Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik hám legyen?

Melyik hám legyen?

Figyelt kérdés

2 agaram van, szoktam velük járni futni, néha bicajozni. Alapvetően nem húznak, eddig julius k9-es hámuk volt. Nemrég találkoztam a hard dog raccel, ott tetszett meg az egyik hám, ami, mint kiderült, vagusdogs-os.

Alapvetően nem szoktak húzni, szépen futnak mellettem.

Szóval alapvetően ezt a hámot néztem ki:

[link]

Viszont ezt a hámot kifejezetten futáshoz, bicajozáshoz ajánlják:

[link]

Szóval a kérdésem az lenne, hogy szerintetek melyik legyen? A séták nagy részében egyébként hámot használunk, illetve utazáshoz is, de már elég kopott a másik, ideje újat venni. Ha nem húznak, csak futnak mellettem, akkor gondolom elég az a hám is, amit elsőnek linkeltem ugye? A második pedig akkor hasznosabb, hogyha a kutya húz, mivel máshogy oszlik el a súly, ugye?


Már egy pár napja írtam nekik e-mailt, csak nem válaszoltak, hátha valaki itt jobban ért az ilyen dolgokhoz :) Köszönöm a válaszokat előre is :)


2019. ápr. 2. 17:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%

Hát én mindenképp azt venném meg amelyiknek vastagabb a pántja. Valamivel nehezebb lessz a kutyusnak, de az agarak csontozata nagyon könnyen roppan (nehezen törik, de könyen megroppan, megreped). A vastagabb melkas pánt a fontos, hogy nagyobb terüleren osza el a súlyt.

Az első szerintem jobb lenne, mert ha nem futvahúznak a kutyusok akkor nem lenne erotikus a második hám. Ahoz meg különben is sok kutyát hozzá kell szoktatni mert furcsa a kialakítása.


Én mondjuk nem támogatom a hámot de szerintem az első jobb lenne,

2019. ápr. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én se sima hámban húzatok súlyt. Nem véletlenül ilyen a kialakítása, direkt bikejörning (fú, remélem jól írtam :D) sportra van kialakítva.


A másodikat válaszd.

2019. ápr. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"nem lenne erotikus a második hám"


Oké.... 😀😏

2019. ápr. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyébként HDRre hám a jó mert ott akadályokat küzdötök le együtt a kutyával, de erre megfelel egy sima hám is. de biciklis hámmal is viheted, a lényeg hogy a hám ott célszerűbb mint a nyakörv, ami amúgy mehetne sima séta, futás (nem biciklis) alkalmával is.

Remélem nem fogalmaztam hülyén és érthető 😅

#2

2019. ápr. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha nem mennek a bicikli vagy teelőtted a kutyáid, az x-back (a 2. link) hámot semmiképp ne válaszd. Ha melletted van a kutya, elfordul rajtuk, ha akár csak picit mögéd kerülnek, felgyűrődik a nyakra. Kimondottan a szán/bicikli/ember előtti futásra lett kialakítva, nem alkalmas másra.

Ha csak kocogtok, az első tökéletesen megfelel, vagy igazából bármilyen hám, amiben a kutya vállai szabadon mozognak.

És bikejöring :D

2019. ápr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm 😂
2019. ápr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az első hám univerzális. Igazából bármit csinálhatsz vele, sima sétához és futáshoz is tökéletes. A második kimondottan húzásra van, mikor a kutya folyamatosan előtted mozog.
2019. ápr. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem Musher.
2019. ápr. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A Musher nagyon jó, én is azt használok, de nem arra való, amire a kérdező hámot keres. Szintén x-back, húzásra kifejlesztett hám.
2019. ápr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok.

Ránéztem a musher honlapjára, van egy új hámuk, ami jó lehet, kérdező. Spartan hám:

[link]

Őket és a termékeiket is jó szívvel tudom ajánlani.

2019. ápr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!