég messzire megy, úgyhogy a kutyáknak az a mozgás elég intenzív. Konkrétan sprintelnek a labda után, folyamatosan, 20 percen keresztül, utána 10- 15 perc levezető séta, majd haza. Egy kis kertünk van. 16 éves vagyok, de nekem nagyobb a felelősség érzetem, mint neki. Sajnos mivel az a kutya német juhász keverék, neki is kéne az intenzív mozgás. A húgod sajnos csak kínozza azt a szegény állatot. Úgyhogy a helyedben vagy próbálnám elmondani neki, hogy ez így a kutyának nem jó, vagy apuddal beszélnék, hogy azt a kutyát adjátok el valaki olyannak, aki tud is vele foglalkozni, és vegyetek a húgodnak egy palota pincsit, vagy csivavát, esetleg egy Shih-tzut. (utóbbi nekünk is volt, kettő is, mind a kettő lusta volt, és nem nagy mozgásigényű).
2019. márc. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
#15 az megvan hogy a mali munkakutya? Agyilag is fárasztani kell napi szinten, ezt labdázással nem éred el. Amit te csinálsz az sem sokkal jobb... az én lusta kutyám már akkor hisztis ha csak 1 nap kihagyjuk az egyik hosszú sétát. Minek veszel ilyen kemény munkakutyát ha csak labdázol vele kétnaponta? Utána néztél egyáltalán a fajtának?
2019. márc. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
23%
#16 vagyok, nem mellesleg ne ajánlgass már ilyen marhaságot hogy vegyenek másik kutyát... mi az valami tárgy, basszus?! Élő állatokról beszélünk, felelősség !! Ha a mostani kutyát nem tudja ellátni akkor a következőt sem tudná, minek nyomorítson meg még egy kutyát??
2019. márc. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 compactegon ***** válasza:
100%
a húgod egy önző k#rva...
2019. ápr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!