Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha szeretnék venni egy nagyon...

Ha szeretnék venni egy nagyon szép fajtatiszta kutyát, hogyan vehetem meg olcsóbban?

Figyelt kérdés

Segítsetek, kérlek! Nem konkrétan a fajtáról van szó. Viszont felmerült a kérdés itthon is, hogy ha vennénk x kutyát, amely fajtatiszta, de nem kellene, hogy törzskönyvezett legyen, akkor olcsóbban kapnánk meg? (feltételezem, igen, de nem vagyok biztos benne). Sajnos nem értek a dolognak ehhez a részéhez!

Illetve, ha fajtatiszta kutyát vennénk, de vannak hibái (szín, forma, stb.), akkor is olcsóbban ideadnák, ugye?

Mellesleg nem érdekel, ha lennének ilyen hibái, nem kiállításra venném.

Továbbá, mik a hátrányai, ha törzskönyv nélkül vesszük meg?


2010. júl. 4. 15:46
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
100%

minden fajtának van ma már szinte fajtamentő egyesülete.

onnan oltva ,chippezve,ivartalanítva tudod elhozni a fajtatiszta kutyát.és még jót is teszel.


szerintem gondold meg.


csak pár fajta,amit mentenek:


bordeauxi dog,német dog,bichonok,westi,vizsla,tacskó,spiccek,terrierek,németjuhász,argentín dog,spániel,pincsi,shih tzu,lhasa apso stb stb....

2010. júl. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik tenyésztő 20-30 ezer forinttal többet kér el, ha tökrzskönyvet is ad, az kamuzik. A tk. kiváltása sokkal olcsóbb.

Én egyébként iwiw hirdetés alapján vettem a yorkimat 4 éve 50-ért, tk., szerződés nélkül. Szerencsére ő egy roppant masszív példány, de ha valami baja lett volna, akkor a kutyát eladó személyhez nem fordulhattam volna, hogy miért adott el beteg kutyát...szóval én nem mondom, hogy ne gondolkozz olcsóbb kutyában. Lehet találni minden fajtából. Ami viszont túl olcsó, az gyanús. Egy ismerősöm kb. egy éve vett szintén yorkit, de neki a 30 ezer is sok lett volna érte...15 ezerért vett végül valahonnan a világ végéről. Ne tudd meg, a kutya egy idegroncs, alig van szőre.

Szóval azért csak körültekintően:)

2010. júl. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
"A kutyát ÉN nevelném születésétől!:D A jelleme az én kezem alatt fejlődne, és nem az alom keze alatt!:D" Ez az rész roppant érdekes.
2010. júl. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
84%

Te jóóó ég, azt hiszem a kérdezőnek egyetlen értelmes mondata van: "nem értek a dolognak ehhez a részéhez".

Mit gondol, mégis, mitől számít egy kutya fajtatisztának, könyörgöm? Van annyira lelkiismeretes, hogy szaporítótól nem vesz kutyát, de fogalma nincs róla, hogy egy tenyésztő mitől különb, mint egy szaporító! A törzskönyv CSAK egy papír??! És ha nem törzskönyveztetnék a tenyésztők a kutyáikat, akkor mégis, mit neveznénk fajtatiszta kutyának? Amelyik úgy néz ki, mintha...?Egy kutya nem attól lesz fajtatiszta, hogy úgy néz ki, mint az adott fajta, a törzskönyv a garancia arra, hogy valóban az.(És mondjuk, nem lépet be a képbe valamikor régen egy utcai vegyes is:) Ha a tenyésztők nem törzskönyveznének, előbb-utóbb leromlana a fajta állománya! A tenyésztő KÖTELES a kutyáit törzskönyvvel adni. Gratulálok, hogy vannak hozzá nem értő emberek, akik miatt megéri nekik ezt csinálni...

Ne értsen félre senki, számomra a keverékek is éppolyan szerethetőek, de ha fajtatiszta kutyát akar venni valaki, akkor legalább azzal lenne tisztában, hogy mit jelent ez, nem pedig 5500Ft-on spórolna...

2010. júl. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
79%
a legnagyobb kár az egészben hogy már nem olvas, tehát meggyőzhetetlen és tovább él a hülyeségével:(
2010. júl. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:
7 hetes, egészséges és gyönyörű ausztrál juhász, 160.000 helyett 120.000... Pont amilyennek képzeltem...
2010. júl. 31. 00:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!