Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha szeretnék venni egy nagyon...

Ha szeretnék venni egy nagyon szép fajtatiszta kutyát, hogyan vehetem meg olcsóbban?

Figyelt kérdés

Segítsetek, kérlek! Nem konkrétan a fajtáról van szó. Viszont felmerült a kérdés itthon is, hogy ha vennénk x kutyát, amely fajtatiszta, de nem kellene, hogy törzskönyvezett legyen, akkor olcsóbban kapnánk meg? (feltételezem, igen, de nem vagyok biztos benne). Sajnos nem értek a dolognak ehhez a részéhez!

Illetve, ha fajtatiszta kutyát vennénk, de vannak hibái (szín, forma, stb.), akkor is olcsóbban ideadnák, ugye?

Mellesleg nem érdekel, ha lennének ilyen hibái, nem kiállításra venném.

Továbbá, mik a hátrányai, ha törzskönyv nélkül vesszük meg?


2010. júl. 4. 15:46
1 2 3 4 5
 21/46 timido ***** válasza:
45%

A válasz írója 89%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:39


ezt én írtam


Én a kérdező mellett vagyok... Nálatok csak az van, hogy aki szép egészséges kutyát akar, és olyat akire ránézel, és egyszerűen gyönyörköodsz benne, és NEM AKAROD KIÁLLÍTÁSRA VINNI, akkor meg sem érdemled a fajta tiszta kutyát, egészséges és szűrt szülőktől...?

A kérdező egy egészséges és szép kutyát szeretne hobbi célra. ezt miért nehéz megérteni...?

Még csak azt sem mondhatjátok, hogy majd viheted állatorvosra mert xy baja lesz meg mittomé, mert mint már említette, EGÉSZSÉGESET AKAR.

az ég világon semmi hátránya nincsen, hogyha törzskönyv nélkül veszi meg.....

haho.. az csak egy PAPÍR, amire azoknak az embereknek van szüksége, akik BIZONYÍTANI AKARJÁK, hogy nekik igenis fajta tiszta törzskönyvezett kutyájuk van, és ennyi meg ennyi eredményeket értek el, és tenyészszemlét akar csináltatni, mert ő kiskutyákat akar majd eladni.

Vagy egy tk nélküli kutya már nem teljes értékű?


Ha meg lepontozol, akkor ennyi vagy....

2010. júl. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
Nekem (még) nem törzskönyves kutyáim vannak most. Szóval ennyit a villogásról. A törzskönyv meg nem csak kiállításhoz kell hanem sok más dologhoz. Van egy csomó sport amit egy amatőr gazda is szívesen űz a kutyájával.
2010. júl. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:
Kedves 18.27-es válaszoló!, nagyon köszönöm, hogy végre van valaki, aki kiáll mellettem, és megértette, mit szeretnék!!
2010. júl. 4. 18:34
 24/46 A kérdező kommentje:
A tenyésztők ennyire nem hiszik el, ha valaki tényleg csak magának akar egy normális, egészséges, gyönyörű kutyát, saját kedvtelésre? (Persze mások sem hiszik el itt...:D) Természetesen a tenyésztőket is meg lehet érteni egyébként, de azért mégis... Én akkor úgyis ivartalaníttatnám, hogy elhiggyék...:)
2010. júl. 4. 18:37
 25/46 A kérdező kommentje:

Egyébként meg szerintem is igaz az, hogy a törzskönyv semmit sem ér... Bizonyítja, hogy egészséges, stb, amin mások annyira fenn vannak akadva! A keverék kutyákkal mi a helyzet? Törzskönyv nélkül mindegyik egészségtelen nyomorék (már bocsánat), csak mert nem rendelkezik egy papírral? Az én szememben egy törzskönyvezett skót juhász sem értékesebb kutya, mint egy utolsó szegény gazdátlan keverék kiskutya.

Annyiról van itt szó, hogy most szeretnék egy olyan kutyát végre, amire évek óta vágyom.

2010. júl. 4. 18:44
 26/46 anonim ***** válasza:
55%

...


Semmivel sem ér kevesebbet egy törzskönyves kutya a keveréknél.. Egyszerűen azt kéne megérteni, hogy egy normális tenyésztő nem is ad oda törzskönyv nélküli kutyát.. Színhibásan is törzskönyvezik csak beleírják, hogy nem tenyészthető.. És nem egy törzskönyvön múlik (ami mint írták is 5500 Ft körül van) hogy olcsóbb e a kutya vagy nem.

2010. júl. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:

:D:D:D:D Ez vicces.:)

Én nem azt mondtam, hogy a törzskönyves kutya kevésbé többet ér, mint egy keverék... Csak a két tőmondat volt megfordítva... Erről ennyit.

Vegyétek már észre, hogy NEM A TÖRZSKÖNYVRŐL van szó!!! Kit érdekel?! Akkor se érdekel, ha van, meg akkor se, ha nincs!! Ennyiről szól a dolog! Beszélek már ezer éve a színről, az egyéb hibákról, meg minden egyébről (ami miatt olcsóbban adnak egy EGÉSZSÉGES, NORMÁLIS, ÉP, OKOS de FAJTATISZTA kutyát), és nem csak a törzskönyv hiányáról...

2010. júl. 4. 20:04
 28/46 A kérdező kommentje:
Egyébként nem hiszem el, hogy nem adja ide törzskönyv nélkül... Más is igazolta, hogy van rá példa. Lehet, hogy a tenyésztők bizalmatlanok, (érthető), de öcsém, ha odamegyek, beszél velem személyesen, elmondom neki, hogy ha születik egy alom kutya, 7-8-an vannak, és vegyen már ki egy színhibásat, amelyiknek mondjuk még a füle se úgy áll, mint kellene, ivartalaníttatjuk is, és nem kell hozzá törzskönyv, mert nem akarom kiállításra vinni, és nem akarok vele semmit se kezdeni, csak magamnak megtartani otthon kedvencként, akkor nem adná ide 100-150-ért, 180-200 helyett....? Ugyan már... Másnak is így adná el...
2010. júl. 4. 20:11
 29/46 anonim ***** válasza:
55%
Istenem.. xD
2010. júl. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 Akiteki ***** válasza:
86%

Alapvetően fordítva állok hozzá: nincs selejtes kutya, csak olyan gazda, aki nem tenyésztő.

Ezért minden olyan kutyát, akit nem kiállítási célra vásárolnak, eleve csak egy törzskönyv másolattal adok és természetesen nem olyan áron, mint annak, aki tudja, hogy tenyészteni fog vele.

Mivel az én fajtámban minden szín megengedett, ezért nem születhet színhibás kutya. Más bajok meg a szűrések és a megtervezett párosítás miatt nem lehetnek.

2010. júl. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!