Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha szeretnék venni egy nagyon...

Ha szeretnék venni egy nagyon szép fajtatiszta kutyát, hogyan vehetem meg olcsóbban?

Figyelt kérdés

Segítsetek, kérlek! Nem konkrétan a fajtáról van szó. Viszont felmerült a kérdés itthon is, hogy ha vennénk x kutyát, amely fajtatiszta, de nem kellene, hogy törzskönyvezett legyen, akkor olcsóbban kapnánk meg? (feltételezem, igen, de nem vagyok biztos benne). Sajnos nem értek a dolognak ehhez a részéhez!

Illetve, ha fajtatiszta kutyát vennénk, de vannak hibái (szín, forma, stb.), akkor is olcsóbban ideadnák, ugye?

Mellesleg nem érdekel, ha lennének ilyen hibái, nem kiállításra venném.

Továbbá, mik a hátrányai, ha törzskönyv nélkül vesszük meg?


2010. júl. 4. 15:46
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
63%
Már elnézést kérdező de ha ilyen okos vagy akkor azt miért nem tudod hogy nem születnek szín meg egyéb hibás kölykök léptén nyomon hiszen pont ez a cél? Hány évet fogsz várni egy hibás kutyára csak hogy megkapt? Mi bajod lesz tőle hogy van egy papírja amit törzskönyvnek hívnak? Zavarni fog hogy van, vagy mi? Fogd már fel hogy a nem törzskönyv a drága, hanem a tenyésztő munkája! Ha egyí kutya színhibás attól mégugyanannyit költ rá a tenyésztő! Nem értem hogyha 100ezred van akkor miért tudsz összegyűjtani 150-et? Vedd már észre hogy feleslegesen hadakozol! És nem, a jó tenyésztő nem ad tk nélkül kutyát.
2010. júl. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:
:):):):):)
2010. júl. 4. 21:03
 33/46 anonim ***** válasza:
73%
Arról nekm is beszélvre hogy a kutya nem egy tárgy ("vegyen már ki egy..."), nem kinézetre kéne hajtani, mert 10-15 évre lesz a társad. Mit kezdesz a megfelelő küllemű kutyával ha a jelleme utálatos számodra?? És mi garantálja hogy pont lesz hibás kutya aki pont olyan belsőleg ahogy te akarod? Gondolkozz már!
2010. júl. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
29%
Ja még mindig, tudod a jó tenyésztőnél az nem úgy működik hogy odamész és veszel egy kutyát! Előre be kell jelentkezni, lefoglalni a kölyköket és NEM lehet válogatni. Ő választja ki neked a megfelelő kölyköt. Amikor meg nem született meg akkor még nem tudod sem az esetleges hibáit, sem a jellemét. És mosolyogj csak, de nagyon béna ahogy itt kardoskodsz.
2010. júl. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:

Háhá.:D

A kutyát ÉN nevelném születésétől!:D A jelleme az én kezem alatt fejlődne, és nem az alom keze alatt!:D


Na, hagyom útjára ezt a bájcsevejt.:) Aki hasznos információkat adott nekem, még egyszer nagyon szépen köszönöm!:)

2010. júl. 4. 21:07
 36/46 anonim ***** válasza:
65%
Születésétől? Már bocs de miről beszélsz? A tenyésztő majd odaadja neked az újszülött kiskutyát vagy mi? Te nem vagy eszednél Az 8-9 hét amit a tenyésztőnél tölt az ANYJÁVAL és TESTVÉREKKEL, LÉTFONTOSSÁGÚ fejlődésben. És nagyon undorító ahogy a kutyákról beszélsz, mert tudod ők élőlények és nem tárgyk! Hiába neveled őket, attól még nekik is van egy ALAPTERMÉSZETÜK mint ahogy az embereknek is, ami nem biztos hogy illik hozzád és nem fogod megváltoztatni. Egyre unszimpatikusabb vagy.
2010. júl. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
65%
Na és hány évet fogsz várni míg születik egy színhibás kutya te nagyokos? Tudod a tenyésztés lényege pont az hogy ne szülessen. Meg születésétől neveled... xD Sosem lesz kutyád mert senki nem ad neked újszülöttet... Szerintem tanulj még pár évet a kutyákról...
2010. júl. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
72%

Tudod, én megkérdeztem a tenyésztőnktől, hogy mennyibe kerülne a kiskutya törzskönyv nélkül, ha törzskönyvel 150000? Azt mondta, hogy 145500, de törzskönyv nélkül nem ad el kutyát (akkor még 4500 volt a törzskönyveztetés)! Erre a válaszra vártam, mert ha adott volna törzskönyv nélkül is, akkor nem vettem volna tőle semmilyet!

[link]

2010. júl. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
90%

A törzskönyv léte vagy nem léte, ha normális a tenyésztő, akkor pontosan 5500 FT-ot változtat az áron. Gondolom nem ezen múlik, hogy megveszed-e a kutyát. Ahol adnak törzskönyv nélkül kutyát, ott van egy rosszabb, szaporított alom a rendes mellett (márha van egyáltalán). Akkor meg buktad a garanciát az egészségére vonatkozóan.


Ha biztos akarsz lenni abba, hogy jó helyről jó kutyát veszel, akkor olyan tenyésztőt kell találnod, aki szerződéssel és garanciával ad kutyát, ahol meg ez meg van, ott alap, hogy kifizetik az 5500 ft-ot a törzskönyvért.

2010. júl. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
72%

amiket nem sikerült megértened a nagy vitában, pedig egyszerű:

1-a törzskönyv kiváltása 5.000 Ft. Nem lesz tőle 50-100 ezerrel olcsóbb a kutya, csak 5.000 Ft-al

2-ha nem írod le a fajtát nem tudunk segíteni, pedig én akartam

és 3-120-150 ezreket emlegettél. Ennyiért már hibátlan, törzskönyves, kiállítási minőségű kutyát tudsz venni, szval nem értem mit agonizálsz itt.

2010. júl. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!