Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha szeretnék venni egy nagyon...

Ha szeretnék venni egy nagyon szép fajtatiszta kutyát, hogyan vehetem meg olcsóbban?

Figyelt kérdés

Segítsetek, kérlek! Nem konkrétan a fajtáról van szó. Viszont felmerült a kérdés itthon is, hogy ha vennénk x kutyát, amely fajtatiszta, de nem kellene, hogy törzskönyvezett legyen, akkor olcsóbban kapnánk meg? (feltételezem, igen, de nem vagyok biztos benne). Sajnos nem értek a dolognak ehhez a részéhez!

Illetve, ha fajtatiszta kutyát vennénk, de vannak hibái (szín, forma, stb.), akkor is olcsóbban ideadnák, ugye?

Mellesleg nem érdekel, ha lennének ilyen hibái, nem kiállításra venném.

Továbbá, mik a hátrányai, ha törzskönyv nélkül vesszük meg?


2010. júl. 4. 15:46
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű akkor jársz a legjobban, ha felkeresel szimpatikus tenyésztőket, és bejelentkezel náluk, hogy ha lenne olyan kölykük (vagy akár ismerősüknek), amit olcsóbban tudnak adni akármi miatt, szóljanak neked. Nem egy gyors folyamat, de ez legalább biztos.

Tényleg érdemes a menhelyeket átnyálazni néha, meg szólni nekik, hogy ha van olyan fajtájú fiatal kutyájuk, akkor keressenek már meg.

Egyébként nagyon kevés rendes ember adja az amúgy törzskönyvezhető kutyáját törzskönyv nélkül, szóval én a helyedben nagyon óvatosan bánnék ezzel a kérdéssel. Én is tenyésztek (nem kutyát), de hát hiába jönne nekem valaki azzal, hogy papír nem kell neki, csak adjam olcsóbban... A törzskönyv a kutyához jár, nem a gazdához.


Mindenesetre óvatosan az olyan ajánlatokkal, amik eleve az olcsóságukkal hódítanak, általában ott valami nagyon nem stimmel. Ha végül többet költötök az állatorvosra, mint a kutyára, akkor nem igazán érte meg olcsón. Szóval én szurkolok, de vigyázzatok nagyon.

2010. júl. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez egy normális válasz volt.:)

Rendben, én is egyet értek akkor, hogy kell a törzskönyv.:)

2010. júl. 4. 16:19
 13/46 Akiteki ***** válasza:
72%

Vagy pl. így:

"A másik lehetőség, ami a dolog lényege, két részre bontható. Mint azt eddig is tettük, elsősorban mindenkinek azt ajánljuk, hogy fogadjon örökbe egyet a mentendő kutyák közül. Ha ő mégis ragaszkodik egy törzskönyves valóban husky kutyához, akkor felajánlunk egy kiskutyát hobby célra. Őt egy teljesen másfajta szerződéssel bocsátjuk el, ami nem tartalmaz kiállítási garanciákat, kizárólag a kutya tartására vonatkozó elvárásokat, illetve a szülők szűrési eredményein keresztül bizonyos fokú biztosítékot.

A gazdijelölt természetesen itt is mérlegelés alá esik, mert nem szeretnénk egyetlen kiskutyánkat sem a fajtamentés oldalán vagy menhelyeken viszontlátni.

A kutya törzskönyvét azonban nem, csak egy törzskönyvmásolatot adunk a kutyus mellé.

Ezzel a törzskönyvmásolattal kiállításra nevezni tudja a kutyát, úgy, hogy erről mi is tudomást szerzünk, azonban a kutyát a nevére íratni nem tudja, és ezzel az esetleges szaporulatra sem tud törzskönyvet kiváltani.

Értelemszerűen ez utóbbi típusú eladásnál a kutya ára sem azonos egy tenyésztési célú kutyával. És a gazda csak a tenyésztési célú kutyák után választhat a kölykök közül.

Nem zárhatjuk ki (és nem is akarjuk) azonban, hogy ezeket a kutyusokat is a nevére vegye a gazdi, ezért itt jön a dolog lényege:

Első variációban a gazdi 1 éves kora után igazolja, hogy a kutyát ivartalanította. Ezt az igazolást ellenőrizzük (Kanoknál ugye nem kell részleteznem, hogy igen egyszerű a módja, a szukákat pedig állatorvossal vizsgáltatjuk meg.) Amennyiben a dolog tényleg megtörtént, a gazdi megkapja az eredeti törzskönyvet és az átíráshoz szükséges papírokat."

2010. júl. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 timido ***** válasza:
27%

nemértem hogy minek kell rögtön midneninek modnani, hogy " ha nincs pénzed ne is vegyél " bla bla bla... Elmondanám, hogy mi is vettünk annak idején kutyát, és lehet kérni törzskönyv nélkül a kutyát... Annak ellenére, hogy fajta tiszta.

Kedves kérdező, nyugodtan hívd fel a tenyésztőket telefonon, érdeklődj hogy milyenek a kiskutyák, van e most egyáltalán kiskutya. És mond neki el, hogy szeretnél kiskutyát, de csak mint egy kis kedvenc. Nem tervezel vele kiállításokra menni. Akkor egészen biztos elmondja, hogy milyen úton módon lehet ezt kivitelezni. Valószínű, hogy valamivel olcsóbb lesz a kutya. Esetleg mondhatod is ( ha ivartalanítani szeretnéd ), hogy semmi terved nincsen azzal, hogy esetlegesen kiskutyák legyenek.


VAGY ha nem tudod megfizetni azt a 80-120 ezer forintot, és mégis csak ragaszkodsz a törzskönyvhöz, kérdezd meg, hogy részletfizetés működik-e. Addig nem adja ide a törzskönyvet, amíg meg nem kapja a pénzt. Először lefoglalod a kölyköt X forintba, amikor elhozod, kifizetsz még valamennyit, majd amikor lesz megint pénzed, megkapod a tk-t is.

Fontos hogy ne emailbe keresd fel őket, hanem telefonon hívd.

Remélem tudtam segíteni!

2010. júl. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:

Köszi, rendes vagy.:)

Igazán tényleg csak az a lényeg számomra, hogy nagyon szeretném az adott fajtatisztát, de csak azért, mert gyönyörű, csodálatos formájú kutya, nagyon jó tulajdonságokkal. Ennyi. Tényleg nem az számít, hogy ki hogy nézne rá, milyen xy szülei voltak, milyen fullos törzskönyv, stb... Nem ezért veszek kutyát... Legalábbis ÉN nem. Az egészsége nagyon-nagyon fontos, szerintem ebben mindenki egyet érthet, ez természetes. Ha ezt csak és kizárólag a törzskönyv biztosítja, ahogy egyesek mondták, akkor törzskönyves lesz...

Viszont tényleg az lesz akkor, hogy felhívom az adott tenyésztőket, és érdeklődöm, hogyan kaphatnám meg olcsóbban, részletre, stb, ahogy írtad.:)

2010. júl. 4. 16:52
 16/46 anonim ***** válasza:
36%
De azért TE ettől nem leszel jobb, nem kell erre célozni. Van akinek szüksége van rá mert nem csak nézegetni akarja a kutyát. Bizony a kutya attól lesz szép okos és egészséges hogy milyen fullos szülei meg felmenői vannak mert különben honnan örökölné?
2010. júl. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:

Legyen már szíves, aki nem tud olvasni, ne írjon ide. Köszönöm.

Én is okos, szülőktől örökölt szépségű kutyát akarok (ha ez kell), csak nem kell hozzá törzskönyv, mert ezt nem kell senkinek se bizonygatni, hogy tényleg így van... Lehet, hogy TE úton-útfélen dicsekednél vele, persze...


Aki kiállításra akarja vinni, szíve ügye, milyen okok miatt veszi meg a kutyát... ÉN nem kiállításra akarom venni.

2010. júl. 4. 17:07
 18/46 anonim ***** válasza:
27%
Ha leírnád a fajtát még tudnánk segíteni, vannak fajták aminél gyakoribb a színhibás, vagy másmilyen hibás kutya, amit olcsóbban adnak, de még úgy is drága. Ahogy írtad, híres nagy tenyésztőktől vennéd, náluk egy ilyen hibás kutya is 80-100 ezer ft, de legalább 50 ezer.
2010. júl. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
19%
Istenem.. xD Még mindig nem érted mire jó a törzskönyv.. Nem villogásra, ha eddig nem esett volna le. :)
2010. júl. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Nem írtad milyen kutyust szeretnél, ezért csak zárójelben jegyzem meg, hogy nem lesz könnyű dolgod. Én is szerettem volna egy fajtatiszta kiskutyát,, törzskönyv nélkül. Nekem fél évembe telt, míg valaki szóba állt velem és emberi hangon beszélt.

Minden tenyésztőnek elmondtam, hogy már 2 ilyen kutyám volt, soha egyiknek sem voltak kölykei, ennek sem akarok, nem fogom kiállításra vinni. Egyszerűen csak imádom a fajtát és szeretnék egy kedvencet. Bár kertes házban lakunk, a kutyus a lakásba is bármikor bejöhet stb.

A neves tenyésztők mikor meghallották, hogy nem érdekel a törzskönyv, csak egészséges kiskutyát szeretnék, olyan hangon beszéltek velem, ami teljesen kiborított.

Végül sikerült megtalálnom a kiskutyust, aki gyönyörű.

Remélem neked is szerencséd lesz.

2010. júl. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!